Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most kezdtem el szedni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most kezdtem el szedni a fogamzásgátlót. Eddig 4 szemet vettem be. A mensi 1. napján kezdtem. Ma szeretkeztünk a párommal és kiszakadt a gumi.Szerezzek 72 órás tabit?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Most kezdtem el szedni a fogamzásgátlót. Eddig 4 szemet vettem be. A mensi 1. napján kezdtem. Ma szeretkeztünk a párommal és kiszakadt a gumi. A menses utolsó napján vagyok.

Egyáltalán írnak ilyenkor sürgősségi tabit? Hisz most kezdtem a fog.gátlót. Babát semmiképpen nem akarok. Tudom, hogy elvileg kicsi az esély a teherbe esésre, de semmiképpen nem akarok kockáztatni.


2009. jan. 28. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Olvasd el a tájékoztatót, én úgy tudom (az enyémben így van - Mercilon-), hogy, ha a menstruááció első napján kezded el, akkor már az első szem után véd.

2009. jan. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lindynette 20-at szedek és a doki 2 hét hatóidőt mondott.
2009. jan. 28. 19:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
hat akkor egyaltalan nem biztos h ved a tabi. de a ciklusodbol kiindulva amugyse nagy az eselye. szerintem beszeld meg a dokival de nem vszinu h fel fogja irni. de jobb minnel hamarabb tisztazni, ilyenkor 1 nap is rengeteget szamit.
2009. jan. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

A mensi utolsó napján elég kicsi az esélye a teherbe esésnek. Ha 28 naposak szoktak lenni akkor a mensi első napjától számolva a 14. napon van peteérés, ami azt jelenti, hogy előtte 4-5 és utána 1 napig nagyobb az esély a teherbeesésre. Ha ettől eltérő volt a ciklusod akkor kell elkezdeni számolgatni.

Azért próbáljatok odafigyelni a védekezésnél még ebben a hónapban.

2009. jan. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Eddig mindig össze-vissza jött meg. Minden hónapban máskor, de mindig megjött. Tudom, hogy védekezni kell, úgy is terveztük, hogy legalább 1 hónapig még gumival is. De most nem tudom, mi legyen...Nem akarom, hogy meglepetés érjen.
2009. jan. 28. 19:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hm, végre egy felelősségteljesen gondolkozó ember :)

Kérdezd meg az orvost minél előbb, szerintem elég kicsi az esélye. Az ondó belédkerült amúgy?

2009. jan. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
na végre tudok írni:) énis ezt a gyógyszert szedem és azt írja h ha az első nap veszed be akkor első naptól véd. a dokid sztem csak tutira akart menni a két héttel de védett voltál! szoval no para:)
2009. jan. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, elment a gumiban és aztán láttuk meg, hogy 1 aprócska lyuk volt rajta.

Nem tudom te hol olvastad, hogy az 1. naptól véd. Többször is elolvastam a tájékoztatót, de én nem olvastam ilyet.

2009. jan. 28. 21:07
 9/10 anonim ***** válasza:
A Lindynette20 betegtájékoztatójában tényleg nincs benne, hogy mikortól véd. De elvileg úgy van, hogy ha mensi első napjától szeded, akkor onnantól (én is ezt szedem). Amúgy agyon kevés esélyed van a teherbe esésre. De lehet, hogy nem ártana elmenni dokihoz, és ezeket elmondani neki, hogy megnyugtasson, vagy írjon fel sürgősségit.
2009. jan. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sziasztok. Velem ma történt egy kis baleset. Nekem holnap lesz 2.hete hogy szedem a Mercilon fogamzásgátlót. és ma kiszakadt a gumi, de a párom nem élvezett belém. szerintetek lehet belőle baj?
2011. okt. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!