Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tablettákról pozitív és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tablettákról pozitív és negatív vélemények? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Szóval 16 éves múltam...

Tablettát szeretnék íratni a védekezéshez, de hallottam olyanokat,hogy egy szem kihagyása nagy bajt tud okozni, meg olyat is hallottam,hogy egy adott időn belül képes meghízni tőle valaki..

Az egyik barátnőm is 16 évesen kezdte el szedni, és azt hiszem kb 2 év alatt 8 kg-t hízott tőle,s közben sokat hányt is.De többször váltott más fajta tablettára is, s végül megtalálta a megfelelőt..

Szóval a kérdésem az lenne,hogy megtudnátok nekem mondani,hogy mit kell tudni a tablettákról így általánosságban?

Hogy például hány hónap szedése után nyújt védelmet, meg hogy mellette szükséges-e óvszert használni, vagy hogy hajlamos lehetek-e a hízásra..

Felsorolnátok a tapasztalataitokat?Jót és rosszat egyaránt?

Meg mindenkinek személyre szabott és vérvizsgálat után derül ki,hogy melyik a legjobb fajta tabletta amit használhat?


2011. jún. 30. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha egy közepes árú tablettát veszel, annak nem nagyon van mellékhatása. Nem tudják vérkép alapján személyre szabni, ezért lehetett, hogy a barátnőd is sokat keresgélt. Nekem elsőre jó lett amit felírtak, kb 3 éve szedem, ezalatt fogyóztam 15 kilót, most tartom a súlyom. Nekem nagyon bevált, régen 8 napig tartott a menstruációm és elég sok volt, ezt is mérsékelte. Szokott még mellékhatás lenni a libidócsökkenés, na nálam ez se volt. Elvileg az első szemtől véd, de nekem az orvos azt mondta, hogy az első hónapban még használjunk gumit, meg az első hónapban amúgyis volt tőle barnás folyásom (elvékonyodik a nyálkahártya). Az egyetlen káros hatása talán, hogy elég savas vagyok tőle ott bent, ami a barátomnak kellemetlen ha sokat szeretkezünk. Egy szem kihagyása valóban gond lehet, bár az a jó, hogy elvileg ugyanabban az órában kell szedni minden nap, de ha kevesebb mint 12 órát csúszol vele, az még nem baj. Én este szedem és a telefonomon van beállítva emlékeztető.
2011. jún. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Én nem ajánlom a tablettát, én is annyi idős voltam mint te mikor elkezdtem szedni és kifejezetten olyat kértem ami nagyon szupi.. De sajnos kiderült, hogy csak az ára volt nagyon szupi az viszont nagyon majdnem 8000 Ft volt 3 havi. Szedtem 7 évig semmi bajom nem volt majd abbahagytam mert szeretünk volna babát.9 hónapja hagytam abba azóta nem volt egy menstruációm sem dokitól dokiig járok nem tudják mi a baj, híztam azóta 10 kg kihullott a hajam fele a körmöm többe törik, tele vagyok pattanásnak már nem is nevezhető ragyával.. A dokik szerint a gyógyszer zavart össze de nagyon rendesen.. Szóval a babáról csak álmodom mert egyenlőre nem jut több. A lényeg tudom, hogy én ritka esetek közé tartozom de honnan tudod, hogy te nem? Gondolj a távoli jövőre is védekezz máshogy. Ja és a gyógyszer szedése előtt tökéletes 28 napos volt a menzeszem. Remélem ért valamit a hozzászólásom..
2011. jún. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
jaja, rémhirek mindig vannak.. én szedtem 2 fajtát is, nem hiztam tőle, rendezte a mensimet, csak éppen sokat fajt tőle a fejem.. igy nem szedhettem tovabb. de ettől még neked beválhat :)
2011. jún. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy így lerészleteztétek!

Sokat segítettetek.:)

Majd én is utána járok még párszor ennek a dolognak, mielőtt használni kezdek bármit is..Meg próbálok minél több szempontot figyelembe venni, de szerintem egy ideig még maradok a guminál, ami nem olyan macerás.:D

2011. jún. 30. 23:44
 5/10 anonim ***** válasza:
16 évesen én is inkabb gumiznék még :)
2011. jún. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 KlauraI válasza:

Én kb 1 éve szedem a yazmin-t (19 éves vagyok) és semmi bajom. Nem hiztam, nem vagyok rosszul töle, söt én csak jot tudok mondani.

Azelött össze-vissza járt a menstruáciom, nagyon fajt a menstruacio alatt a hasam, volt mikor 8 napig is eltartott. De miota szedem rendesen megjön, alig egy picit fáj a hasam mikor megjön, a pattanasaim mind elmultak. Igaz nekem nem orvos irta fel, s tudom ez nem jo, de nekem bevált elsore.

