Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tegyek? Fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Fogamzásgátló mellett terhes lettem. Pedig rendszeresen szedtem. Ma kb.6 hetes vagyok. Viszont, úgy érzem nincs jelenleg elég erőm, ahhoz, hogy végigcsináljam. Nem érzem azt, hogy anyuka szeretnék lenni.

Figyelt kérdés
7 éve élünk együtt a párrommal. Kb.8 éve fogamzásgátlót szedek, megszakítás nélkül.2éve terhes lettem, de a baba meghalt így el kellett venni. Nagyon megrázott. Ma voltam ultrahangon és 6 hetes terhes vagyok, viszont jelenleg nem érzem úgy, hogy végig tudnám csinálni, vagyis nem érzem azt, hogy szeretnék anyuka lenni. Azonban a 2 évvel ezelőtti történések mélyen bennem élnek.! Fogalmam sincs, hogy van e egy ilyen helyzetben jó döntés. Pláne annak tekintetében, hogy évek óta mekkora mennyiségű hormon termelődött a szervezetemben és a gyermek is jó adagot kapott belőle. Hogy lehet ilyenkor jó döntést hozni!?
2011. jan. 31. 16:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Fájdalomcsillapítót menstruáció előtt és közben szoktam szedni,mert mindig nagyon erős fájdalmaim vannak.ezt a gyógyszert szedem több,mint 7 éve.előtte novinettet szedtem, de attól pedig vérzékenység alakult ki. mikor terhes lettem két éve a gyógyszer mellett, én felvetettem az orvosnak, hogy váltanék, mert nekem is megfordult a fejemben, hogy ez nem túl megbízható, de azt mondta, hogy ez egy jó készítmény és ő nem erőltetné a váltást. Ő már azt is furcsállotta, hogy "probléma nélkül" beágyazódott a petesejt. de véletlenek vannak.Ennyit mondott.Néhány cikket és kutatást illetve orvos véleményt azért még be fogok gyűjteni.....csak tudnám mitől van sokszorez az éles fájdalom a hasamban? ez normális?nem vagyok egy kényes típus, de borzasztóan utálok szenvedni!
2011. jan. 31. 21:51
 12/15 anonim ***** válasza:
41%

A paracetamol tartalmú fájdalomcsillapítók gyengítik a tabletta hatását. A Saridonnak pl benne van a betegtájékoztatójában is, hogy csökkenti a tabletta hatását.

Amúgy én is Meliane-t szedtem hat évig és soha nem volt belőle probléma, de ez olyan, mint a Lindy20, nagyon alacsony a hormontartalma, tehát különösen figyelni kell a helyes szedésre és a mellékhatásokra.


Nem tudom én mit tennék, de nem hiszem, hogy be merném vállalni a másodszori abortuszt is...mi lesz ha emiatt soha nem lehet gyereked?

2011. febr. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hgy vetted észre, hogy terhes vagy?

Nem jött meg a megvonásos?

Teszt mikor lett pozitív?

2011. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nos. A mai nap döbbenete,hogy a Neo Citran nevű, vény nélkül kapható, meghűlés és nátha kezelésére javallt készítmény, amit én nagy "szeretettel" fogyasztok, mert mindig jobban letem tőle, adagonként/ tasakonként 500 mg paracetamolt tartalmaz. és sem a dobozon, sem a tájékoztatón nincsen feltüntetve, hogy csökkenti a fogamzásgátló hatását, de már többen írtátok, hogy így van. Úgyhogy szinte 100%, hogy ennek köszönhetem, hogy teherbe estem. A terhességet pedig borzasztóan egyszerűen lehet észlelni, legalábbis nálam. Nem jelentkező, menstruáció, duzzadó mellek, vérző fogíny, hányinger.


Jelenleg 39 fokos lázzal fekszem itthon, borzasztóan görcsöl a hasam és kénytelen vagyok antibiotikumot és lázcsillapítót szedni.... Frankó! gondolom ez is "jót " tesz a babának. :(

2011. febr. 2. 15:39
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Most olvastam soraidat. Végül hogy döntöttél? :) Jól vagy?

2011. márc. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!