Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » El szakadt az óvszer, mit...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El szakadt az óvszer, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A párommal ma szeretkeztünk. Elszakadt az óvszer. Belém élvezett, de utána azonnal kimostam és eltávolítottam a belém szakadt darabot. Pont peteérésem van. Sok folyadékot ittam, és önkielégítettem is,a párom tanácsára. Ez előfordult már máskor is 3 hónapon belül, ezért elméletileg nem lehet bevenni tablettát. Ha elkezdek rá fogamzásgátlót szedni az gond, vagy segíthet? Semmikép se szeretnék gyereket. Nem szeretnék nőgyógyászhoz menni. Légyszíves segítsetek.
2011. febr. 5. 22:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nézd, nem tudom ez az önkielégítés mire volt jó, mert kb. semmit nem változtat a dolgon. Egyébként pedig el kellene menned orvoshoz, ebben az esetben talán adna esemény utánit. Velem is előfordult már, sokkal rövidebb időn belül ráadásul.

Fogamzásgátlót pedig csak a következő menstruációd első napján kezdhetsz el szedni, amennyiben terhes vagy, a vérzésed nem fog megjönni. Szóval én mégiscsak elmennék dokihoz a helyedben.

2011. febr. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

köszönöm

Ha nem veszek be 72 órás tablettát hanem megvárom a menstruációm előtti 5. napot és elvégzek egy tesztet és pozitív lesz, van másmilyen terhesség megszakító módszer mint az abortusz?

2011. febr. 5. 22:33
 3/20 anonim ***** válasza:

Nem, az abortuszon kívül nincs más. És az eseményi utáni tablettát is csak orvos írhatja fel. Talán ez esetben fel írná így is, hogy 3 hónapon belül történt a dolog.

A terhességmegszakítás egyébként is egyféle módon történhet, ez pedig maga az abortusz. Külföldön már létezik abortusz injekció, de ezt is orvos adja be, és ugyanúgy ott kell maradnia megfigyelni.

Egyébként mi a gond? Nem tudják a szüleid, hogy élsz szexuális életet, vagy nem vagy még 18 és nem egyeznének bele az abortuszba?

2011. febr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Kis városban élünk és terjed a pletyka, édesapám mindenről tud. És nagymamám főorvosnő a kórházban.Félek abortusztól, meddővé tehet, mert alapból sokat vagyok beteg és az antibiotikumok miatt gyenge az ellenálló képességem. Ráadásul még csak 15 éves vagyok, de biztos kapcsolatban.

Ha kiderül kirakhatnak az iskolából, ami felvételi előtt kellemetlen és ettől nagyon félek.

2011. febr. 5. 22:46
 5/20 anonim ***** válasza:

Kirakhatnak az iskolából???

Ne viccelj. Dehogy!!! Ez nem olyan dolog, amihez az iskolának bármi köze lenne. Ha a nagymamád főorvos, akkor beszélj vele, ha jó a kapcsolatotok, majd ő megmondja mit csinálj :)

2011. febr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nagymamám szentnek tart :/

Kiderült egy lányról, hogy terhes és csak akkor maradhatott ha megtartja a babát.

2011. febr. 5. 22:55
 7/20 anonim ***** válasza:
Vagy úgy. És anyukád?
2011. febr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nagyon rossz a kapcsolatunk, beszélni se szoktunk, nem él velünk. Ha hazajön apukám elmondom neki mi történt.

Szerinted ha a párom megy be az orvoshoz, elmeséli mi történt, felírják neki?

2011. febr. 5. 23:04
 9/20 anonim ***** válasza:

Hát, elképzelhető, egy próbát mindenképp megér. És ha felhívnád apukádat?

Akármelyik megoldást is választod mindenképpen közöljétek, hogy 3 hónapon belül már kellett bevenned ilyet és ennek fényében fog a doki adni valamit, vagy tanácsot adni. Lehet, hogy apukád is el tudna menni dokihoz.

Sajnálom, hogy ez történt :(

2011. febr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Igazából vigyázhattunk volna jobban is, de tényleg rossz :(
2011. febr. 5. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!