Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Két hete kezdtem szedni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két hete kezdtem szedni a Mercilon fogigátlót akkor kezdődött a mensóm. Mikor elmúlt de a következő éjjel véreztem és az azt követő éjjel is. Abbahagytam a gyógyszert és azóta egész nap van vérzésem. Ez három napja volt. Meddig fog tartani a vérzés?

Figyelt kérdés
2009. febr. 24. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy észrevétel: Nincs olyan szó a mi nyelvünkben, hogy "fogigátló" sem olyan, hogy "mensó". Ha felnőtt vagy nem használsz ilyen szavakat, tudom divat, de hidd el ezek nélkül is szép ez a nyelv.


Válaszom:

Miért hagytad abba? Ez nemigazán tesz jót, ha 2 hétig szeded, aztán abbahagyod. Előfordulhat pecsétes vagy rendszertelen vérzés az elején, ez fel is van tüntetve a betegtájékoztatón, de ez normális. Most azért vérzel mert abbahagytad. Egy hétig tuti fog (vagyis addig amíg általában szokott neked). Legközelebb, ha ilyen van, kérd ki a nőgyógyászod véleményét, mert így csak összevissza szeded a komoly hormon tablettákat.


22/f

2009. febr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj de veled nem közölte a nőgyógyászod h TILOS abba hagynod önkényesen?nekem elmagyarázta h ne foglalkozzak a vérzésemmel csak szedjem a gyógyszert folyamatosan!

amúgy meg én mikor elkezdtem szedni összesen 4nap volt a két vérzésem közt de már a 2.hónapban rendesen elmúlt,de azt mondják h 3hónap után kell beálnia ha nem akk kell dokihoz fordulni

2009. febr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

MIÉRT HAGYTAD ABBA???????? Ne csodálkozz, ha össze-vissza vérzel! Olvastad a tájékoztatót? Világosan le van írva, hogy normális az 1-3 hónapban a pecsételgetés, áttöréses vérzés.

Az ilyeneknek mint te, nem tudom, minek írnak fog.gátlót... Hisz azt sem tudod, hogy kell szedni és többet árt, mint használ...Legalább rákérdeznél a dokinál, mielőtt hülyeséget csinálsz...

2009. febr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Azért írtam,hogy mensó meg fogigátló mert máshogy nem fért ki kevés volt a karakter.

A nőgyógyászom meg nem mondott nekem semmit csak felírta a gyógyszert!Annyit mondott,hogy mikor kezdjem el szedni...

De köszönöm a válaszokat!

2009. febr. 24. 14:19
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
jajjj nem kellett volna abbahagynod, még két hét vérezgetés is belefér....de azért vérzel mióta abbahygtad, mert a szervezetednek így menstruálnia kell!!!-mivel gyógyszerszünetet észlel...nem kellett volna feliratnod, ha nem mered szedni
2009. febr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Satanné ***** válasza:
100%
Nem ekllett volna abbahagynod, csak simán elolvasnod a betegtájékoztatót, abban le van irva, hogy természetes ez a vérzés, mivel ez csak az áttéréréses vérzés....Lehet elöbb megkéne tanulni olvani, vagy kérdezni az orvostól, esetleg gondolkodni, és csak utána arra adni a fejed, hogy fogamzásgátlót vagy bármilyen más gyógyszer szedj... Tudod a gyóygszerek nem játékok...
2009. febr. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%
Én is abbahagytam,mert iszonyat szarul lettem tőle..Pár hónap után visszaállt a ciklusom!Mondta az orvos,hogy még jó,hogy abbahagytam,mert olyan érzékenyen regagált rá a szervezetem,hogy ha tovább szedtem volna, lehet,hogy meddő leszek!Erről ennyit!
2009. febr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen de Te szarul lettél töle (ergó fejfájás, hányás, stb), neki meg csak a természetes vérzési folyamat van...nem ugyanaz.
2009. febr. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért te is utána olvashattál volna...nem feltétlenül kell az orvosra hagyatkozni....és persze elolvasni a betegtájékozhatót benne van adott mellékhatás (én is mercilon-t szedek) ráadásul jól felborítottad ezzel a hormonháztartásod és jó sok ideig vérezgetni fogsz összevissza....a saját butaságod miatt....mire vissza áll az lehet 3 hónap is...vagy még több....
2009. febr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
ok hülye voltam!De mindenki csak szapulni tud a kérdésemre meg senki sem válaszol.Meddig fogok még vérezni.Menjek dokihoz?
2009. febr. 24. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!