Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Olyan előfordulhat, hogy az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Olyan előfordulhat, hogy az orvos nem megfelelő fogamzásgátlót ír fel?

Figyelt kérdés

szeretném elekzdeni a szedést, de 1 éve volt egy negatív tapasztalatom. akkor még gumival védekeztünk a párommal, és amikor feljött a téma a dokinál, (aki gyógyszerpárti), azonnal felírt fogamzásgátlót, úgy hogy semmilyen vizsgálatott nem végzett(csak a szokásos benyúlás).

honnan tudja, hogy amit felír az nekem megfelelő?

azt se tudja milyen a vérképem...


ekkor nem váltotttam ki a gyógyszert, mert nem bíztam a dokiban.

most azonban újra elgondolkodtam a témán. szerintetek érdemes másik orvost megkeresnem, vagy hagyatkozzak a mostanira?(vele 2x találkoztam életemben, szol nem vagyok még állandó páciense)


2011. márc. 16. 17:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
keress egy másik orvost, ennek így nincs értelme, h meg se nézet előtte. arcról nyilván nem tudja megmondani, h miylen gyógyszer kell neked.
2011. márc. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
...általában minden doki bekamuzza,h a mostani gyógyszerek már igen kicsi hormontartalmúak és semmit sem ártanak.Menj el egy magánorvoshoz és érdemes endokrinológushoz is elmenni.Nézess mindenképp prolaktint,inzulint,cukrot stb-t.
2011. márc. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
ez magánorvos volt... :D
2011. márc. 16. 18:31
 4/16 anonim ***** válasza:

Nah akkor, hogy tisztán lásson mindenki:

Vérvételt nem ártana csinálnia a dokinak, de:

Abból csak azt tudja megnézni, hogy a májad jól működik-e, azaz egyáltalán szedhetsz-e bármilyen tablettát.

Plusz ha volt trombózisos a családban, akkor meg tudják nézni, van- rá hajlamod neked is.

Semmi mást.


Egy gyakorlott orvos állítólag az anamnézis felvételéből, és a megtekintésedből, ciklusodból meg tudja állapítani a "hormonális alkatod", és ez alapján ír fel tabit.

De ez nem életbiztosítás. Vmikor bejön, vmikor nem. Egyáltalán nem tudja előre (nem is tudhatja!!), hogy neked lsz-e tőle libidócsökkenésed, migréned, hüvelyszárazságod vagy akármicsodád.

2011. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

végre vki leírta hogy mi micsoda:)

köszönöm.


azt nem értem még, hogy mien az az anamnézis vizsgálat?

2011. márc. 16. 21:38
 6/16 anonim ***** válasza:

anamnézis=kórelőzmény felvétele, a beteg kikérdezése.

Már abból, hogy milyen betegségeid vannak/voltak, a családban mik fordultak elő stb, rengeteg mindenre tud következtetni az orvos.

Pl. épeszű doki erős migrénnel küzdő nőnek semmilyen tablettát nem ír fel.

2011. márc. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

ja értem.


bár nem örülök, mert elég fejfájós vagyok (bár nemtudom hogy ez migrén-e), de anyukám is ilyen és ő is szedett gyógyszert.


hát köszönöm az épkézláb választ, hasznos volt!:)

2011. márc. 16. 21:44
 8/16 anonim ***** válasza:

Még vmi: "Kedves Doktor úr!


A fogamzásgátló tabletta felírása előtt milyen vizsgálatok szükségesek?


Köszönettel: G. Zsófia



tovább Dr. Hamvas Ferenc adatlapjára



Kedves Zsófia! Hogy mi szükséges, és hogy általában mit csinálnak, az két különböző dolog. Én a magam részéről alapos kórelőzményt veszek fel, kivizsgálom, hogy a páciensnek van-e stabil peteérése és annak alapján döntöm el, hogy elvben szóba jön-e a tabletta szedhetősége. Ezzel párhuzamosan történik az általános nőgyógyászati vizsgálat méhnyak- és emlőszűréssel, általános laborvizsgálattal, valamint most legújabban a trombózis-hajlamra utaló DNS-vizsgálattal. Ha ezek a vizsgálatok negatívak, akkor az illető hormonális alkatának megfelelő készítményt írok. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc"


Ez lenne a normális.

Manapság viszont az orvosok 90%-a maximum vérvételt csináltat, vagy azt se.

Ha a nőket alaposan kivizsgálnák, szerintem legalább a tablettát szedő nők felének nem lenne ajánlott.

2011. márc. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

18:11

Én is magánorvoshoz mentem, de csak rákszűrést, meg ilyen szimpla vizsgálatokat végzett, vérvizsgálat semmi egyébre nem küldött, csak felírt egyet, és mivel nem tudtam, hogy hogy megy ez, nem jutott eszembe, hogy magánorvosként vmit kihagy... Most meg rohangálhatok utólag vizsgálatokra, mert ő lusta volt.

Ennyit a maszek dokikról...

2011. márc. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a korrekt válaszokat!


még annyi érdekelne, hogy ha nem megfelelő a fogamzásgátló, az ugye csak a mellékhetásokban mutatkozik? (fejfájás, vérzésproblémák, stb-re gondolok.)

Tehát terhesség emiatt nem lehet ugye?

2011. márc. 17. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!