Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek most már együtt a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek most már együtt a barátommal gumi nélkül? Nem lesz baj? Lindynette 20-at szedek, 1hónapja, most tartom a 7napos szünetet abban is a 3.napnál tartok..megjött..stb. egyik kérdésem, hogy szombatra szerintetek elmúlik?

Figyelt kérdés
Pénteken kezdem a 2.levelet (most elég erősen vérzek), a másik pedig, hogy ha 2hete hasmenésem volt miután bevettem a gyógyszert fél órával, és most pénteken kezdem a 2.levelet, védett leszek? lehetek együtt a barátommal gumi nélkül? nem lesz baj? ..köszi[16éves lány]
2009. febr. 2. 18:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szija!

Ugyan pasi vagyok, de jártas a fogamzásgátló témában, és ugy általánosságban véve kitünő bioszból, de szerintem megbízhatsz a válaszomban.

az első sze bevétele után, ha a menses-ed első napján szedted be, 99% biztonságot élvezel az első hét után, ha a 3-5 napon vetted be, akkor az első 1 hónapban nem vagy védett(magyarul felesleges pénzkidobás)..szóval ha az első napon szedted be a gyógyszert, akkor már 1 hét után csinálhattátok volna gumi nélkül.

a hasmenés nem gyengíti a hatását, kivétel ha vmi receptes gyógyszert vettél be másnak a receptjével(saját orvosoddal írasd fel a gyógyszereid, és kérdezd meg nem-e árt ennek a gátlónak, de jobb ha még a patikust is megkérdezed utána), ha nem vettél be rá semmit, akkor nincsen semmi gond, tartsd meg a 7 napos gyógyszerszünetet, a 8.napon a szokott időben vedd be, és no para, nyugodtan feküdj le a pároddal gumi nélkül, nem lesz bajod, ha a hasmenésre nem vettél be semmi olyat amit nem kellet volna, ha igen, akkor egy két hetet még várj:)


De 1 valamit sose feledj! semelyik gyógyszer sem nyújt 100%os védelmet, a gyógyszer is csak 99,999%!

2009. febr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ha két hete volt hasmenésed akkor nem lehet baj, mert hányás, hasmenés után 1 hetet ír amikor kell kiegészítő védekezés:) szóval nyugodtan! nem lesz baj:) és el kéne múlnia szombatra. bár én is ezt szedem és nekem az első szünetemben barnás folyásom volt menzesz után 2 hétig. de az sem baj még az első hónapban!
2009. febr. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
az utolsó válaszoló vagyok és nem bántani akarom az első válaszolót biztos hogy valamilyen szinten jártam a fogamzás gátlók terén de a hasmenés igenis árt... mert nem szívódott fel a gyógyszer és így olyan mintha aznap elfelejtette volna bevenni...
2009. febr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

első vagyok

de okos vagy utolsó!

mi nem szivodik fel?! a hasmenés nem azért van mert a gyógyszer kimenekült...a víz felszívás sikertelen volt a vastagbélben, így felhígulva távozott, a hasmenésnek semmi köze a fogamzásgátlóhoz...ennyi erövel..romlotat eszel és hasmenésed lesz és nem hat a gyógyszer?! ne hülyíts már légyszi, gondolkozz mielött írsz! köszönöm!

2009. febr. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm az összes választ!!!! (: ezek szerint nem lesz baj, mehet natúron a dolog (: ennek örülök, még 1x nagyon köszönöm!!!
2009. febr. 2. 19:09
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
de hallod igenis van köze hozzá... olvass el egy betegtájékoztatót... mindegyik írja: Ha a gyógyszer bevétele után 3-4 órával hányás hasmenés lép fel, a felszívódása nem tökéletes. Ilyen esetben vagy még egyet be kell venni vagy 1 hétig kiegészítő védekezés... dehát mindegy... bizti okos vagy
2009. febr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Ha jót akarsz, nem hallgatsz arra, aki azt mondja nem árt a hasmenés! Akkor miért lenne beleírva minden egyes fog.gátló betegtájékoztatóba, hogy baj lehet, ha 3-4 órán belül hasmenés jelentkezik??? Te elolvastad a tiédet?

Én is ezt szedem és ott van leírva. Sőt a dokimat is megkérdeztem, mi van hasmenés esetén. Ő nekem azt mondta, pótolni kell, mert olyan, mintha be sem vettem volna. És azt mondta, a tabi 2 hét rendes szedés után már hat.

Ha nem is múlik el a szünetben a mensid, akkor is meg kell kezdened a 8. napon az új levelet. De ezt gondolom tudod.

Ha 2 hete volt hasmenésed, akkor az a mostaniakat nem befolyásolja, mert 1 hét kieg. védekezés ajánlott ebben az esetben, vagy pedig a tabi pótlása rögtön, mint ahogy a dokim is tanácsolta.

2009. febr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
na végre valaki normális köszönöm. és aki azt mondta h nem árt akkor ő h szedi? második válaszoló voltam.
2009. febr. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

ha figyelmesen elolvasod rájössz h pasi vagyok, így nem igazán szedek gyógyszert..gondolom ez logikus...okostojás...

a barátnőm szed és olvastam a betegtájéozatót..nem volt ilyen rész h hasmenés esetén nem jó...cska a túladagolás résznél, h ha túaldagolja hányhat, és hasmenése lehet..de ilyen nem h ha 3-4 órán belül hasmenése van akkor nem hat...3-4 óra alatt az a szerencsétlen gyógyszer még gyomrában maródik a savban...

2009. febr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
igen levettem h pasi vagy de ha nem vagy biztos a dolgodban és valaki ír h azért mégsem úgy van nem kell leokostojásozni...
2009. febr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!