2011. júl. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én 15 évesen kaptam menzis problémákra,akkor még nem tudtam,hogy milyen erős gyógyszert írtak aztán mikor a nagynehezen leadott 20 kilómat 3 hónap alatt visszaszedtem rendesen kiakadtam.

(heti több salsa és normális kajálás mellett)

egy éve elkezdtem szedni egy másikat,közepes hormontartalmú,de ez sem vált be,nagyon fájt a fejem,iszonyatosan rossz volt a hangulatom.

de lehet,ha korábban nem bombázom a szervezetem a másik tabival korábban akkor jó lett volna.

nővérem is szed tablettát neki nincs vele gondja.

18L

2011. júl. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

16 évesen nem ajánlom a tablettát. Ilyenkor még nem annyira stabil a hormonrendszered, ha bekavarsz, könnyen úgy járhatsz, mint az a szerencsétlen hozzászóló, aki babáért küzd.

A tablettával szerintem pont az a legnagyobb gond, hogy az igazán kellemetlen mellékhatások szedés után jönnek ki. Sok hasonló kérdést olvastam már, és többször is előfordult, hogy addig semmi gond nem volt a tabival, amíg az ember szedte, aztán mikor abbahagyta, se menzesz, se peteérés.

Szerintem maradj vmi hormonmentes megoldásnál.

2011. júl. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na most teljesen nem olvastam át minden hozzászólást de máris látok rémhíreket. Én is leírom akkor amit tudok.


Először is 1 hónapot ajánlanak a dokik, hogy várj a szexel, mert akkor már tutira véd. Ez azért is van, mert az első hónapban jelentkeznek a mellékhatások, ha nem jó a szervezetednek a gyógyszer. Ezek közé tartozik a hízás is, hányás, hirtelen fejfájások. Igen a hízás is. Ha fellép az első hónapban akkor vissza kell menni és kiíratni újat (sokan nem teszik meg és baj lesz). Doki felír egy gyengébb hormontartalmút. Elfogadott és gyakran fellépő mellékhatás lehet a vérzés (nálam ez volt), ez az első 3 hónapban jelentkezhet és normális (nekem első hónapban volt).

Első gyógyszer felírásakor, vérvizsgálat, pisiteszt, ha már nem vagy szűz akkor teljes vizsgálat. Ezek alapján a doki felírja a legjobbat.

Volt aki azt írta 8 évig szedte. Nos ez olyan dolog ami sajnos nagy hiba és köztudatban is rosszul van beépülve, hogy soksok évig lehet szedni folyamatosan. Nem ez nem így van. A szervezetednek kell időnként tisztítás, egy magára valamit adó orvos szól, hogy 1-2 évente szünetet KELL tartani. Pont azért, hogy későbbiekben mikor gyereket akarsz ne legyen gond. Aki ezt betartja (és ha olvasod a fórumokat kinek lett babája kinek nem) akkor nem lesz gond.

Egy szem tabletta kihagyása: először is nem kell pánikba esni. A tájékoztatón le van írva mikor kell figyelni mikor nem. Még nem tudom meiket szeded ezért csak az enyémből kiindulva, akkor lehet baj, ha a kihagyott adag NEM LETT PÓTOLVA. Ha pótolva lett, első és 3. héten kiegészítés kell (de ez is a megnyugtatás végett). Második héten pedig nem kell kiegészítés hanem pótlás kell. A pótlást úgy képzeld el, hogy a kihagyott adagot beveszed minél előbb és + az aznapi adagot a megfelelő időben. Maga a szervezetedből sok idő kell, hogy kiürüljön, van akinek hónapok, ha pótlod az adagot és ez mondjuk egyszer előfordul ne ess pánikba, tájékoztatót figyeled, hívod dokit, aki majd megnyugtat.

Amit még tudnod kell:

negatívum:

- oda kell figyelni a szedésre (nem lehet hanyagolni)

- első hónapban lehetnek mellékhatások

- nem te döntöd el meiket kapd (az orvos dönti el meik jó neked, így az árában se te döntesz)

- csak tartós párkapcsolatban érdemes


pozitívum

- gyengülnek v megszűnnek a menstruációs fájások

- rendes szedés mellett 100%os védelem (nem igaz, hogy nem az aki rendesen szedi)

- beállítja a menszeszt

- kevesebb esélyed van ciszta kialakulására (és ez tény)


per pillanat ennyi jutott eszembe

2011. júl. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mmindannyiótoknak a hozzászólásokat,tapasztalatokat.:)

Egyébként én még nem szedek semmilyen fajta tablettát, mert először kíváncsi voltam pár olyan nő tapasztalatára, aki már szed/szedett.

Csak felmerült bennem ez a dolog,és ebből adódóan próbáltam felmérni,hogy megérné-e még, vagy várjak még vele.

Ezekkel a kommentárokkal sokat segítettetek, úgyhogy még egyszer mindenkinek köszönöm a részletezést.=)

2011. júl. 1. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!