Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lányok leírnátok, hogy nektek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok leírnátok, hogy nektek hogyan váltak be, a fogamzásgátló módszerek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Én eddig még csak gumival védekeztem, de már nagyon nem akarok vele és váltani szeretnék! Fontos lenne tudnom, hogy kinek hogy vált be más! Ti hallottatok az implantátumról? Valaki használja? És az injekcióról mi a véleményetek?
2011. júl. 22. 00:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én csak a gyógyszerről tudok véleményt írni, nálam bevált.

Bár lehetnek mellékhatásai, például hízás vagy, hogy nem kívánod a szexet, de ez nem mindenkinél fordul elő. Ha meg ezek előjönnek válthatsz gyógyszert. A felelősség is nagy, oda kell figyelni, hogy rendesen beszedd, de ez egy idő után rutinná válik és nem felejted el.

2011. júl. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 napietus ***** válasza:

injekcióval az a baj, hogy ha nem reagál rá jól a szervezeted, akkor már nincs mit tenni, Benned van a cucc. míg tablettánál lehet másikra váltani, ha mellékhatást tapasztalsz (pl. hízás).


én Lindynette20-at szedtem, nekem az vált be, de mindenkinél más.

2011. júl. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátlót szedtem 7 évig, nekem bevált, az abbahagyás után úgy néz ki már rendeződik minden. Előtte óvszerrel védekeztem, azzal sem volt semmi probléma, kicsit kényelmetlen foglalkozni vele, meg én nem szeretem a szagát, de az egyik legjobb fogamzásgátló eszköz. Most természetes fogamzásgátlással védekezünk (hőmérőzés + megszakításos), ez is abszolút bevált, de nálunk nem probléma ha becsúszik a baba, mert néhány hónapon belül úgyis belevágunk a babaprojektbe.


Amit nem próbáltam, csak hallottam róla:

injekció - egyáltalán nem ajánlják, ha valami gáz van nem tudod "abbahagyni" mint a tablettát, akár hónapokig szenvedhetsz a ciklusoddal miután elvileg már kiürült. Ráadásul össze-vissza vérezhetsz mellette.

spirál - nem szült nőnek jóérzésű nődoki nem teszi fel, mert különböző gyulladásokat, és akár meddőséget is okozhat.

2011. júl. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Annyi kérdésem lenne még a tablettákhoz, hogy én attól félek , hogy

1.mi van ha nem is hat? honnan lehetek benne biztos, hogy hat?

2. én elég beteges típus vagyok, gyakran fáj a fejem ezért állandóan gyógyszerekkel tömöm magam, ez nem befolyásolná a fogamzásgátlót? Meg ha hányok vagy pl elrontom a gyomrom ki megy a szer? Akkor az nap nincs védettség? Vagy ilyenkor mi a teendő?

Másik kérdésem, ha tablettát akarok szedni mindenképpen ki kell vizsgálni a nőgyógyásznak? Mármint miért kell "ott" is matatnia? Mit lát ott?:D

2011. júl. 22. 09:02
 5/14 anonim válasza:
100%

Szia! Én 4 hónapja szedek fogamzásgátlót (Yasminelle), semmi mellékhatás nem jelentkezett. Ha rendesen szeded, megközelítőleg ugyanabban az időpontban és komolyabb mellékhatás sincs, akkor nincs olyan hogy nem véd. (Különben is, erről csak egyféle lehetőség van, hogy megbizonyosodj: veszed a bátorságot és megteszed) Általában 1 levél tabletta után van megfelelő védettség. Én is izgultam az első kiegészítő védekezés nélküli együttléttől sőt még utána is, de mára már beláttam, hogy felesleges volt. : D

A tabi hatása csak az antibiotikumok miatt csökkenhet, de minden egyéb más gyógyszer a megkapott betegtájékoztatóban benne lesz. Ha hányás, hasmenés merül fel, akkor általában 1 hét kiegészítő védekezést szoktak javasolni.

A nőgyógyász mindenféleképpen megvizsgál, még ha nem is küld vérvételre, de fontos (mivel már nem vagy szűz) egy méhnyakrák ellenőrzés, illetve egyéb gombás fertőzések kivizsgálása. ha van ilyen. (tabletta mellékhatása is lehet a későbbiekben) Rutin vizsgálat, 10 perc az egész. : )

Remélem segíthettem!

2011. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Én még hüvelygyűrűt ajánlanám nagyon, igaz dupla az ára mint a 3 havi fogamzásgátlónak, mi is csak nyáron használjuk, de nekem eddig bevált.
2011. júl. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És mi a véleményetek kórházi nőgyógyászokról? Vagy mindenképpen magánhoz menjek? Csak mert szüleim nem tudják, hogy már nem vagyok szűz... mert szerintük "kötelességem" házasságig szűznek maradni:S És nincs arra pénzem, hogy magán dokit fizessek , mert nekem nincs keresetem.. Szóval a kórházi dokikkal van valakinek tapasztalat megbízható jó?:S
2011. júl. 22. 14:04
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Eleinte furcsa megszokni, hogy véd a gyógyszer de hamar megszokod. Ha valami gond van akkor vannak mellékhatások ami megmutatja, ez a betegtájékoztatón részletesen rajta van.

2. Én migrénes vagyok, és elég gyakran megy a hasam, de ugyan úgy szedem, nem okozott eddig bajt. Persze ha órákig tartóról van szó az más kérdés.

3. Igen mindenképp nőgyógyász kell. Magához a gyógyszerfelíráshoz a vérvizsgálat a fontos, hogy lássa a doki melyik gyógyszer a legjobb neked. A vizsgálat pedig szintén fontos, igazából ha már rendszeres szexuális életet élsz évente KELL menni rá. Nem a gyógyszer miatt, hanem h minden rendben van e (rákszűrés, van e vmi fertőzésed, gomba stb.). Legtöbb esetben semmi tünet nincs és a vizsgálat árulja el h baj van. Hidd el jobb ezt komolyan venni (az én édesanyám méhnyakrákba halt meg, mert nem vették észre időben). És most h már én is túl vagyok az ilyen vizsgálatokon, egyáltalán nem olyan kibírhatatlan mint ahogy sokan riogatják a népet.

Én a lipótvárosi egészségügyi központba járok, mindkét doki jó, gyors és precíz csak ajánlani tudom.

2011. júl. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi még egyszer a válaszokat kicsit felbátorodtam :)

Akkor a kórházi ellátás nem olyan szörnyű? Csak sokan mondják mennyire rosszul bánnak ott velük..de nem csak az ilyen tízen-húszon éves lányokkal hanem a terhes nőkkel is:S és ezért picit tartok, hogy ott ugyan mi lesz? Mert az a tapasztalatom, hogy az orvosok a fiatalabbakkal nagyon lekezelően bánnak egyáltalán nem vesznek komolyan. Pedig nem vagyok kiskorú, de ha az lennék se így kéne. Pont nem rég tapasztaltam megint, hogy kb. nevettek rajtam, nem nőgyógyásznál voltam más okból más orvosnál, egy fiatalabb nő volt és igen csak igazságtalan volt. Ja és nyíregyházi vagyok..

2011. júl. 22. 19:09
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát, ha nincs a közeledben ismerős aki ajánlani tudna, akkor nincs más mint h körbekérdezősködsz. De biztos van olyan barátnőd aki már jár. Igen sajnos én is hallom h sokaknak azért kellemetlen a vizsgálat, mert rosszul bánnak velük. Noha ugyanazt csinálják mindenhol, ez olyan helyzet ahol eleve kiszolgáltatott vagy még érzékenyebb az ember a durva beszédre stb.
2011. júl. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!