Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan kezdjem a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezdjem a fogamzásgátló szedését?

Figyelt kérdés
Én a menstruáció 1. napján akarom kezdeni, de mindenképpen délelőtt akarom bevenni a gyógyszert. Namármost, mivan akkor, ha nekem délután/este jön meg? akkor ha másnap reggel veszem be az 1. szemet, akkor az már a 2. napnak számít ugye, szóval lecsúsztam a teljes védelemről az 1. hónapban?
2011. máj. 24. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudtommal ha nem első nap kezded, akkor is véd 1 vagy 2 hét után (betegtájékoztatóban benne van).

Másrészt, ha reggel jön meg és este veszed be az elsőt, az ugyanakkora különbség, mint ha este jön meg, és másnap reggel/délelőtt veszed be, szóval szerintem az nyugodtan számíthat első napnak.

2011. máj. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a gyógyszert a 2-5. napon kezded, akkor elvileg egy hétig kell mellévédekezni.


Azt, hogy azonnal mellévédekezés nélkül használd a tablettát, a tájékoztatóval szemben egyik nőgyógyász sem javasolja. Legalább két hétig érdemes mellévédekezni, akár az első, akár a 2-5. napon kezded. A peteérést a menstruáció indítja el, és kell pár hét a gyógyszernek, hogy ezt a gyógyszer tökéletesen el tudja nyomni.

2011. máj. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

okés:)

mondjuk így is- úgy is kivárnánk az első hónapot... csak azért jobban örültem vna a biztosnak:)

2011. máj. 24. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!