Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Igaz hogy nem mindegyik...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz hogy nem mindegyik antibiotikum csökkenti a fogamzásgátló hatását? Lehetek terhes?

Figyelt kérdés

felírtak nekem zinnat 500 mg-osat 5 napig kellett 2 szemet szednem. emelett fogamzásgátlót is szedek. (3 levél)

megkérdeztem a nőgyógyászt és azt mondta hogy ha rá van irva az antibiotikumra hogy fogamzásgátlót csökkenti akkor kell kiegészítő védekezés. patikus azt mondta hogy csak addig kell kiegészítő védekezés ameddig szedem a gyógyszert.

nos nekem az a problémám hogy csütörtökön vettem be a harmadik levél utolsó szem fogamzásgátlót és zinnatos napból a a csütörtök volt az utolso nap. szóval még két antibiotikumot szedtem be pénteken. szombaton lefeküdtem a barátommal de nem élvezett belém.

lehet nem is kell félnem mivel megnéztem az összetevőket és ott se ütik ki egymást. eddig mindig a harmadik nap jött meg a mensim. most igaz hogy még mindig a harmadik nap van de már este van és félek hogy még mindig nem jött meg. szerintetek most lehet baj? vagy csak stressz? egyáltalán csökkentette a zinnat a fogamzásgátlóm hatását?


2010. dec. 19. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
eleve nem lehetsz még terhes, mivel a terhesség a petesejt megtermékenyítése után 5-10 nappal később jön létre, amikor a beágyazódás megtörténik....ha meg nem jön meg, akkor lehet tesztelni...vagy holnap esemény utánit kérni a dokidtól
2010. dec. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

de az esemény utána mennyire káros?

és akkor ugye ha használom és megjön akkor tuti nem vagyok terhes?

2010. dec. 19. 20:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne vedd be az esemény utánit egyrészt már alig férsz bele a 72 órában, így már egyre csökken a hatása. Másrészt tilos a szokásos hormonadag mellé még bevenni. Harmadrészt most kéne megjönni, felesleges a tabi.
2010. dec. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

megjött :)

akkor már nem lehet baj vagy ez a következő honapban derül ki?

2010. dec. 20. 17:47
 5/8 anonim válasza:
szerintem nem lehet gond, de csinálj egy tesztet két hét múlva hogy megnyugodj
2010. dec. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Na most én is pont így vagyok...:D

Csak nekem akkor fogyott el a levélből az uccsó szem amikor elkezdtem szedni a zinnatot... szóval most kedődik a 7 napos szünet és vasárnapig kell szednem a zinnatot.

Gondolom csak véd a fogamzásgátló ha majdnem mindet (kivéve egy) bevettem a másik gyógyszer szedése előtt...

Egyébként én úgy tudom, h nincs rá hatással, nem üti egymást a kettő.

2010. dec. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Elöző vagyok! Na utánnajártam ennek egy kicsit :)

Ezt találtam egy másik témában és tényleg úgy is van ahogy azt írja:


"Nos, utánakeresve a te Zinnat gyógyszered hatóanyaga(ami a cefuroxim) a kefalosporinok csoportjába tartozik. A webbeteg honlap írása szerint pedig ez nem lép kölcsönhatásba a fogamzásgátlókkal.


Magyarul elvileg nem is kéne külön védekezés (még az az egy hét sem) a te esetedben.

Persze aki paranoiás az ugye amúgy is mindig használ gumit a tabletta mellett. :)



Nem vagyok sem orvos, sem gyógyszerész, de viszonylag megbízhatónak tűnő weboldalak alapján erre a következtetésre jutottam. A felelősség ettől még persze a tied marad. :)"

2010. dec. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ez még lemaradt:

"Léteznek ugyanakkor olyan antibiotikumok is, amelyek nem lépnek kölcsönhatásba a fogamzásgátló készítményekkel, így a fogamzásgátlót szedőknek a penicillinek helyett a korszerű makrolid hatóanyagtartalmú gyógyszerek, vagy kefalosporinok ill. kinolonok javasolhatók."

2010. dec. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!