Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lett már valaki terhes az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lett már valaki terhes az előváladéktól?

Figyelt kérdés
Annyit olvasni róla, hogy nem védekeztek, de nem ment el benne, és jön a válasz, hogy az előváladéktól is lehet terhes valaki. De valójában mennyire gyakori ez? Nem az elméletre vagyok kíváncsi, azt mindenhol olvastam már. Hanem hogy konkrétan volt-e ilyen eset? Köszi előre is a normális válaszokat.
2011. máj. 10. 10:13
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
82%

"a pesszáriumot még nem próbáltam, számomra az olyan bizonytalannak tűnik"


Elolvastam az összes hsz-ed, és értelek, és nem beszólni akarok, de ez a kijelentés valami elképesztően ütközik azzal a ténnyel, hogy évek óta megszakításosan védekeztek... Majdhogynem vicces.


Ugyanakkor az olvasottak alapján valószínűnek tűnik, hogy azért jön be nektek a nem-védekezés, mert segítség nélkül nem tudnál teherbe esni amúgy sem. Lehet, hogy felesleges is megszakítani, persze ember legyen a talpán, aki kipróbálja :)

2011. máj. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további hozzászólásokat is, remélem másoknak is hasznos lesz.

Nem is kifejezettem magam miatt tettem fel a kérdést, mint azt már írtam is.

A pesszáriumot azért tartom bizonytalannak, mert attól félnék mindig, hogy elcsúszik a helyéről, meg aztán jó helyre rakom-e.

Azért egy gyerek sikerült már természetes úton is, tehát nem alaptalanul védekezünk, de tény, hogy picit lazábban vesszük.

Mégegyszer leszögezem, nem mint követendő példát írtam le az én esetemet! :) Mindenki védekezzen felelősségteljesen, és ezen infók fényében nem csak az orgazmus pillanatában.

2011. máj. 10. 16:11
 23/25 anonim ***** válasza:
69%
A barátommal egy éve vagyunk együtt, az első fél évben csak megszakítottuk...semmi..., aztán én meglehetősen aggódós vagyok, úgyhogy azóta gumizunk, nagyon ritkán engedem neki anélkül, akkor is próbálom a ciklusom olyan szakaszában amikor kissebb az esélye a terhességnek. Igen ám...csak közben kiderült hogy nem eshetek teherbe, a méhem nagyon pici és a hormonjaim aránya nem jó...vagyis van egészséges petesejtem, de nem tud megtermékenyülni, ha meg meg is tudna, akkor sincs akkora méhem hogy megmaradjon :( Úgy vagyok vele hogy inkább védekezzünk, hátha mégis összejönne valahogy...:\ Bár a dokim is azt mondta hogy gyógyszert kell majd szednem ahhoz hogy babám lehessen később :( 18/l
2011. máj. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 dzsazsa válasza:
100%

igen lett pl én is.

Annak ellenére,hogy az előző barátommal a 6 év alatt jó párszor csináltuk megszakítással és nem lett semmi soha, meg a doki is azt mondta,hogy bajok vannak a hormonjaimmal és, hogy ha majd babát szeretnék akkor gyógyszert kell szedjek...

A mostani barátommal meg csak a szerelmeskedések elején nem volt rajta a gumi, amíg mind a ketten kellőképpen belejöttünk a dolgokba, és lám lám 7 hetes terhes vagyok. A ciklusaim is összevisszák voltak mindig és mégis megtörtént...

úgyhogy aki tényleg nem akar gyereket, az már az elején is használja a gumit, még akkor is ha az orvos azt mondta,hogy segítség nélkül nem lehet gyereke.

2011. máj. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Előszőr is a kedves nővérkének válaszolnék: a kulcsszót magad mondtad ki: tinédzserek! Egy tinédzser aki szexuális élete elején jár, biztos, hogy nem tudja a megszakításos módszert alkalmazni! Hiszen még nem elég tapasztalt, nem ismeri a saját testét.

Másodszor, a kérdezőnek nagyon jó a meglátása: csak "menteni" akarják magukat. Persze lehet, hogy ők abban a hiszemben vannak, hogy ők ki tudják időben venni. Csak éppen ez nincs így. Én világ életemben így védekeztem, soha nem volt problémám. Az az igazság, hogy hogyha olyan partnert választasz, aki tapasztalt, az igenis képes ilyen módon meggátolni a terhességet. Persze ezt nagyon nehéz "kiszűrni", hogy ki az aki tényleg ki tudja venni, vagy csak azt mondja mert neki úgy jobb a szex mint gumival. Az a legbiztonságosabb, ha gumiztok, vagy tabletta. De ne legyünk olyan tévhitekben, hogy az előváladéktól teherbe lehet esni. Ezt csak azért mondják, mert a férfiak 90% képtelen ilyesfajta önkontrollra.


(ha lesz gyerekem én is ezt fogom neki mondani, hogy védekezzen normálisan).

2016. nov. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!