Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hány évig szedhetem?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány évig szedhetem?

Figyelt kérdés

Egy éve szedem (Novynette nevű) fogamzásgátlót. Nem tudom hogy még meddig merjem szedni. Féllek, hogy ha továbbra is folytatom a szedését még legalább kb 4-5 évig, akkor később nem fogok tudni majd teherbe esni.

Nem a védekezés szempontjából kezdtem el szedni hanem azért mert kicsit rendszertelen volt a menstruációm és hatalmas görcseim voltak mikor jött meg (még az ágyból sem tudtam sokszor kikelni), ekkor írta ki nekem az orvos a tabit. Azóta szerencsére nincsenek akkora fájdalmaim és rendszeres a menstruációm. Gondolkodtam, hogy most már abbahagyom a szedését de most meg már a védekezés miatt is szedem és féllek hogy teherbe esek. De attól is féllek, hogy ha tobábbra is szedni fogom, akkor később meg nem lehet gyerekem. Lehet hülyén hangzik de nagyon féllek. Létszi írjatok tapasztalatokat vagy véleményeket. Rendes válaszolóknak előre is köszönöm a válaszaikat. 17/L


2011. júl. 21. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:
ha abba is akarod hagyni, előtte konzultálj az orvosoddal
2011. júl. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A dokik ma már nem javasolnak szünetet. Az egy év még nagyon nudli, ha nagyon aggódsz, két-három év után tarts fél év szünetet, ha nincs gond a vérzéseddel, akkor simán szedheted tovább.


26/N

2011. júl. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én nem ajánlanám, hogy sokáig szedd, veszélyes lehet! mindenképpen fordulj orvoshoz!
2011. júl. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!