Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A 72 órás fogamzásgátló,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A 72 órás fogamzásgátló, akkor is hatásos, ha előtte ittam, pl. egy felest? !

Figyelt kérdés

A második kérdésem pedig, hogy az ilyen tablettának lehet a hányás mellékhatása?!Mert már sokszor olvastam itt, hogy "Bevettem, de kihánytam", vagy ez csak a véletlen?!

Bocsi a kérdésért, de érdekelne....Nem, nem szexeltem ész nélkül, csak kíváncsi vagyok.

Lány/18


2009. febr. 5. 17:21
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nálunk azt úgy hívják, h:Tabletka po...

Vagy pedig: Núdzová antikoncepcia

2009. febr. 5. 19:01
 12/17 anonim ***** válasza:
68%
jól tudod a nevét, magyarul esemény utáni tabletta vagy 72 órás, de ez tényleg csak vészhelyzetre van, nem kimondottan fogamzásgátlo. A gyártó szerint biztonságos, viszont a gyakorlatban sok olyan esetrol hallottam, hogy komoly mellékhatásai voltak (zavar a kov. ciklusban, eros vérzés)- lehet, nem ez a gyakori, de pont emiatt tényleg csak vészhelyzetre:) Ja, és iszonyú drága (7-800SK). és nem szereti az alkoholt. Mindketto a májba kerul, én nem kockáztatnám meg, hogy csokkentse a hatását.
2009. febr. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
24%
Mindenképpen használjatok óvszert, így nem lehet védekezni! Persze, azért nem árt, ha tájékozódsz róla, bármikor megeshet baleset:S Szerintem nem befolyásolja, ha iszol előtte, max akkor ha kihányod (mert annyit iszol vagy ritkán de lehet a mellékhatása is, akkor újat kell bevenni). De nem hinném, hogy magát a tablettát befolyásolja az alkohol, mert pl a fogamzásgátló mellett is annyit iszol, amennyit akarsz, csak ne hányd ki, és ugye az is hormon. Az esemény utáni elindít egy bizonyos hormon termelődését és nem hinném h a májban reakcióba lép az alkohollal és emiatt nem hatXD Akkor a fogamzásgátló se hatna... De a legjobb, ha bajba kerülsz, kérdezd meg a dokit!
2009. febr. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Bocs, az utolsot úgy érzem, helyesbítenem kell:

A fogamzásgátlókkal sem nagyon lehet inni, most nem egy pohár borra gondolok, tobbre, vagy bulira, a gyogyszer bevétele elott, után 1-2órával. És igen, a májba kerul, a májban bontódnak le, alakulnák át a gyógyszerek is. Az alkohol meg detto, ráadásul befolyásolja a májenzimeket. a 72 órás tabletta nem termel hormont, mert az már maga hormon, es úgy mukodik, hogy megváltoztatja a méhnyak, ill. méh nyálkahártyáját, hogy ne tudja befogadni az esetlegesen megtermékenyített petesejtet.

Utolso elotti voltam, egy egészségugyis

2009. febr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
És mi van ha vki fogamzásgátlóra iszik (de nem hányja ki)?
2009. febr. 7. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
2009. febr. 7. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. febr. 7. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!