Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Véletlenül másik szem fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Véletlenül másik szem fogamzásgátlót szedtem be, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
A párom ide a tablettát tegnap este, és a következő szerdai tabletta helyett a az utolsó szem(szerdai) tablettát hozta ide, és én azt vettem be...Most mit csináljak?melyik gyógyszert szedjem be?A mai(csütörtökit) a tegnapi szerdait??? Belarát szedek...
2009. jan. 29. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden bogyónak uaz a hatóanyag tartalma, akkor lényegtelen, csak azért van napozva, hogy lásd, jól szedted-e. Ebben az esetben a mai, csütörtökit vedd be ma. Köv. szerdán meg a tegnapi szerdait, ami megmaradt.
2009. jan. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És honnan lehet tudni, hogy ugyanaz-e a hatóanyag minden bogyóban? A betegtájékoztatón nem találtam:(
2009. jan. 29. 22:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
a kérdező kérdésére válaszolva: ezt ugye csak viccből kérdezed? Ha minden szemnek más lenne a hatóanyaga, azt közölnék a betegtájékoztatón...van olyan fogamzás gátló, amin jelzés sincs, és tök mind1 h melyik szemet szeded be...
2009. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan fog.gátló, melynek színük alapján más a hatóanyag tartalma. Így különböztetik meg őket. Meg vannak 21+7-es tabik is, amiknél a +7 csak placebo.
2009. jan. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden tabletta ugyanolyan színű? Akkor egy a hatóanyag. Vannak a háromfázisú tabletták, ezeknél fontos, hogy melyiket melyik után veszed be. Ilyen esetben 3 színű tablettát tartalmaz egy levél. Benne kell leni a tájékoztatóban, hogy monofázisos-e a gyógyszer vagy többfázisos. Ha monofázisos, akkor ugyan mindegy melyiket melyik után veszed be, a napok csak valóban könnyítésül vannak, hogy tudjad hol jársz. Én is jártam már így, hogy nem "Sz" betűs gyógyszert vettem be, mert a levél mindkét végén "Sz" betűnél jártam, csak a vége a szombat volt nálam, az eleje a szerda. Aztán másnap meg is ijedtem, hogy nem vettem be a gyógyszeremet előző nap, mert megvolt az Sz betűnél, és nézte-néztem és rájöttem, hogy az utolsót vettem be a sorból. De mivel ez is monofázisú tabletta, így ugyan mindegy.
2009. jan. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Színeltérés van, ha eltérő a hatóanyag. Pl. ilyen a Milligest, amit én szedek, 3 féle szín, más mértékű hatóanyag-tartalommal. Ennél egy színből mindegy, milyen sorrendben haladsz, csak a színeket nem szabad keverni.

Ha a tieden ilyen jelzés, eltérés nincs, akkor semmi baj nem történt, mert akkor a tied nem fokozatosan változó, hanem kiegyenlített hatóanyag-tartalmú. Nem ismerem a tiedet sajnos, úgyhogy csak ennyit tudtam leírni, de remélem, segítettem valamit.

2009. jan. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tényleg mi a gyógyszered neve? Mit szedsz?
2009. jan. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
én ismerem a belara-t, monofázisos. mindegy melyiket szedek be, mindegyiknek ugyanannyi a hatóanyag tartalma.
2009. jan. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki írt!Tényleg monofázisú, már megtaláltam a beteg tájékoztatón!Még egyszer mindenkinek köszönöm!
2009. febr. 8. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!