Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lett már valaki terhes az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lett már valaki terhes az előváladéktól?

Figyelt kérdés
Annyit olvasni róla, hogy nem védekeztek, de nem ment el benne, és jön a válasz, hogy az előváladéktól is lehet terhes valaki. De valójában mennyire gyakori ez? Nem az elméletre vagyok kíváncsi, azt mindenhol olvastam már. Hanem hogy konkrétan volt-e ilyen eset? Köszi előre is a normális válaszokat.
2011. máj. 10. 10:13
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Nem olvastam orvosi statisztikát, kicsit fura is nekem, de utánanézek akkor. :)

Nincs okom kételkedni benne, csupán kíváncsi voltam, mert a legtöbb "terhes lehetek-e?" kérdés ebből fakad.

Mi már 1 éve megszakításosan védekezünk a párommal, de én ismerem a ciklusomat és így nekünk ez jó.

2011. máj. 10. 11:09
 12/25 napietus ***** válasza:
71%
szerintem azoknak lehet jó, akik nem akarnak éppen most ugyan gyereket, de ha mégis lesz, nem proléma. ha a saját nőgyógyászodtól megkérdezed, hány abortuszra jelentkező nő alkalmazza ezt a remek módszert, riasztó adatokat fogsz hallani :S
2011. máj. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, az a probléma, hogy ez nem olyan dolog, hogy ha egy évig nem történt semmi, akkor eztán se fog. És tudod, elég, ha csak egyszer nem működik a módszer. Márpedig statisztikailag minél többször csináljátok, annál nagyobb az esély a terhességre.

Másrészt a megszakításos közösülés senkinek se jó igazán. A férfinak semmiképp, de a nő se lehet teljesen nyugodt. Nem beszélve arról, hogy a ciklust figyelve bizonyos napokon még szexelni se lehet. Véleményem szerint a lehető legkényelmetlenebb, legmegbízhatatlanabb és legrosszabb módszer ami létezik. Persze feltételezve, hogy nem akartok gyereket.

2011. máj. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk egy dolog mellette szól, hogy olcsó. De mint tudjuk, olcsó húsnak...
2011. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Az a helyzet, hogy nekem már van 2 gyerekem, mindkettőre 2-2 évet vártam. Spirálom volt, de lett tőle egy komoly méhgyulladásom, a fogamzásgátlótól pedig mindig rosszul voltam. Az óvszert szoktuk használni néha, de tartós kapcsolatban nem túl kényelmes. Sokszor úgy van, hogy anélkül kezdjük, és a végefelé felhúzza. Középidőben pedig csak gumival csináljuk.

Szerintem lehet felelősségteljesen védekezni megszakítással vagy naptármódszerrel is, ah az ember ismeri a testét kellőképpen.

Nem azért írtam le, hogy ez legyen a követendő példa, csak hogy ilyen is van.

2011. máj. 10. 11:21
 16/25 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a megszakításos védekezés hatalmas felelőtlenség. Elképesztő, hogy a 21. században, Európában még ezt alkalmazzák egyesek (kivétel persze az, aki benne lenne egy gyerekben, sé nem rohan azonnal abortuszra, ha megvan a baj).

Amúgy meg egy nagyon bölcs ember (orvos) egyszer azt mondta, hogy aki nagyon sokszor elő tudja adni azt a mutatványt, hogy megszakít és mégsem lesz terhes, az idő múltával egyre biztosabb, hogy inkább azért nem esik teherbe, mert valami baj van: nehezebben, vagy egyáltalán nem képes fogantatásra.

Amúgy meg tabletta, gumi, pesszárium, szerintem.

2011. máj. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 napietus ***** válasza:
70%

ez egy kicsit olyan, mint az a megállapítás, hogy a jóllakott hímoroszlán sose támad. gen, általában így van, tapasztalt vadászok, akik ismerik a vadat, mint Te a saját testedet is ezt mondják. lehet, hogy 99-szer így van, de századjára, vagy akár elsőre is, mégsincs így. aztán ott a baleset...


a te esetedben mondjuk az, hogy spirálod volt, nehezíti a teherbe esést amúgy is, lehet, hogy már akkor sem tudnál teherbe esni, ha akarnál. szóval ez Neked megfelelhet, de nem igazolja a módszert.

2011. máj. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nekem elég nehezen jöttek össze így is, a második csak inszemináció útján.

Nem esnék kétségbe, ha összejönne egy harmadik, de konkrétan nincs most tervben.

Tablettát nem bírom, a pesszáriumot még nem próbáltam, számomra az olyan bizonytalannak tűnik, az óvszert pedig azért használjuk sok esetben.

De az eredeti témától már el is tértünk. :)

Végülis jó, hogy felmerült ez a téma, hátha többen tanulnak belőle.

2011. máj. 10. 11:29
 19/25 anonim ***** válasza:
70%
szia!Barátnőm is így esett teherbe.Évekig így csinálták,és mikor új kapcsolata lett rögtön teherbe esett!
2011. máj. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
85%

Hát kezdjük ott, hogy te nem csak megszakítással védekezel, hanem mellette naptármódszerrel is. Azért nem ugyanaz a kettő.


Meg ez: "Mint írtam, nekem elég nehezen jöttek össze így is, a második csak inszemináció útján. " mindent elárul.

Anyámék is nagyon sikeresen alkalmazták a megszakítást, csak aztán mikor gyereket akartak, akkor se jött össze. Mehettek orvoshoz.

Te nyilván nem vagy olyan termékeny.

De vannak nők, akik azok.

És a megszakítás bizonytalansága abból is adódik, hogy bár mindkét fél azt hiszi, megszakították az együttlétet, bizony a férfi péniszéből már orgazmus előtt is távozhat ondó (nem előváladék, ondó!).

2011. máj. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!