Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tegyek ha rosszkor kezdtem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha rosszkor kezdtem el szedni a Belara fog.tablettát?

Figyelt kérdés

Az orvosom azt mondta,hogy mikor megjön elsőnap akkor vegyem be az elsőt.Nos..megjött..vagyis azthittem..nem görcsöltem..már ez gyanús volt. barnás folyás volt.kb 3 napig. de szedem a gyóccert továbbra is..nagyon félek h terhes vagyok,mert olvastam rola h a barna folyás az a terhességet is jelenti.Azóta se jött meg vagy már nemtudom hogy mivan..

Most viszont égő,viszkető érzés ha pisilek. már gombám is van??

Lécci segiítseteek!!!

Köszönöm


2009. ápr. 4. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
minél jobban parázol, annál jobban késni fog, de jobban megnyugszol ha elmész 1 nődokihoz
2009. ápr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy rosszkor vetted be, csak annyi mellékhatással járhat, hogy esetleg mondjuk valamennyi ideig gumival kell szeretkeznetek.


A barna folyás sok mindent jelenthet, ezerféle nemi bajt, úgyhogy jó lenne vele minél előbb nőgyógyászhoz menned, meg ne próbáld magad otthon vény nélkül kapható vackokkal kikúrálni, mert csak többet ártasz vele. Én még soha nem hallottam róla, hogy a terhesség velejárója lenne, hogy vérzik a méh. Az már komplikáció, és szerintem nagyon ritka, szóval ne félj, ez a legutolsó lehetőség.


Mindenesetre ha a barátoddal együtt voltatok óvszer nélkül, akkor az még egy ok, hogy elmenj nőgyógyászhoz, hogy megállapítsa, tényleg nem vagy-e terhes, és ő majd azt is meg fogja tudni mondani, hogy meddig kell a tabletta mellett óvszert használnotok. Addig pedig, hogy ne borítsd fel a szervezeted egyensúlyát szedd a tablettát.


Ja még valami! Amíg tablettát szedsz, nem fog megjönni! Ha két hónapig szeded, akkor két hónapig nem lesz mensid, de nem azért mert terhes vagy! A tabletta a szervezetnek terhes-hormonokat adagol, így ameddig be nem fejezed (megszűnik a terhes hormon adagolás) nem fog kilökődni a méh azon állománya, amibe az esetleges magzat beágyazódik. Ez NEM veszélyes, csak egyszerűen így működik, és kész. Szóval emiatt ne parázz, ha szeded a tabit, akkor azért nem jött még meg.


Mindenképp irány a nődoki!!

2009. ápr. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az előző válaszoló vagyok


A tabletta velejárója, hogy sajnos fogékonyabbá tesz a gombás fertőzésekre, úgyhogy lehet, hogy az van neked, de ez nem a te hibád. Mostantól figyelj oda nagyon, hogy közös illemhelyre soha ne ülj le, ha lehet kerüld a műszálas fehérneműket, a strandolás pedig ugye még egy veszélyforrás ilyen szempontból.


Megelőzheted ezeket a fertőzéseket, hogyha veszel magadnak intim mosakodót, és odalennt csak azt használod, ugyanis a szappanok tovább rontják a hüvely pH-ját, és elősegítik a fertőzést. Továbbá ajánlom neked, hogy vegyél gyógyszertárban laktóz/lakto-bacillus tablettát, és hetente egyszer használd.


A hüvelyben ugyanis lakto-bacillusok vannak, ezek felelősek a megfelelő pH fenntartásáért, és így természetes védelmet adnak. Ezt segíted elő azzal, ha felhelyezel ilyen jellegű hüvelytablettákat hetente egyszer.


Hüvelyöblítőt/hüvelyzuhanyt NE használj, mert hosszú távon szintén nagyon rosszat tesz, legyengíti a védekezőképességet. Azt csakis nőgyógyász által indokolt esetben szabad alkalmazni

2009. ápr. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Most hétfön kedztem el szedni..akkor most egy darabig nemis fog megjönni?

Köszönöm a válaszokat!

2009. ápr. 5. 10:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Egészen addig nem jön meg, amíg szeded a tablettát. Amint elfogyott a levél, rá kb. 3 napra fog. Egyébként az első levél alatt normális a barna folyás, amit pecsételő vérzésnek neveznek, és azért van, mert a szervezet így kezeli a hirtelen jött hormonális változást. Amiatt se aggódj, nekem is volt 1 hónapig ;)


De mondom, nőgyógyászhoz mindenképp el kéne menned a viszketés miatt, és azért is h megmondja mikortól lehet majd gumi nélkül együtt lennetek.

2009. ápr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!