Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most akkor felesleges vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor felesleges vagy hasznos a tabi?

Figyelt kérdés

Fél évvel ezelőtt kezdtem el tabit szedni abból a célből, hogy beálljon a menstruációm, mivel már 17 vagyok és alig-alig jött meg. A tabi szedésével tökéletesen beállt a ciklusom, de most úgy döntöttem, hogy abbahagyom, hiszen feleslegesen ne tömködjem magam hormonokkal. A mai napon azonban egy újságban láttam egy nődoki javaslatát, miszerint hasznos a tabi, mert gátolja a ciszták kialakulását stb. és ezt egy 19 éves lánynak írta!! Picit összezavarodtam, a véleményeteket szeretném kérni! Még annyi kérdésem lenne, hogy mivel abbahagyom a tabit, lehetséges-e az, hogy felborul a menstruációm? Ha igen, akkor mennyi idő után kéne visszaállni?

Köszönöm!


2009. márc. 23. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
szia! sztem ne hagyd abba:) egyrészt mert sztem megkavarja a hormonjaidat..másrészt meg ha lesz barátod akkor nagyon hasznos lehet:)egyik legbiztonságosabb védekezési módszer:)
2009. márc. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet... és kb fél év amíg rendbeszedődik... persze ez az időszak lehet rövidebb is.
2009. márc. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van barátom, tudom milyen gumival és nélküle szeretkezni. Viszont távkapcsolatban élek, szóval nem minden héten tudunk találkozni. Mégis, ha majd csak 30 éves korom körül szeretnék gyereket, akkor 13 évig tömjem magam gyógyszerekkel?? Leginkább ez zavar, az egy picit sok. Ha pedig már együttélnék a barátommal, akkor én is inkább tabit szeretnék szedni.
2009. márc. 23. 19:44
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Ááá. A tabletta fogamzásgátló módszer, nem pedig arra való, hogy tizenévesek menzeszét beállítsa. Bocs, nem rád haragszom, nem a te hibád. A tabletta ugyanis nem állítja be a menstruációt, mert a szedése alatti vérzés nem igazi menstruáció, hanem megvonásos vérzés. Ezért van az, hogy ha pl. folyamatosan (nem hétnapos szünetekkel) szednéd, akkor nem is véreznél. Szerintem keress fel egy rendes nőgyógyászt, aki segít ebben, de ne a tablettát szedd. Arra ráérsz akkor, amikor valóban együttélsz valakivel.
2009. márc. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most picit megijesztettél, mivel nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy a koromnál fejletlenebb a méhem és ezért rendszertelen a mensim. Mi van ha abbahagyom a tabit és megint nem menstruálok?? Teljesen kétségbe vagyok esve!
2009. márc. 23. 20:15
 6/8 anonim válasza:
100%
Hat en csatlakoznek az elottem szolohoz. Lehet hogy a fogamzasgatlok segitenek a cisztak megelozeseben, de egy egesz sor mas problemanak viszont noveli a kockazatat, szoval osszessegeben tobbet art mint hasznal. Sokan ugy dontenek hogy szivesebben vallajak ezeket a kockazatokat mint abortuszok sorozatat, amit meg is lehet erteni, de szerintem a menstruacio beallitasa nem feltetlenul eri meg. Raadasulszeerintem a te korodban meg nem feltetlenul jelez problemat a rendszertelen menstruacio. Szerintem is jobb lenne elbeszelgetni errol egy-ket masik orvossal is.
2009. márc. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát én személy szerint jobban érzem magam sokkal most hogy tabit szedek, mert: Nincs az hogy szeretkezés után nem merünk egymáshoz érni a párommal, nehogy becsússzon valami akár akkor, hanem rögtön rohanunk a fürdőbe (az elég kiábrándító)

Meg nekem 21 éves létemre tök rendszertelen volt a menstruációm és a fenének hiányzott hogy bár konkrét baleset a gumival sose történt, mindig heteket paráztam meg tucatszámra vettem a teszteket, hogy most azért nem jön-e meg mert terhes lettem, vagy azért mert megint hülye.

Meg sokkal jobb hogy szeretkezéskor a páromat érzem és nem egy latex szarságot.

Igaz a dologhoz az is hozzátartozik hogy mi együtt is élünk, meg az is hogy az árnyldala is ott van a dolognak mellékhatások formájában, de nekem megéri ezeket bevállalni a havonkénti pararohamok helyett....

2009. márc. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. márc. 25. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!