Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtettem bevenni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtettem bevenni a fogamzásgátlót, de nem sikerült 12órán belül pótolnom, csak kb.13-14órán belül, és ez volt hátulról a 7. szem, mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 7 napig kiegészítő védekezés meg minden. De az a szem, amit elfelejtettem bevenni, az volt hátulról a 7. Szóval akkor most szünet nélkül folytassam a tabletta szedését? Vagy tarthatok szünetet?
2009. ápr. 5. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Mit szedsz???
2009. ápr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Belara-t!
2009. ápr. 5. 21:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasonló volt ebben a hónapban (másik gyógyszerrel), és az orvosom azt tanácsolta, hogy szedjem be végig, és kiegészítő védekezés is legyen. Most menstruálok... De a biztonság kedvéért (nehogy esetleg eltérő legyen a két gyógyszer) kérdezz meg egy orvost. Tiniambulancián is tanácsot tudnak adni szerintem.
2009. ápr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!

Te is a 14.(hátulról a 7.) szemet hagytad ki?

2009. ápr. 5. 21:46
 5/10 A kérdező kommentje:
(hagytad ki= elfelejtetted, de pótoltad)
2009. ápr. 5. 21:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha a filmtabletta pótlás 12 óránál hosszabb idő múlva történik, akkor a Belara filmtabletta fogamzásgátló hatása már nem biztosított. Ebben az esetben azonnal vegye be az elfelejtett filmtablettát és a következő filmtablettát a szokásos időpontban. Ilyenkor azonban a következő 7 napban egyéb védekezést

(pl.: kondom) kell alkalmaznia. Ha ezalatt a 7 nap alatt fogy el a gyógyszer azonnal vegye elő a következő Belara csomagot és abból folytassa megszakítás nélkül (7 napos szabály). Ha a következő csomagot is elhasználta és menstruációja nem jelentkezik, akkor végezze el a terhességi tesztet.


Világosan le van írva, mi a teendő!

2009. ápr. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne egyértelmű: ha 7 szemnél kevesebb van a levélben, ne tarts szünetet, hanem kezdd el a köv. levelet.
2009. ápr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

3.és 4. válaszoló!

Nem vagyok aberrált!Nem kell lekezelő hangnemben válaszolni!Ha nehéz normális hangvételben írni, akkor inkább nem írj!Tudok olvasni, csak kíváncsi voltam arra, hogy megéri-e így bekavarni a menstruációmba...egyébként mivel bevettem a 7. szemet is(csak késve), így már nem egyértelmű a dolog...szerintem a 15 éves kis rib*ncokat kéne leosztani, akik már el is felejtették, hogy volt valaha szüzességük.Ne haragudj, hogy raboltam az időd, ezzel a kérdéssel, mert ez a fórum azért van, hogy tanácsot adjanak olyan kislányoknak, akiknek romantikus regényt kéne olvasniuk szex helyett. Nem hiszem engem kellett volna így leosztani. Már nagykorú voltam, amikor elvesztettem a szüzességem, tablettát szedek, hogy ne kelljen a gyerekemnek semmiben sem hiányt szenvednie a születése után(ugyanis most nem tudnék/tudnánk) eltartani egy gyereket,feltettem ezt a kérdést, mert érdekelt, hogy megéri-e a ciklusom megbolygatását a szünet kihagyása, van az a később pótolt 7. szem benne van abban a bizonyos 7 szemben...hiszen engem a saját egészségem is érdekel. De ezek szerint ez elítélendőbb, mint ha abortuszon átesett tini lennék...

2009. ápr. 5. 23:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Úgy járj el, ahogy a tájékoztató írja, ne tartsd meg a szünetet! Nem fog bekavarni, a második levél után meg fog jönni rendesen!
2009. ápr. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ugyanez esett meg velem, ugyanezen a napon (14.), ugyanezzel a gyógyszerrel (Belara). Minden világos a teendőket illetően, csak az nem, hogy akkor ebben az esetben meddig tanácsos kiegészítő védekezést alkalmazni? (Rendesen 7 napig, vagy esetleg egészen a következő csomag elfogyásáig, azaz a következő rendes menstruációig?)
2012. szept. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!