Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy szedhetem tovább?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy szedhetem tovább?

Figyelt kérdés

Belara filmtablettát szedek, és tegnap este elfelejtettem bevenni, és ma reggel is.Azt írják, hogy ha eltelt a 12 óra, akkor utána este kell bevenni 2 tablettát azonos időpontban.(ami elmaradt, és amit amúgy is be kéne szedni)

Azonban azt is írja, hogy: Ha ezalatt a 7 nap alatt fogy el a gyógyszer azonnal vegye elő a következő Belara csomagot és abból folytassa megszakítás nélkül( 7 napos szabály ). Ha a következő csomagot is elhasználta és menstruációja nem jelentkezik, akkor végezze el a terhességi tesztet.


Most van összesen 7 szemem azzal a kettővel együtt, amit ma egyszerre kell bevennem. Akkor most hogy kell szednem?


2011. jan. 26. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor mivel csak 5 szem marad, el fog fogyni a hét nap előtt a levéllel. A tájékoztató szerint tehát el kell kezdeni a következő csomaggal ilyenkor, ha jól értem.
2011. jan. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vegyél be este kettőt,hanem csak a mait.Valószínűleg attól az egy szemtől nem lesz semmi bajod,nekem is előfordult már hogy kihagytam egy szemet.Ne variáld meg ennyire,mert lehet hogy csak rosszabb lesz.Vedd be rendesen ma a mai szemet,a tegnapit meg hagyd ki sztem.Én így csinálnám.De hátha érkezik normálisabb válasz. :)
2011. jan. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Én is gondoltam erre, szombaton vtam utoljára a barátommal, csak nem lesz semmi bajom, de nem tudom mit csináljak, nem akarok most egyszerre két havi adagot beszedni, de ettől is félek:S
2011. jan. 26. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:

A tájékoztató szerint az elfelejtett szemet azonnal be kell venni, amint eszedbe jut, így az is lehet, hogy egy nap két szemet veszel be.

Viszont azt is írja: "Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott tabletta pótlására." (Mondjuk ez vicces! Egy nap lehet két szemet, de egyszerre nem. :D )

A következő hét napon kiegészítő fogamzásgátlást kell alkalmaznod.

Ha ez alatt a hét nap alatt elfogy a gyógyszered, akkor a következő csomagból megszakítás nélkül kell tovább szedned.


Én a biztonság kedvéért betartanám ezt. (Még szerencse, hogy az én fogamzásgátlóm kevésbé bonyolult! :D )

2011. jan. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát az én tájékoztatómban az áll, hogy egyszerre kell..mostmár végképp nemtudom mit csináljak:S
2011. jan. 26. 15:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Tök világosan leírja a tájékoztató:

Ha a kihagyott idő több mint 12 óra, akkor a Belara fogamzásgátló hatása már nem biztos. Ebben az esetben vegye be azonnal az elfelejtett tablettát, amikor eszébe jut, és folytassa a Belara szedését a szokásos módon. Így akár az is előfordulhat, hogy egy nap alatt két tablettát kell bevennie. Ilyen esetben a következő hét napon át kiegészítő mechanikus fogamzásgátlási eljárást (pl. gumi óvszert) kell alkalmaznia. Ha ezen hét napos időszak alatt elfogyna az éppen használt cikluscsomag, akkor azonnal kezdje el szedni a tablettát a következő Belara cikluscsomagból, azaz nem szabad szünetet tartania a két csomag között (hétnapos szabály). Valószínűleg nem lesz normális megvonásos vérzése, amíg a következő csomag tabletta el nem fogyott. De az új csomag szedése közben fokozódhat az áttöréses vérzés vagy a pecsételő vérzés. Ha az új cikluscsomag beszedése után sem jön meg a vérzése, akkor terhességi tesztet kell végeznie.

Tehát: pótolod, ami kimaradt, már kellett volna régen.

Este beveszed a mait, és nem tartasz szünetet. Közben kiegészítő védekezést alkalmazol 7 napig.

Nem tudom, mi nem érthető ezen. Nem poháralátétnek adják a tájékoztatót.

Tök mindegy, mit hiszel, így KELL szedni. Ha nem fogadsz szót, akkor ne csodálkozz, ha gond lesz. Ez nem olyan kérdés, hogy csak nem lesz baj. LEHET baj. De lehet, hogy nem lesz. De csak úgy biztonságos, ahogy leírják. Ennyi.

2011. jan. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!