Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátlók mekkora...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátlók mekkora véledmet nyujtanak? (% ban)

Figyelt kérdés

szerrintetek mi a biztonságosabb és melyik a "jobb"?


1. - fogamzásgátló (mindig)

2. - fogamzásgátló és gumi (mindig)

3. - fogamzásgátló és alkalmanként gumi.


2011. jan. 20. 18:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A gumi is 99%-ban biztonságos, ha nem kaptok bele, normálisan használjátok. Meg ha elszakadna, akkor végső esetben esemény utáni tablettát szed be a lány. De a fogamzásgátló tablettánál már csak akkor veszed észre, hogy terhes vagy, amikor nő a pocid, akkor meg már késő.
2011. jan. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És a fogamzásgátló átlagosán hány % os védelmet nyujt? én leginkább a dienelle tablettára vagyok kíváncsi. :) válaszokat köszönöm. eseményutánit nemjavasolt úgyolvastam mert az gajravágja a lány hormonrendszerét.
2011. jan. 20. 18:54
 3/14 anonim ***** válasza:

100 nőből nulla egész valahány nő (szóval elenyészően) kevés esik teherbe. A gumival azt hiszem hogy 100-ból 9.

De figyelj. Azért a tabletta szedésnek vannak mellékhatásai, a gumit meg csak feldobod és kész, csak vigyázni kell, hogy ne kapjon bele a nő a körmével. Én ismerek olyan nőt, aki rendszeresen szedte a tablettát és mégis terhes lett, gumival úgy lettek terhesek, hogy elszakadt, de nem vett be esemény utánit.

Azért...szerintem...inkább tudd meg időben, ha baleset történt (egy guminál látható, tablettánál már későn veszed észre).

2011. jan. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm ezek hasznosak voltak. :) 0,5 nő esik teherbe 100 ból ,kicsit biztatóbb mint a gumis. És még azt szeretném megkérdezni, hogy hallottam olyat is, hogy vannak olyan napok ( fogamzásgátlót szedő nőknél) hogy a fogamzásgátlás jobbnan hat szóval 100% hogy nemeshet teherbe (még akkor sem ha akár benne mennek el), és vannak napok mikor kevésbé hat szóval megnő a kockázat a terhességre. Erről mi a vélemény? válaszokat köszönöm
2011. jan. 20. 19:08
 5/14 anonim ***** válasza:

Függ az ételtől is, vannak ételek és gyógyszerek, amik kiütik vagy gyengítik a fogamzásgátló tabletta hatását.

De én továbbra sem ajánlom, trombózishoz vezet, hosszabb ideig szedése pedig meddőséget is okozhat meg még sok minden más. Azért én ezeket végig gondolnám. Lehet, hogy biztonságosabb a guminál, de ha belegondolsz ez a rossz ráta a felelőtlenek miatt van. Ha normálisan használják, nem kapnak bele, akkor 100-ból 0 nő lenne terhes. És így.....kevesebb, mint az a 0,5 (ami mellett még ott vannak a hátrányok, amiket előbb leírtam).

2011. jan. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

igen igen, ezis bennevan a pakliban igazad van. De azokról azthallottam h ritka hogy ezek a betegségek kijönnek. az étel és a más gyógyszerhasználat viszont igaz.. csak ez gondolom alanytól függő h mitszedhet mellette és mit nem :/


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

2011. jan. 20. 19:30
 7/14 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló a felmérések szerint nagyobb védelmet nyújt.


Viszont:

A guminál nyilván az okozza a hibaforrást, hogy kiszakadhat. Ha kiszakad, azt látod. El lehet menni esemény utániért pl.


Tablettánál azért sok minden bekavarhat. Rosszul szedi a lány, kihagy egy két tabit, vannak gyógyszerek, amelyek gyengítik, hányás, hasmenés...


A mellékhatásokról pedig:

A guminak max akkor van mellékhatása, ha vki allergiás rá. De még akkor is ott a latexmentes óvszer.


Tabinál pedig érdemes elolvasni a betegtájékoztatót. Elég hosszú a "mellékhatások" rész..

És tény, hogy a "súlyosabb" mellékhatások ritkák (pl. trombózis, embólia, májkárosodás).

Viszont az "enyhébb" mellékhatások nagyon is gyakoriak.

Pl libidócsökkenés, étvágynövekedés és hízás, mellfájdalom, hüvelyi és húgyúti fertőzések, migrén/fejfájás stb.


Egyszer csináltam egy kérdőívet: 50 nőből 10 olyan nő volt, aki semmilyen negatív mellékhatást nem tapasztalt.


De szerintem a legfőbb gond vele az, hogy vannak mellékhatások, amik csak szedés után jelentkeznek. Nagyon gyakori pl, hogy vkinek abbahagyás után felborul a hormonrendszere, nem indul újra a peteérése stb.

2011. jan. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
igen igen :S sajnos olvastuk a tájékoztatót. elég bizonytalanok vagyunk de barátnőm elkezde szedi. de mondtam neki bármi furcsa dolgot észlel szóljon és elmegyünk orvoshoz hátha tud valamit tanácsolni mert ilyesmit nem akarok és akkor inkább gumi. csakhát fiatalok vagyunk még és kiszeretnénk próbálni guminélkül is és ezért merült fel bennünk ez a lehetőség. mondjuk még mostis félünk tőle én 17/F ő 16/L. nemtudom jóötlet-e és ezért inkább rákérdezek mégmielőtt csináljuk. :) a válaszokat nagyonszépen köszönöm. és úgygondolom még jósokszor átfogjuk gondolni :) és csak egy hónapnyi szeés után gondultok h biztos ami biztos alapon hozzászokjön a szervezete és védelmet nyujtson. Szeretnénk kipróbálni de nemszeretnémh baja legyen. Nekem első az h ő jólérezze magát, és a fogamzásgátló az ő ötlete volt és belementem. csak utánaéreklődtem. amíg nem től késő. :)
2011. jan. 20. 20:04
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát én nem értek egyet azzal, hogy 16 éves lány tablettát szed.

Neki még nem alakult ki normálisan a hormonrendszere, nincs olyan biztos ciklusa, mint egy 20-30 évesnek.

Az abbahagyás után sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy gond lesz a ciklusával, mint ha csak 18 évesen kezdené szedni.


Nah mindegy. Ha az én lányom szeretne ilyen idős korban tabit szedni, elbeszélgetnék vele.

De hát a ti dolgotok.

2011. jan. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tudom és köszönm a válaszokat :) tényleg hálás vagyok értük :)
2011. jan. 20. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!