Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Altalaban a fogamzasgatlok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Altalaban a fogamzasgatlok mar a 7. szemtol vedelmet nyujtanak?

Figyelt kérdés
Felteve ha nem a menses elso napjan kezded,hanem mondjuk a 2.on. Egyutt voltam a baratommal, de nem elvezett belem,mar a 11.szemnel voltam.Illetve a mensesem 2.napjatol kezdtem szedni.
2009. ápr. 22. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátlót célszerű a menzesz első napján elkezdeni. Én Milligestet szedek, nekem 2 hetet kellett várni. Így hogy a második napján kezdted el szedni, véleményem szerint a 11. napon még nem voltál védett.Figyelj oda, jobb a biztosra menni, várd ki az időt amíg a tabletta biztosan véd.
2009. ápr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és kívánom h semmi gond ne legyen, de ezzel h nem vártál még, megadtad az esélyt az aggódásra.üdv.
2009. ápr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Általában egy hét után védenek, ha nem az első napon kezded! a tájékoztatójában is vagy az van, hogy az első szemtől(mensi 1. napján veszed be) vagy 7 nap után, ha csak a 2.-5. napon kezded a szedést! Tehát a 2 hét mindenképp hülyeség!
2009. ápr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha figyelmesebben elolvastad volna a kérdést, rájönnél, h én nem 2 hetet tanácsoltam, csak leírtam, h nekem az orvosom 2 hetet mondott, h biztosra menjünk, mivel elég parás vagyok, ezért ajánlotta h legyen akkor 2 hét és akkor már 100%-osan védett vagyok. És ha nem az első napon kezdi el szedni az ember, akkor sokkal később alakul ki a védettség, általában azt a ciklust még végig kell védekezni!!! De ha nem hisztek nekem: a 2. cikk az oldalon: [link]
2009. ápr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"Általában egy hét után védenek, ha nem az első napon kezded" Na ez a hülyeség....Általában akkor védenek 7 nap után, ha az ELSŐ napon kezded el szedni. Figyelj oda milyen tanácsokat adsz, és ne hülyézd le a válaszom, nincs igazad. üdv
2009. ápr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Ha a fogamzásgátlót a ciklus első napján kezded el már azonnal védett vagy.ha 2.-5.napon akkor 7napig további védekezés is szükséges tehát akkor 1hét után vagy védett!A legtöbb egyfázisura ez érvényes.
2009. ápr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lényeges dolgot kérdezett, hogy tudniillik a fogamzásgátló szedésének kezdetén mikortól biztonságos a védelem. Ez minden tabletta vonatkozásában ugyanúgy működik. Ha a menses első napján kezdi el a hölgy a tablettaszedést, akkor már az első ciklus is teljesen védett. Néha (azért, hogy az első ciklusok stabilabbak legyenek) az 5. napon történő kezdést javasoljuk, ekkor viszont az első levél szedésekor még nincs tökéletes védelem, tehát más módszert is alkalmazni kell, a második ciklustól áll be a védettség. A más módszer elsősorban óvszert jelent, a megszakított közösülés annyira bizonytalan módszer, hogy arra nem bíznám a dolgot.
2009. ápr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
en ezelott is szedtem 2 evet,csak tartottam a 3 honapos szunetem,tehat elvileg nehezebben kene teherbe esnem.nem?
2009. ápr. 22. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!