Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire számít, hogy azonos...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire számít, hogy azonos időpontban vedd be a tabit?

Figyelt kérdés
Sajnos én nem tudom pontosan szedni a gyógyszert, pedig próbálom, de mindig inkább ahogy eszembe jut. de ilyen este 7 és 11 közötti intervallumban szokott összejönni. ez így gáz? mert van amikor megyek valahova este, és már 7kor elmegyek itthonról és aznap már nem is jövök haza akkor bedobom 7kor. van amikor meg csak este 11kor jut eszembe akkor meg akkor gyorsan. mennyire fontos ez az azonos időpontban? pár óra meg belefér? ha mondjuk alapból 10kor szoktam bevenni de én elmegyek 7kor és csak mondjuk hajnal 1kor jövök haza, akkor inkább előbb vegyem be pár órával vagy inkább később pár órával? ezt így nagyon rosszul csinálom?:S azért védett vagyok?
2011. jan. 2. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha elolvasnád a betegtájékoztatót, ha már gyógyszert szedsz?

12 órán belül lehetnek tolódások, csak azon túl csökken a hatása.

2011. jan. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
elolvastam de az arra vonatkozik hogy mi van ha elfelejted bevenni. szóval én úgy értelmeztem, hogy ha esetleg elfelejtem egyszer-egyszer akkor 12 óráig még pótolhatom, nem úgy hogy mindennaposan 12 órákat csúszhat :S
2011. jan. 2. 10:07
 3/10 anonim ***** válasza:
lehetöleg minél pontosabban. de leginkább adott napszakban.annyira nem gáz de próbáld meg idöben bevenni.mondjuk nem tudod magaddal vinni a tabit h mikor idö van bevedd?
2011. jan. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Így még nem olyan gáz, de valóban ajánlatosabb lenne minél pontosabban. Nekem pl. be van állítva jelzés a telefonomon, így sosem felejtem el. Ha meg elmegyek otthonról már előbb, akkor mindig magammal viszem. 20/L
2011. jan. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ajánlatos azonos időben.Ennek,amit te csinálsz a legnagyobb veszélye,hogy nem szokod meg,hogy na 8 óra,akkor tablettát kell bevennem és így,ha elfelejted,akkor nincs is hiányérzeted,nem válik szinte automatikussá,hogy érezd valamit elfelejtettél.a másik legnagyobb baj,hogy lassan nem lesz mihez viszonyítani,mivel egyik nap 7-kor veszed be,aztán 11-kor így ha esetleg egyszer csak reggel jutna eszedbe,akkor nehéz megmondani,hogy mégis mihez képest számold ki a 12 óra eltérést.Szerintem a legelterjedtebb módszer a mobil beállítása,hogy emlékeztessen.Ha pedig elmész valahova,akkor elfér a táskádban és bárhol is vagy két perc időd mindig van,hogy kimenj wc-re és ott be tudod venni,ha nem akarod,hogy más lássa.
2011. jan. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

sziasztok!

azert irok ide mert lattam ma irtatok, hatha tudtok gyorsan valaszolni. Szertintetetk ellehet kezdeni szedni kb fél éve nemszedem, ha elozo heten jot meg de mar elmult, es nemakrok tobb honapot varni vele? tudom h elso v 5. napon lehet es akkor véd még abban a honapban. De lehet vmi baj abbol ha a 2. heten kezdem el szedni?

elöre is köszi a valaszokat!

2011. jan. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Feleslegesen kezdenéd el szedni.Védeni nem fog és összezavarod a ciklusod.
2011. jan. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pontosan. Ne kezdd el csak így szedni, teljesen megzavarodna ciklusod, és azt se tudnád, meddig vagy védett. Ez nem csak egy cukorka, hanem hormontartalmú készítmény, be kelle tartani az előírásokat a szedésénél.
2011. jan. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Barbucc ***** válasza:
3 óra tolódás nem számít
2011. jan. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jobb, ha inkább egy fix időponthoz szoktatod magad és nem azért, mert az a pár óra számít, hanem egyszer csak simán el fogod felejteni beszedni és máris ott a baj. Miért nem állítod be a telefonon? A gyógyszert meg egyszerűen magaddal viszed a neszesszeredben, ha kimész valahova otthonról! A fogamzásgátló nem olyan mint a c-vitamin, azt csak fegyelemmel és felelősséggel lehet szedni!
2011. jan. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!