Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mirena szülés előtt? Tapasztal...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mirena szülés előtt? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kiderült, hogy öröklötten hajlamos vagyok a mélyvénás trombózisra, pedig már 1 éve kombinált fogamzásgátlót szedek :S Úgyhogy még szerencse, hogy viszonylag időben kiderült.


Az orvos Azaliát írt fel nekem, de utánaolvastam, és valamivel magasabb a Pearl-indexe, mint a Volinának, amit eddig szedtem, ráadásul jóval pontosabban is kell szedni.


Úgyhogy utánanéztem, hogy milyen lehetőségek vannak még, és így találtam rá a Mirenára. Erről mi a véleményetek?


A dolgot bonyolítja, hogy még nem szültem. A Mirenához mindenhol azt írják, hogy szülés után ajánlott, de sehol sem azt, hogy ellenjavallott szülés előtt. Szóval mit gondoltok? Esetleg van itt olyan, aki Mirenát használ úgy, hogy még nem szült?


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. febr. 23. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Az Azaliát nem szoptató nőknek írják fel???


A Mirena ugyanúgy hormonos, mint a tabletta, benne is van a tájékoztatójában, hogy trombózisra hajlamosoknak nem ajánlott.


Szerintem ebben az esetben maradjatok az óvszernél...

2011. febr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, az Azaliát írták fel, én is eléggé csodálkozom rajta, de ez van. Igazából nem annyira megbízhatatlan, mint sokan hiszik. Elég megbízható, csak nem annyira, mint a kombináltak. (De azért akkora különbség nincs).


Amúgy meg azért gondoltam, hogy esetleg járható út lennea Mirena, mert azt írják róla, hogy nem tartalmaz ösztrogént, ill. szisztémás hormonhatása minimális.


A mélyvénás trombózisról meg azt olvastam, hogy az ösztrogént kell ''kerülni.'' (Az Azaliában is az a lényeg, hogy ösztrogén nincs benne)


Köszönöm a hozzászólást! :) Jöhet még :)

2011. febr. 23. 12:12
 3/5 A kérdező kommentje:

És igen, jól tudod. Az Azaliát szoptató nőknek szokták felírni, azért, mert nincs benne ösztrogén, és minimális hormon kerül be az anyatejjel a gyermekbe.


Az óvszer sajnos nem járható út :// Főleg azért nem, mert magasabb a Pearl-indexe, mint az Azaliának, és szörnyen stresszes vagyok ilyen téren. Az Azalia helyett is azért keresnék más megoldást, mert szeretnék valami biztonságosabbat... (és ugye a kombinált fogamzásgátló kilőve).

2011. febr. 23. 12:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem konzultálj egy normális nőgyógyásszal (kívnácsi vagyok, más doki mit mondana erre az azalia felírásra...). Esetleg neten tudsz is kérdezni az orvostudakozón Hamvas Ferenctől, hogy ő mit ajánl.
2011. febr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindenképp megyek más nőgyógyászhoz (magándoki), csak kíváncsi voltam a véleményekre. Meg hátha van itt valaki, akinek úgy van fent a Mirena, hogy még nem szült.


De köszi szépen :)

2011. febr. 23. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!