Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most mit kellene tennem?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most mit kellene tennem? Hozzákezdjek a 2. levélhez?

Figyelt kérdés
21 napja (a menstruációm kezdetén) kezdtem el fogamzásgátlót szedni (Jangee), tegnap vettem be az utolsó szemet, és elméletileg most jönne a 7 napos szünet, de a vérzésem még nem jelentkezett, görcsöl a hasam, szóval úgy érzem a napokban meg fog jönni, de addig mit tegyek? Várjak míg megjön, és ne szedjem addig a tabit? Ha viszont még pár napig nem jelentkezik a menzeszem akkor hogyan tovább? Kicsit be vagyok tojva, hiszen kezdő vagyok ilyen téren :$ létszi segítsetek.. köszönöm :)
2011. jan. 11. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:

hagyd ki a 7 napot, aztán szedd a második levelet

nem törvényszerű, hogy a szünet első napján megjön... mikor én szedtem, mindig kedden kezdődött a szünet és csak szombatonként kezdődött a vérzés

2011. jan. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha bevetted a 21 szemet, akkor tartani kell egy hét napos szünetet. a következő levelet a 8. napon kell elkezdeni, függetlenül attól, hogy tart-e még a menstruációd.
2011. jan. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A 7 napos szünetben meg kell jönnie. Nekem is volt, hogy az 5.6. napon jött meg. Ha elmarad teljesen a vérzés akk nőgyógyász mert akk valószínű nem megfelelő a foggátló.De meg fog jönni ne aggódj.
2011. jan. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Annyit még megkérdezhetek h ha letelt a 7 napos szünet, akkor utána ugye teljes mértékben véd? Kicsit szokatlan a gondolat számomra, h a 7 napos szünetben nem szedem a tabit, és mégis védett vagyok, csak egy kis megerősítésre vágyom :)
2011. jan. 11. 22:17
 5/6 anonim ***** válasza:

A tablettaszedés mellett ha nem következett be olyan esemény, ami csökkenti a védelemet (Kimaradt bogyó, hányás, hasmenés, hatást csökkentő más gyógyszer), akkor SOHA nem kell kiegészítő védekezést alkalmazni, se a 21 napos szedés, sem a 7 napos gyógyszerszünet alatt.


26/N

2011. jan. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így van. Egyrészt véd, ha használati utasítás szerint szeded, másrészt 7 nap szünet, és bármi történik vagy nem történik, a 8. napon el kell kezdeni a 2. levelet.

Komolyan nem is értem a kérdésedet.

Ha hétfőn vetted be az utolsót, akkor hogy gondolod, hogy kedden megjön? A szervezeted nem tud számolni, fogalma sincs, hogy a 15., 21., vagy 25. tablettát vetted-e be. Nem tudja, hogy kedden nem veszed be a következőt. Tehát a legkorábban szerdán jöhet meg. Megvonásos vérzés van ilyenkor, akkor jön meg, ha megvonod a hormont.

Ha elfelejted bevenni a tablettát, és 12 órán belül pótolod, még nincs baj. Tehát 2 tabletta között eltelhet 24+12 óra, és még ekkor sem jön meg. Sőt, ha egy teljesen kimarad (48 óra telik el), általában akkor sem jön meg, csak nem véd.

Általában a 3-5. napon szokott megjönni, de az 5-6 is normális, sőt, a 7 is, de az ritka.

2011. jan. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!