Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ma elmentem a nőgyógyászatra,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ma elmentem a nőgyógyászatra, de mióta eljöttem onnan, jobban félek, mint előtte. Mi csináljak?

Figyelt kérdés
3 hónappal ezelőtt megkértem Anyukámat, hívjon föl egy magánorvost, akit ajánlottak neki, Anya egész tegnapig halogatta, pedig naponta szóltam, de tegnap már sírva mondtam, hogy most pénteken megint meg fog jönni, nem akarok még egy hónapot végig szenvedni az óvszerrel, mert utána ég, csíp, viszket, fáj, nagyon kicsire összeszorul. Erre fölhívta a Magánorvost aki kérdezte sürgős e, Anya mondta, hogy nem, úgyhogy mához két hétre kaptam egy időpontot. Elegem lett, és elmentem az Örsre, az SZTK-ba, a nőgyógyászatra, ahol fogadtak, de az orvos nagyon bunkó volt velem, lenézett, és megalázóan beszélt. Rákszűrést végzett, és elküldött vérvételre. Azt mondta csak akkor kaphatok gyógyszer ha megkapja a rákszűrés eredményeit, és az nem tudja mikor lesz. Sírva jöttem ki. Alacsony a vérnyomásom és a vérvételeken mindig elájulok, anya nem jön el velem, de ez most mindegy. Eddig csak attól féltem, hogy terhes leszek, most ki akartam ezt zárni, de már attól is félek, hogy rákos vagyok.
2011. febr. 7. 20:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Persze, értem, hogy most nem jó, de utána meg sokkal jobb lesz és mident be lehet pótolni.


Mondta a doki, hogy érdeklődj az eredményről? Megvan telefonszáma? Vagy a kórházé, ahol voltál? Mert ha ő tojik rá, hogy mikor lesz eredmény, akkor neked kell sajnos utánajárni. De lehet, hogy jobb lenne már egy másikhoz menni, ha megvan. Főleg, ha már vn időpontod. De ezt neked kell eldönteni. Remélem segítettem. :)


23/l

2011. febr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

a rákszűrés eredményét nem kell megvárni, az független, csak a vérvételét a májfunkciók miatt. de ha eleve bunkó volt veled az orvos, nem hiszem, hogy szólni fog neked, hogy mehetsz vissza, inkább érdeklődj és/vagy menj el a magánrendelésre is. de ott is lehet bunkó vagy nem elég körültekintő az orvos, én 3nál jártam, mire találtam egy rendeset...

anyuddal meg beszélj, mert felelősségteljesnek tűnsz, nem azért akarod a gyógyszert, hogy válogatás nélkül mindenkivel dugj és túl fiatal sem vagy, el kell fogadnia!

2011. febr. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én személy szerint kivártam volna még azt a két hetet.Anyukád tudta nélkül elmenni dokihoz, főleg az első nőgyógyászos élmény.nagy törés.18 éves kor alatt be sem mehettél volna egyedül.Vártam volna arra a magánrendelőre, sokkal jobban odafigyelnek a páciensre, vigyáznak, hogy még annyira se legyen kellemetlen a vizsgálat és kedvesek...
2011. febr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ugyan miért ne mehetett volna be egyedül? Sehol nincs olyan szabály, hogy 18 éves kor alatt be kell mennie a szülőnek is. Max 14 év alatt...
2011. febr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Rákszűrésre tényleg kell évente menni! Én megértelek,mert ha egyszer bunkó az orvos akkor eltudja venni a kedved,hogy legközelebb is menj! Amúgy sem szeretünk mi nők odajárni,egy ilyen rossz élmény után meg pláne nem!Nézd a jó oldalát,tényleg alaposan kivizsgált a doki,nem mindegyik küld el vérvételre,van amelyik anélkül kiírja a gyógyszert! A párod nem tud elkísérni vérvételre? Nem rosszindulatból mondom,de te is felhívhattad volna a magánnőgyászt,nem kellett volna anyukádra várni! Ha ennyire rossz a gumi akkor próbáljatok ki a hüvelytablettát!
2011. febr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha fel is írta volna azonnal az orvos a gyógyszert, akkor is még 1 hónapot kiegészítő védekezésként kellett volna valamit használnotok, mivel a gyógyszer nem hat már másnap... Nem olvastál még erről? Legalábbis a gyógyszerek nagyjánál így van. Valahogy kibírod már ezt a kis időt, ilyenen ne idegeskedj...
2011. febr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
De olvastam már erről, nem csak úgy fogtam magam, kitaláltam, és berohantam az orvoshoz. Miért hiszi mindenki, hogy idióta vagyok? De legalább elkezdtem volna szedni a gyógyszert, és úgy kellett volna kiegészítő védekezés, nem még mindig csak várni a gyógyszerre. Az meg, hogy várjam ki a két hetet, annak a magánorvosnak, 3 hónapon keresztül mindig valami más dolga volt, nem tudott fogadni, legközelebb ha majd valami baj lesz, akkor is 3 hónapot fogok várni, meg még majd két hetet, meg még három napot, meg még egy hónapot, mire majd hajlandó megvizsgálni? Egyáltalán nem bántam meg, hogy elmentem, és azt sem, hogy egyedül, mert ha nem kapok támogatást, akkor kénytelen vagyok magam intézni. Ma reggel elmentem a vérvételre, most megyek vissza a leletekért. Amúgy meg, szerintem sokkal jobb, hogy így intéztem, és a félelem miatt írtam, mintha azért írnék, hogy "Jaj nem védekeztem, nem húztam gumit a partnerem f.arkára, mert azzal olyan rossz, a tablettához meg nincs kedvem, a többi védekezési módszert meg lusta voltam megkeresni, és most félek, hogy terhes vagyok, mi csináljak?".
2011. febr. 8. 15:27
 18/18 anonim ***** válasza:
Több olyan fogamzásgátló tabletta is van ami az első naptól hat ha a menstruáció első napján kezdi el szedni az ember! A betegtájékoztatóban is benne van,de az orvos is biztos el fogja mondani!
2011. febr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!