Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tegyek? Fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Fogamzásgátló mellett terhes lettem. Pedig rendszeresen szedtem. Ma kb.6 hetes vagyok. Viszont, úgy érzem nincs jelenleg elég erőm, ahhoz, hogy végigcsináljam. Nem érzem azt, hogy anyuka szeretnék lenni.

Figyelt kérdés
7 éve élünk együtt a párrommal. Kb.8 éve fogamzásgátlót szedek, megszakítás nélkül.2éve terhes lettem, de a baba meghalt így el kellett venni. Nagyon megrázott. Ma voltam ultrahangon és 6 hetes terhes vagyok, viszont jelenleg nem érzem úgy, hogy végig tudnám csinálni, vagyis nem érzem azt, hogy szeretnék anyuka lenni. Azonban a 2 évvel ezelőtti történések mélyen bennem élnek.! Fogalmam sincs, hogy van e egy ilyen helyzetben jó döntés. Pláne annak tekintetében, hogy évek óta mekkora mennyiségű hormon termelődött a szervezetemben és a gyermek is jó adagot kapott belőle. Hogy lehet ilyenkor jó döntést hozni!?
2011. jan. 31. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Beszélj az orvossal, hogy a sok hormon milyen hatással lehetett a magzatra. Talán segít a döntésben.
2011. jan. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. jan. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszélj dokival!
2011. jan. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy már válaszoltatok! 26 éves vagyok.Az eddigi orvosom 2 megyével messzebb lett osztályvezető főorvos, akinél pedig most voltam, egy tünemény és ő is oszt. vezető. Konkrétan nem kérdeztem meg, hogy mit tegyek, viszont ő azt mondta, hogy elő fordul az ilyen és, szedjek Elevitet vagy D vitamint. Voltak már páran, akik így estek teherbe. Ennyi. Én elhiszem, hogy ők sokmindent láttak már, de azért rettentően aggasztó. és, ha véletlen majd 6hónaposan derül ki bármi!? akkor?mi lesz?!arról nem is beszélve, hogy már terhes voltam mikor még szedtem gyógyszert.Most persze abbahagytam, dehát?!Amúgy pedig sokszor éles fájdalmat érzek a hasamban, ami szintén nem hiszem, hogy normális, bár lehet. Még nem szültem. A párom egy tünemény. Maximálisan mellettem áll és megért, hogy aggódom.én is elítélem, ha fiatal lányok össze-vissza lesznek terhesek,utána meg mennek abortuszra.Most pedig én kerültem egy igen dilemmás helyzetbe! Valahogy úgy gondolom, hogy a gyerekvállalás teljes szellemi, lelki, mentális, egészségügyi felkészüléssel csodálatos dolog, viszont jelenleg nem tudom, hogy mi a helyes út :(
2011. jan. 31. 17:31
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Csak az, hogy gyógyszer mellett estél teherbe nem indokolja, hogy megszakíttasd a terhességed. Ezek már újgenerációs szerek, amik bizonyítottan nincsenek semmiféle káros hatással a magzatra, ha véletlenül teherbe esik valaki. De persze kérdezd meg erről az orvost is, de ő is ezt fogja mondani, hogy csak mert terhesség mellett szedted rövid ideig a gyógyszert, a terhességmegszakítás kontraindikált.

Azt, hogy megtartsd-e, nem tudjuk, ez neked kell érezned, nem mi vagyunk a te helyzetedben. Annyit tanácsolhatok, hogy nagyon jól gondold meg, főleg ha az abortusz mellett döntesz, mert vissza nem csinálhatod!

Egyébként megijesztettél, mert engem is nagyon rosszul érintene, ha teherbe esnék még legalább 1 évig, amíg be nem fejezem az egyetemet, főleg mert tanár leszek és tanítási gyakorlatokra nem járkálhatok nagy hassal, rengeteg vonaton, buszon való zötykölődéssel jár, hóban-fagyban mennem kell majd Isten háta mögötti kistelepülésekre. Melyik fajtát szedted, mi a neve?

25 N

2011. jan. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Meliane a gyógyszer neve! Persze, hallottam már én is erről, hogy nincs hátránya, de jelenleg annyi a génbeteg, genetikai hibás gyermek, épp az ismerőseim kisbabája is ebben szenved, aki 6 hónapos és nem tudni még, hogy az őssejtkezelés végrehajtható lesz e és, ha igen akkor meddig élhet.Jelenleg pedig borzalmas fájdalmai vannak. Nos, ha egészségügyileg, lelkileg maximálisan felkészült fiataloknál ez elő fordulhat, amire jelenleg az orvosok sem tudják a választ, csak találgatnak, akkor nekem, aki 8 éve szedi a hormonokat mi várható,mert biztosat senki nem merne állítani. Hallani hallottam már én is sokmindent, de majdnem ugyanannyi jót, mit rosszat.
2011. jan. 31. 17:52
 7/15 anonim ***** válasza:

Én nem azt szedem...

Én elhiszem, hogy rendesen szedted, de nem volt mostanában valami betegséged, amikor ment a hasad vagy hánytál? Nem szedtél antibiotikumot, nyugtatókat, paracetamol fájdalomcsillapítót, orbáncfüves készítményt? Ugyanis ezek csökkenthetik a hatását? Én biztos erre gondolnék a helyedben, olyan nincsen, hogy egyszer csak kihagy a tabletta hatása és teherbe esik valaki, valaminek történnie kellett a felszívódással!

2011. jan. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
11%

"Ezek már újgenerációs szerek, amik bizonyítottan nincsenek semmiféle káros hatással a magzatra"

Ez nem igaz, lehet nem károsak a magzatra, de igenis hatással vannak rá. Ezért tanácsolják, hogy mielőtt babát válalsz kb 1 évig ne foamzásgátlóval védekezzetek, mert így kitisztul a szervezeted.

Sajnos a kérdezőnek nem tudok én se mást mondani csak azt hogy az orvossal beszélje meg.

2011. jan. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezért tanácsolják, hogy mielőtt babát válalsz kb 1 évig ne foamzásgátlóval védekezzetek, mert így kitisztul a szervezeted.


Könyörgöm, a fogamzásgátló hatóanyaga nem nehézfém, hanem mesterséges hormon, ami pár hét alatt TELJESEN kiürül! Szerinted véletlen, hogy minden egyes nap újat kell bevenni? Olyan gyors a lebomlási ideje, hogyha 12 órán belül nem pótolja valaki az adott szemet, már teherbe lehet esni! Úgyhogy hülyeségeket se írjunk már!

2011. jan. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

De akkor te 2 évvel ezelőtt is gyógyszer mellett estél teherbe?

Ha tényleg szabályosan szedted, nem hánytad ki, nem volt hasmenésed, nem szedtél olyan gyógyszert, ami gyengíti, akkor 1 terhesség után hogy voltál képes megbízni a tablettában??

Mármint ha én teherbe esnék tabi mellett, és tudnám magamról, hogy 100%-ig helyesen alkalmaztam, akkor úgy gondolnám, hogy nekem vmi miatt nem hat a tabletta, és inkább mást használnék.


Egyébként a te életed. Én személy szerint 28 évesen, 7 év együttélés után ha a párom is támogatna, akkor bevállalnám a babát. Nem kockáztatnám, hogy esetleg sohasem lehet gyermekem...

2011. jan. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!