Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Csinálhatom ezt így a fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csinálhatom ezt így a fogamzásgátlóval?

Figyelt kérdés
Eddig mercilont szedtem, most írtak Lindynette 20-at, és lenne a kérdésem, hogy szeretném megváltoztatni a ciklusomat úgy h. nem 1 hét szünetet hagyok hanem kettőt. Kell így kiegészítő védekezés? vagy baj ha ezt így csinálom?
2011. máj. 25. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha több szünetet tartasz, akkor megszünik a védettség. Ha a menzeszedet akarod eltolni, akkor inkább pár nappal (ebben az esetben egy héttel - egy másik levélböl) szedd tovább, hogy a szünet akkor kezdödjön, amikortól szeretnéd, utána pedig egy egész levéllel szedd tovább a szokott módon. (De ezt csak ritkán szabad, mert különben nagyon összezavarja a hormonháztartásodat.)
2011. máj. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A nőgyógyászom csak 1 hónapra írta fel a Lindynette-t egyenlőre :( nincs másik levél :(
2011. máj. 25. 12:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyet nem lehet csinálni.
2011. máj. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Így semmiképp se lehet csinálni! Tilos hosszabbítani a szünetet, a ciklus kezdetének megváltoztatását csak a szünet lerövidítésével szabad elérni. Két hetes szünetet amúgy is hogy akarsz tartani? Az első héten megjön a megvonásos vérzés, vagyis új ciklus kezdődik. A második héten egy ciklus kellős közepén leszel, akkor semmilyen esetben sem kezdhető gyógyszerszedés, mert úgy semmi értelme az ég világon.


Amúgy ha az a célod, hogy más napon kezdődjön a megvonásos vérzésed a későbbiekben, megintcsak nincs semmi értelme, annak, hogy kereken két hét szünetet hagyj! Hiszen így is a hét ugyan azon napján kezdenéd az új levelet, csak egy héttel később, mint kellene, tehát a megvonásos vérzés kezdete is ugyan arra a napra esne, mint eddig, csak egy héttel később.


Szóval egyrészt nem szabad ilyet csinálni, másrészt meg nem érnéd el vele a célodat.


Amúgy mi a cél? Hogy hétvégén jöjjön meg? Vagy hét közben?

Konkrét cél esetében jobban tudnánk tanácsot adni, hogy hogy érd el. Most melyik napon szokott megjönni? Melyiken szeretnéd?


26/N

2011. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hétfőn szokott megjönni, és azt szeretném h. mostis hétfőn jöjjön meg csak 1 héttel később :( mert így minden programban benne lesz ez és sehol nem érezhetem magam jól :( úgy meg épp kikerül mindent.
2011. máj. 25. 12:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor azt csinálhatod, hogy egyszerűen kihagyod a szünetet, és a "szünet" első napján mindjárt elkezded a következő levél gyógyszert, majd rendben be is szeded azt.


Jó eséllyel ez a havi megvonásos vérzésed teljesen kimarad, de benne van az is a pakliban, hogy lesz némi vérezgetés, pecsételés.


Amúgy csak nagyon ritkán (1-2 évente) és csak ha nagyon muszáj, kivételes esetekben ajánlott ilyen csinálni.


Egyébként ha kihagyod a szünetet, a védettség sem sérül.


26/N

2011. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. máj. 25. 13:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben tényleg az a legjobb, ha nem tartasz szünetet, én is csináltam már párszor (nyaralásnál) és nekem nem volt pecsételős vérzésem, nem is fájt a hasam, semmi problémám nem volt.
2011. máj. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!