Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tegyek ha a NuvaRing...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha a NuvaRing hüvelygyűrű nem került vissza 3 órán át? (Lent, és nagyon FONTOS)

Figyelt kérdés
A gyűrűt még csak most helyeztem fel 1 hete, és szex előtt ki szoktuk venni mert zavar. De a barátomnál maradt a gyűrű, és csak reggel tudja idehozni. Mi legyen addig vele? Becsavarja valamibe? Vagy valami vizes helyre tegye? vagy valami vizes dologba csavarja be? Segítséééég!
2011. aug. 8. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
amugy h birod viselni? pisileskor nem esik ki?
2011. aug. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem nem esik ki. De valaki mondjon már valamit légyszi hogy mit kellene vele csinálni :s
2011. aug. 8. 22:39
 3/8 anonim ***** válasza:
nem kell semmibe se belecsavarni. a dobozban is csak ugy van..
2011. aug. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen de a tájékoztatóban az van, hogy ha több mint 3 órán át a hüvelyen kívül van, csökken a hatása. Ezért kérdem, hogy lehet jót tenne-e neki ha vizes helyen lenne?
2011. aug. 8. 22:43
 5/8 anonim ***** válasza:
hat ha vizbe teszed se hiszem h javitana a helyzeten.. max. gumizzatok ebben a honapban.
2011. aug. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A hatása nem úgy csökken ahogy te gondolod...

A hatása úgy csökken, hogy ha tovább van a szervezeteden kívül, akkor nem adagolja a hormont és elindulhat a peteérés.

Én inkább a terhesség miatt aggódnék a helyedben.

2011. aug. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát ha ilyenről lenne szó, én biztos előbb átvittem volna. Ez nem valami játék vagy DVD, hogy majd csak holnap tudom átvinni. Szerintem ez nagyon fontos dolog.

És igen, pont az a gond, hogy 3 óra elteltével már nem tud annyit felvenni belőle a szervezeted, amennyi szükséges lenne a jó védelemhez. Szóval ezután ajánlott a hónap végéig kiegészítő fogamzásgátlást alkalmazni. De szerintem ez le van írva a tájékoztatóban is.

Vízbe vagy egyéb dologba kár beletenni. Szerintem attól csak rosszabb lesz.

2011. aug. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

szia, én is hasonló hibába estem, véletlenül hamarabb szedtem ki pontosan egy héttel, elolvastam a tájékoztatót és abban az volt hogy: mivel én a 3. hét első napján szedtem le, ezért másnap (amikor rájöttem a hibámra) azonnal felraktam egy újat. "a a gyűrű a harmadik héten több, mint 3 órán át a hüvelyen kívül volt, vagy arra gyanakszik, hogy a hüvelyen kívül volt, fennáll a lehetősége, hogy nem védi meg a terhességtől. Dobja ki a gyűrűt, és válasszon az alábbi két lehetőség közül:

1 - Azonnal helyezzen fel egy új gyűrűt!

Ezzel elkezdődik a következő három hetes időszak. Kimaradhat a menstruációs vérzése, de áttöréses és pecsételő vérzés előfordulhat."


de mivel te csak az első héten vagy:ha a régit rakod vissza mindenképpen mosd le langyos/hideg szappanos vízzel, nehogy elkapj valami fertőzést.

Ha a gyűrű több, mint 3 órán át van a hüvelyen kívül, vagy arra gyanakszik, hogy az első és a második héten több, mint 3 órán át volt a hüvelyen kívül, lehetséges, hogy nem nyújt védelmet a terhességgel szemben. Helyezze vissza a gyűrűt a hüvelybe, amint eszébe jutott, és hagyja a helyén legalább 7 napig megszakítás nélkül! Ha ezalatt a 7 nap alatt nemi életet él, használjon óvszert! Amennyiben a gyűrű alkalmazásának első hetében jár, és az elmúlt 7 nap alatt nemi életet élt, fennáll a lehetősége, hogy Ön terhes. Ebben az esetben keresse fel orvosát!

2013. márc. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!