Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Segíthet-e a NuvaRing hüvelygy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segíthet-e a NuvaRing hüvelygyűrű?

Figyelt kérdés
Fél évig szedtem fogamzásgátlót (elvileg korszerű és alacsony hormontartalmú), most azonban abbahagytam. Elég sokat kardoskodtam a használata mellett, de kinyírta a libidómat (egyáltalán nem érdekel a szex, pedig eddig aztán..:)). Nagyon szeretem a barátomat, erre mintha valami elvágta volna a szexhez való kedvemet, még csak gondolni sem szoktam rá. És a levertségemnek is ez lehet az oka, baromi érzékeny lettem, bármitől el tudnám sírni magam. Ez nem normális dolog, és ráadásul kézzel fogható oka sincs, ezt leszámítva. No, nem ijesztgetésnek szántam, de szerintetek segíthet ezen egy szintén hormontartalmú készítmény (NuvaRing)? Ha már egy ilyen egekbe magasztalt gyógyszert sem bírtam..! Mégis, szeretném kipróbálni, viszont ez már a második tabi volt, és kezd kicsit elegem lenni abból, hogy a saját bőrömön tapasztaljam meg,néha mennyire ártalmasak ezek sz*rságok (hopsz), és az orvosok is általában mellőzik a normális kivizsgálást. Örülök, ha valakinek bevált a gyógyszer, de nekem már fölösleges kampányolni mellette. Jövő héten megyek nőgyógyászhoz, szóval nem döntést, megváltást várok Tőletek, csak némi tapasztalatot, ha lehet:) KÖszi!
2009. márc. 15. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Szió!


Hát őszinte leszek, nekem a NuvaRing is kinyírta a libidómat.... Bár más formában, mint a bogyesz. Én folyamatosan ki voltam tőle száradva, meg sajnos gombát is okozott többször fél év alatt. Bár kihangsúlyoznám, ez még 4 éve volt, azóta lehet, hogy fejlesztették, mert akkoriban a dokim szerint elég gyakori volt ez a gombás fertőzés a NuvaRingtől. Én félév után abbahagytam, helyette visszatértem a bogyeszra, de most megint gondolkozom rajta, hogy szülés után újra megpróbálom, mert nem akarok szoptatás alatt hormonálisat szedni, meg több embertől hallottam, hogy nem okozott neki problémát, tehát biztos, fejlesztették.


Szerintem egy próbát megér, mert mindenképp jobbak az élettani hatásai, mint a bogyesznak, és lehet, hogy beválik.

2009. márc. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Többnyire én is jókat hallottam róla, jóval kevesebb rosszat, mint a gyógyszerről. Azért szkeptikus vagyok. Meglátjuk:)
2009. márc. 15. 19:41
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nuvaring előtt Yadine-t használtam, de abbahagytam, mert a szex halovány gondolatként sem volt jelen a mindennapokban, a végére már egy hónap szexmentes időszaknál tartottunk az akkori barátommal. Abbahagytam, közben meg szakítottam a pasival. Pattanásos kezdtem lenni, de mellette ledobtam 10 kilót. Másfél hónap után megint összejöttem valakivel, és elkezdtem a Nuvaringet. Ennek fél éve, azóta is remekül működik a szexuális életünk. Kicsit túl jól is, én már-már mániákusan kívánom minden nap. És a kilók sem jöttek vissza, az arcom viszont kitisztult. Szex közben mi nem érezzük, engem semmilyen szinten nem zavar. Csak ajánlani tudom ;)
2009. márc. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!