Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló mellett lehet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló mellett lehet inni alkoholt? Pl ha 6 körül veszem be, és 7-8 körül iszok, akkor az nincs rá hatással?

Figyelt kérdés
2009. márc. 22. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Nézd meg mennyi a felszívódási ideje, általában 2-3 óra között szokott lenni. Ha ezentúl iszol, akkor nincs rá hatással. Ugyanígy, hogyha ezután az időtartam után menne a hasad/hánynál, akkor már nem kell pótolni, mert felszívódott.
2009. márc. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

és ha mondjuk a szokásos 6 "körüli" időnél előbb veszem be, pl 4 órakor? az nembaj? mármint tudom h nagyjából azonos időben kell bevenni,csak ez a 2 óra akkor nem számít?

remélem értitek mire akarok kilyukadni :/

2009. márc. 22. 12:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, előrébb akarod hozni a bevételt, hogy estére tuti felszívódjon? :) Szerintem nincs baj vele, hacsak nem minipill-t szedsz, azoknál nagyon fontos az azonos időbeli bevétel.
2009. márc. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

gestomix-ot szedek. nemtom miaz amit írtál :D

amúgy igen. erre gondoltam :)

2009. márc. 22. 12:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol nincsen rá semmilyen hatással. csak arra vigyázz, hogy ne igyál annyit egyszerre, hogy a bevételtől számitva 3 órán belül kihányd, mert annyi a felszívódási ideje.
2009. márc. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a májad egészséges, akkor nem gond.
2009. márc. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló tabletta hatását az alkoholfogyasztás befolyásolja-e?


Az alkohol ugyan hat a májműködésre, fogyasztása alapvetően nem befolyásolja a tabletta hormon lebontását, a tabletta hatása biztonságos marad. Alkoholizmus mellett a máj átépülése és hibás működése miatt azonban a fogamzásgátló tabletta használata már nem biztonságos, egyébként is az alkoholosan súlyosan beteg máj mellett fogamzásgátló tabletta használata lehetetlen.

2009. márc. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

Senki nem beszélt szerintem alkoholizmusról, úgyhogy ne térjünk el a témától.

Érezd jól magad, de a 2-3 óra teljen le ;)

2009. márc. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

úgy gondoltam,majd ha nyáron esetleg borozgatunk a balaton parton (nem akarok bebaszni,se hányni,se semmi ilyesmi.) nem olyan típus vagyok.

szerintem azt cisnálom hogy majd beveszem a tabit 4-5 körül és 8-9 fele iszok majd, 1-2 pohár bort. biztos,ami biztos,megvárom a felszívódást. :)

köszi a válaszokat. rendesek vagytok :)

2009. márc. 22. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!