Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan értessem meg anyummal,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg anyummal, hogy nem akarok fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés
Őszintén mondom, nem értem anyumat. 17 éves vagyok, van egy 20 éves barátom, már 2 éve járunk. Eddig csak pettingeltünk, de már szeretnénk lefeküdni egymással. Én még szűz vagyok, a barátom már tapasztaltabb. Tudom mit akarok tenni, szeretem, teljesen megbízom benne. Gondoltam megbeszélem ezt anyuval, amúgy tényleg jó a kapcsolatunk. Erre ő kiakadt, hogy ha nem szedek fogamzásgátlót egy fiúval sem feküdhetek le. Természetesen védekeznénk, óvszerrel. De anyum szerint ez nem elegendő. Én meg nem akarok semmilyen antibébit szedni. Tudunk vigyázni,meg minden. Nem szeretnék fogamzásgátlót szedni, akkor meg mért erőlteti? Úgyse fogom szedni azt a szart. És ez mind csak a nővérem miatt van, mert ők is csak gumit használtak,aztán egyszer nem volt náluk,megtörtént a dolog és teherbe esett. Aztán egy másik fiúval is eljátszották ugyanezt.2x volt abortusza. És ezért bennem/bennünk se bíznak meg a szüleim. Pedig van annyi eszünk, hogy védekezzünk. Eléggé kivagyok már. Hogyan értessem meg vele, hogy én nem szedem azokat a bogyókat és kész !?!?!?
2011. jan. 15. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

mond meg neki hogy e ha valaha is akarsz gyereket akkor nem akarod végigmenstruállni a terhesség idejét:O:O

a fogamzásgátló hosszútávon nagyon durva dolgokat tud csinállni a testeddel:O:O

inkább használljatok valami hormonmentes helyi fogamzásgátlót és akkor ő is nyugodt és neked se kell a bogyókat szedni:D:D

16/F

2011. jan. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

"Anyu, nem érdekel ha át kell élned még egy abortuszt egy lányoddal, akkorse szedem azt a szart, ami hormonálisan tönkrevágja a fejlődő szervezetemet!"


Ebben benne van minden!

2011. jan. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Nehéz dolog, mert a történtek után érthető hogy nagyon félt téged. Az mondjuk könnyen előfordulhat, hogy adott helyzetben te se gondolnád végig, hogy ha nincs nálatok akkor inkább ne, bár a nővéred példáján okulva valószínűleg több eszed lenne.

Én kifejezetten fogamzásgátló párti vagyok, elég sokáig is szedtem. Szerintem gumival nem ugyanaz a szex.

De megértem azokat akik nem szedik, mert félnek tőle, bár ma azért már nem olyanok, mint 20 évvel ezelőtt

2011. jan. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Nézd, szerinted ő dönti el lefekszel-e a pároddal vagy sem?

Nem.

Értem anyukád aggodalmát, de a nővéred nem óvszer mellett,hanem annak híján esett teherbe. Ja és én sem szednék hormonokat. Meg is sértődnék, mert felelőtlennek gondol.

2011. jan. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Kezdd el neki taglalni a fogamzásgátló káros hatásait. Befolyásolja a hormonrendszered, ezzel az egész testedet, szervi elégtelenségeket okozhat, mellesleg az antibébi tabi se hat 100%-an. És ha megtörténik a teherbe esés, sokszor későn veszik észre. Viszont az óvszernél az aktus után azonnal ellenőrizhető, hogy volt-e valami bibi. :)
2011. jan. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Szia!Szerintem felelősségteljesek és normálisak vagytok a barátoddal együtt:)Olyan jó ilyet olvasni, nem csak azt hogy "a sok 14 éves szexel meg nem védekezik"...

Az óvszer teljesen megbízható+ pharmatex esetleg

a tabi tényleg sok mindent okoz pl: állandóan visszatérő hüvelygombát...

2011. jan. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én csak annyit mondok, h én is így voltam a dologgal, egészen addig, míg el nem szakadt az első gumi...a para, h hogy mondjam el a szüleimnek(a pasim totál hárította a dolgot, nem volt hajlandó mellettem lenni), h mi van, ha terhes vagyok, aztán nőgyógyász(öreg pasi, első vizsgála...nem volt kellemes), majd a gyógyszertárban a lekezelő bánásmód, a tablettabevétel azzal a tudattal, h lehet, h most egy életet szakítok meg, ami még igazából el sem kezdődhetett...ráadásul akkora hormonbomba, amit kb egy év alatt kap a szervezet összesen...meg amilyen fájdalmas volt a vérzésem utána...Na, én ezt kétszer is átéltem...utána eldöntöttem, h ha törik, ha szakad, nem érdekel, szedni fogom a gyógyszert.

Örülj, h anyud nem tiltja, mert tényleg Neked akar jót. Nekem nem tiltották, csak anyum nem akarta, h 18 éves korom előtt szedjem...de nem volt balhé, mikor hazamentem 17 évesen a recepttel.

20/l

2011. jan. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!