Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen hormonmentes fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen hormonmentes fogamzásgátlási módszerek vannak még az óvszeren és a Pharmatex termékein kívül?

Figyelt kérdés
5 éve szedek gyógyszert és szeretném már abbahagyni, mert hamarosan babát szeretnénk, de még legalább félévig várni akarunk vele és addig is védekezni kellene valahogy, de az óvszert nem szeretjük, a Pharmatex meg nagyon macerás és nem is bízom benne! Van még esetleg valami más módszer?
2009. febr. 27. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
pesszárium talán, de mondjuk azt legtöbb esetben szült nőknek teszik fel, vmennyi hormon mindegyikben van. Csak az óvszerben nincs...
2009. febr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A pesszáriumot nem "teszik fel" olyan nőknek akik szültek már, az a spirál. Kevered őket.

A pesszáriumot a nő teszi fel saját magának, a méhszájra, olyan mint a pasiknaka gumi....

Én nem vállalnám be, rohadtul nem érzem, hogy hol van a méhszáj.... el se érem... mivel kicsit duci vagyok

2009. febr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha megtanulsz figyelni a tested jelzéseire, még számtalan fogamzásgátlási módszer a rendelkezésedre áll pl: billings módszer, méhnyak kitapintása, hőmérőzés, naptározás. Végső esetben ott van a megszakitásos védekezés is. Esetleg ezeket együttesen is alkalmazhatod, hogy méginkább biztosra menj. Mindegyik módszernél fontos, hogy nagyon figyelj a tested változásaira és, hogy pontos ciklusod legyen.
2009. febr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Bármelyiket is választanád, ajánlom figyelmedbe, hogy nézd meg a pearl-indexüket is!

2009. febr. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 20:26-os válaszoló!


A mai felgyorsult világban nem mondhatod komolyan, hogy figyeljen a teste jelzéseire, mert úgy teherbe esik mint a pinty.


Tudnillik, ezek a jelzésre figyelős módszerek a legkevésbé megbízhatóak.


A kérdésre a választ jó magam is keresem. Így nem tudom mi a jó megoldás, de ez a figyelgetős biztos nem.

2009. márc. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

13:36-os vagyok:


2. A nők havi ciklusának egyetlen napjáról sem állíthatjuk...,

hogy a fogamzás teljesen kizárt. Tény, hogy a természetes módszerek pont azon alapszanak, hogy vannak olyan napok, amikor ennek rendkívül kicsi a valószínűsége, de az esetleges meglepetéssel mindig kell számolnunk.

A rendszerint szabályos ciklusúaknál is lehetnek eltérések stressz, betegség, klímaváltozás vagy éppen (szexuális) öröm hatására, a tüszőrepedés bizony előbb is bekövetkezhet. Másrészt a spermiumok is meglepő életképességről tehetnek tanúbizonyságot. Eléldegélnek olykor 8 teljes napig is, mintha csak az ovulációra várnának.


[link]

2009. márc. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Odairtam, hogy ezeket a módszereket együtesen kell alkalmazni. Én két éve alkalmazok 3 természetes módszert együttesen, és még nem lettem terhes! Természetesen hibaszázalék mindenhol van. Örülnék neki, ha lenne valami kevésbé rizikós módszer, mivel én se szedhetek tablettát, de mivel kifogytam a lehetőségek tárházából, kénytelen vagyok ehhez alkalmazkodni.
2009. márc. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!