Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az baj ha egy szemet elfelejte...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az baj ha egy szemet elfelejtettem bevenne? (dienille)

Figyelt kérdés
az 5.dik szemet elfelejtettem bevenni. tegnap este..de ma mindkettőt bevettem a tegnapit is meg a mait is..elötte soha nem történt ilyen mindig rendszeresen szedtem , lehet ebből baj?
2011. jún. 26. 21:19
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
hogy az elötte lévőket ,ennyire befolyásolja?
2011. jún. 26. 21:45
 12/19 anonim ***** válasza:
Christine, te már ha jól emlékszem tudomásul vetted egy másik kérdésnél, hogy a spermium 7-14 napig is elél a női szervezetben. De egyébként szerintem se vészes a dolog, mert az 5. tablettára már hátha kialakult az ahavi védettség. Plusz azt szokták javasolni, hogy ha teherbe akar esni valaki, akkor előtte hónapokig ne szedjen már tablettát, szóval eléggé véd gondolom. De biztosat csak a nőgyógyász tud mondani.
2011. jún. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

köszönööm:)

hát remélem nem lesz baj..:S

2011. jún. 26. 21:48
 14/19 anonim ***** válasza:
Csak azt mondom ami a tájékoztatóban van, hogy utána kell kiegészítő védekezés. Nem lehet mást tenni.
2011. jún. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Amúgy meg más dolog, hogy meddig életképesek és hogy meddig tudják megtermékenyíteni a petesejtet. Ennyi erővel akkor miért lehet a szünetben is szeretkezni?

Biztos mindenre van magyarázat, a fő dolog az amit a tájékoztatóban írnak, annak kell hinni. Abba meg utólag van védekezés írva.

2011. jún. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Meddig életképes a spermium?

Élettartama a környezeti tényezőktől és a hőmérséklettől függ: 37°C-on 15-18 óra, 20°C-on 40-72 óra, a hüvelyben 2 óra (savanyú környezet), a méhben 25 óra, a petevezetékben 48 óra.

2011. jún. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
de akkor az elötte lévő együttlétre nem hat..nekem csak ennyit mondjatok mert félek..:S szerdára nem hat ha szombaton felejtettem el bevenni..:S
2011. jún. 27. 00:04
 18/19 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg is hat, de ha szerdán szeretkeztetek és a szombatit hagytad ki, az már valószínűleg nem számít. Akkor legkorábban vasárnap kezd érni a petesejt, és még be is kell jutnia a vezetékbe.


De utána abban a hónapban már nem vagy védett!!!


Az teljesen mindegy, hogy előtte mennyit szedted. 1 kihagyott nap pont elég, hogy onnan kezdve elvesszen a védelem. A spermiumok meg pár napig még életben vannak.

2011. jún. 27. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem lesz gond szerintem se. Én csak a legrosszabb lehetőséget vázoltam, a spermiumok életképességével kapcsolatban is, meg az alapján, ami a betegtájékoztatóban van.

Egyébként a szünetben nem azért lehet szexelni, mert 1000%, hogy nem marad benned a spermium, hanem mert attól szünet, hogy utána tovább szeded a gyógyszert, így nem lesz peteérésed.

2011. jún. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!