Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor kezdjem a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor kezdjem a fogamzásgátló szedését? Antibiotikum mellett lehet?

Figyelt kérdés
Szóval eddig sose szedtem, mindig óvszerrel védekeztünk, és ma jött meg, tehát ma kéne bevennem az első szemet. Csakhogy beteg lettem, és ma írtak ki antibiotikumot is:S Azt mindenképp végigszedem, nem akarok beteg lenni, de nem tudom, mit csináljak. Az antibiotikum mire elfogy, már a menzesz 6-ik napjába leszek, 7en érdemes elkezdeni szedni, vagy akkor nem fog védeni? Óvszert amúgy is használunk mert én ragaszkodok hozzá, mivel friss kapcsolat, állítja h sose volt semmi baja, de nem szeretnék meglepődni,és azt se tudja a barátom még, hogy szedem, akkor gumi nélkül akarná.. szerintetek kezdjem el ma szedni, vagy ha elfogyott az antibiotikum, vagy hagyjam és a következő menzesz első napján? ja és távkapcsolat, amúgy is csak hétvégenként találkozunk, tehát ha 1 hónapig csak gumival csináljuk, az is elég gondolom. Csak biztosra akarok menni, nem akarok terhes lenni semmiképp.
2011. jan. 27. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem olvasd el a tájékoztatót, abban biztos benne van, hogy lehet-e szedni más gyógyszerekkel.Szerintem lehet.
2011. jan. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne kezdd el még. Inkább várd meg a következő menstruációd. 1-5. napon lehet csak elkezdeni egyébként.

De itt is megkérdezheted: www.orvostudakozo.hu


De ha távkapcsolatban éltek, nem engednéd gumi nélkül, akkor minek akarsz tabit szedni? Mármint azért marhára nem egészséges, attól, hogy alacsony hormontartalmú.

2011. jan. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ospamox antibiotikumnál írja, hogy ronthatja a fogamzássgátlók megbízhatóságát. Csak nem tudom, így érdemes-e most elkezdeni most, vagy hogy mikor kezdjem.. Ha menzesz utáni 2-5. ig napon kezdem, akkor 1 hétig kiegészítő védekezés kell, de az amúgy is van.
2011. jan. 27. 13:29
 4/8 A kérdező kommentje:
azért akarom szedni, mert utálok azon stresszelni, hogy megjön-e vagy nem.. ha tartósabban együtt leszünk akkor elég a fog.gátló.
2011. jan. 27. 13:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor szedd végig az antibiotikumot, és utána kezdd el szedni az antibébit.
2011. jan. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A doki meg kellett, hogy mondja, és a betegtájékoztatón is rajta van, hogy mikor kell elkezdeni szedni az antibébit. Akkor elkezdheted, az antibiotikumtól függetlenül, ami igen, kilövi az antibébi hatását. Antibébinek talán csak a hónap 2. felétől lenne hatása, de a betegtájékoztatón ez is rajta van, és a doki is el kellett, hogy mondja - most nem lesz, majd csak jövő hónapban. Biztos lesz még olyan, hogy antibiotikumot kell szedned, ha eldöntötted, hogy antibébit szedsz, ez ne tartson vissza! Viszont ha lekésted azt a napot, amikor el kell kezdeni a szedését, akkor várd meg a jövő havit! Betegtájékoztató a neten is fent van, csak rá kell guglizni.
2011. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Továbbra is azt mondom, hogy csak következő menzesznél kezdd el.

Ha az antibiotikum rontja a fogamzásgátló hatását, akkor lehet, hogy összevissza fogsz tőle vérezni. Védeni meg úgy sem véd.

Várd meg a következőt és kész.

2011. jan. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
azt hiszem tényleg az a legtisztább, ha köv. hónapba kezdem, amúgy doki azt mondta menzesz első napján, tehát ma kéne, de mivel úgy se védene most még akkor ráérek. azért ha valakinek van hasonló tapasztalata írjon!:)
2011. jan. 27. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!