Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ennyi idő után szabad óvszer...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyi idő után szabad óvszer nélkül védekezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Március 19-e óta szedem a Yasminelle fogamzásgátló tablettát.Azonos időpontban (20:00) vettem be mindet, a legkésőbbi 21:35 volt.

Semmi probléma (hasmenés vagy hányás) nem történt 4 órán belül soha.

Holnap veszem be az első levél utolsó darabját,és aztán szünet (7 nap).

Hogyha holnap,helyi fogamzásgátlással (Pharmatex tabletta)védekezünk csak a párommal,akkor már védve vagyok?

-s ha a 7 napos szünetben mégsem jönne meg,attól még elkezdhetem szedni a következő levelet,igaz?

Előre is köszönöm a válaszotokat!


2009. ápr. 7. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért kellene kiegészítő fogamzásgátlás, ha már beszedted az első levelet. Nekem az orvos azt mondta, hogy már az első hónap végén védve vagyok, nem kell a szünetben kiegészítő. Igaz, más volt a gyógyszer neve, úgyhogy esetleg kérdezz rá.

Ha a szünetben nincs megvonásos vérzésed, akkor menj orvoshoz, mert fennáll a lehetősége, hogy a tabletta okozott valamilyen mellékhatást, esetleg terhes vagy. És addig NE kezdd el szedni a második levelet.

2009. ápr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igazából a biztonság kedvéért kellene a kiegészítő :S

Jobb a biztonság

2009. ápr. 7. 20:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A yasminelle tablettát ha a menstruációd első napjától szeded akkor már másnap védett vagy! Ezt a nőgyógyász mondta, úgyhogy nemkell kiegészítő fog.gátlás.
2009. ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én csak a 2. levél 1. szeme után mertem kieg. védekezés nélkül. Inkább vártam, minthogy azon parázzak, teherbe esek-e vagy sem. Te döntésed...Elvileg, ha az 1. napon veszed be, már az adott ciklusban véd. Ha nem az 1. napon kezdted, akkor csak a 2. hónaptól tanácsos...
2009. ápr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen,a ciklus első napjától szedtem rendesen :)

Mindenképpen mindig lenne kiegészítő,nem lenne jó ha fiatalon teherbe esnék :S

Hú,akkor ma lehet óvszer nélkül...

(Ma lesz az első levél utolsó tablettája)

Köszi a válaszokat!

2009. ápr. 8. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!