Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Pontosan milyenek is ezek a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pontosan milyenek is ezek a pharmatex fogamzásgátló tabletták vagyis kúpok?

Figyelt kérdés

fogamzásgátlót nem szedek, amíg két gyerekem nem lesz, a gumit pedig nem szeretem.

olvasgattam a neten, hogy 10 perccel szex előtt kell felhelyezni és nincs hormontartalma. nem kerül véráramba és anyatejbe.

Tapasztalatokat várok és, hogy egyáltalán mi is ez? milyen formákban kapható, mert azt több helyen is írták, hogy több kiszerelésben. ezt most arra értették, hogy hány db? Ja és hogy mennyibe kerül?

Köszönöm.


2009. febr. 23. 12:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Remélem más is ír, mert nekem nagyon negatív tapasztalatom volt a hüvelytablettával kapcsolatban. Úgy marta belülről a hüvelyemet, hogy azt hittem belehalok. Később beleolvastam az összetevőkbe és kiderült, hogy citromsavat tartalmaz. Na, nekem nem jött be, ez a lényeg. A többféle kiszerelés azt jelenti, hogy létezik hüvelytabletta, hüvelykúp, krém, adagolóval és nélkül és tampon is. Ezeket már nem próbáltam ki.

2009. febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én évekig használtam ezt a védekezési formát. Lehet kapni a gyógyszertárakba vény nélkül, (legalábbis amikor én használtam még nem kellett hozzá recept)kúp és "tabletta" formában. A tablettát nem lenyelni kell, hanem ugyanúgy fel kell a hüvelybe helyezni. de ezt nem ajánlom, mert nagyon nagyon csíp. Legalábbis nekem, de ezt már másoktól is halottam. A kúpot úgy kell elképzelni mint egy rendes hüvelykúpot vagy végbélkúpot. Mármint alakra. Valóban nincs hormontartalma és ne kerül véráramba. darabos kiszerelésben kapható és ha jól emlékszem olyan 2-3 ezer forint körül van. Az aktus előtt 10 perccel kell felhelyezni ugyanúgy mint a tampont. A 10 perc a hatóidő. Addig a kúp a hüvelyben elolvad. Ilyenkor bármit is kezdtek a párotokkal egymással, maradj fekve, mert előfordul, hogy ha felállsz kicsúszik. de ha már teljesen felolvadt, akkor ez már nem jelent gondot. Egy db kúp 4 órán át nyújt védettséget, de minden újabb szeretkezésnél újat kell felhelyezni és a 10 percet persze megint meg kell várni. Akkor számít újabb szeretkezésnek a dolog, ha az elsőnél a párod elment és más védekezési módszert nem használtatok pl.: óvszert. Azoknak ajánlják, akiknek nincs rendszeresen nemi életük, de csak azért mert aki naponta használja annak ez egy kicsit költséges megoldás. De én alkalmaztam így is, mert nem akartam hormonokkal bombázni magam, a gumit meg nemigazán szeretem. Bátran tudom ajánlani, mert nincs mellékhatása, és eléggé megbízható is. Nekem soha nem volt vele problémám és terhes sem lettem :) De a "tabletta 2 verziót nem ajánlom, mert kellemetlen élmény tud nyújtani neked is meg a párodnak is :)
2009. febr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Bocsi én az előző válaszoló vagyok, aki olyan jó hosszút írt:) Nem volt bekapcsolva a Num Lock-om, és lenűmaradt valami, ezért írok megint. Tehát a kúp 10 darabos kiszerelésben kapható.


Detti 22/L

2009. febr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat.


Ha van esetleg valakinek a krémmel tapasztalata azt is várom. Ha jól sejtem a krémhez szükséges valamilyen eszköz, hogy felhelyezzem, nem az ujjammal genegetem szét.


További jó olvasgatást mindenkinek.

2009. febr. 23. 14:13
 5/15 A kérdező kommentje:

jah, igen.

tudom, hogy vannak kellemetlen mellékhatásai a kúpnak, gimis koromban fertőzésekre kaptam valamit és az is csípett és utána folyt. nem emlékszem mi volt az csak az érzésre.

2009. febr. 23. 14:16
 6/15 anonim ***** válasza:
Én hüvelytablettát használok, de nincs semmi bajom tőle. Sőt, nem is folyik annyira, hogy az eget rengetően kellemetlen legyen. Az íze nem jó valóban. Valamit valamiért. Én ajánlani tudom, bár a megbízhatósága kb. 60%, úgyhogy óvszer mellett lenne tökéletes.
2009. febr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én a krém verziót tanácsolnám, mert nem büdös, mint a kúp, nem is lesz olyan sikos hatás tőle, és nem is kell 10 percet várni felhelyezés után! (Szerintem nem valami spontán kivárni azt a 10 percet, amikor már úgy megkívánjátok egymást!:))

A krémet az applikátor segítségével tudod bejuttatni a hüvelyedbe! Nagyon egyszerű az egész!

Én tényleg csak ajánlani tudom!! :)

Ami nagyon fontos az az, hogy felhelyezés előtt és után 2 órával nem szabad tudfürdővel zuhizni, mert az maradványokban is csökkenti a hatást!

Ez is 2000-3000 között van, a pharmatex.hu oldalon utána is tudsz nézni hány db-os kiszerelések vannak! :)

Sok szerencsét!

2009. febr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én kúpot használok,bár most szeretném kipróbálni a tampont,mert annak nincs hatóideje,amit ki kell várni!Én megszakítással alkalmazom,és tapasztalatom alapján teljesen megbízható!
2009. febr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi több mint 2 évig használtuk a kúpot. Néha a pharmatexet, néha a pantetexet (ez 6 db-os és 1200 ft). Mind a kettő bevált, nem használtunk semmi mást, se gumit, se megszakítást. Azért nem használjuk, mert már babát szeretnénk.
2009. febr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
én patentex oval kúpot használok,de megszakítással.Eddig bevált.De pl.főleg peteérés környékén én a helyedben nem engedném hogy belém menjen el,biztos ami biztos.Sajna nem 100 %.
2009. febr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!