Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ilyenkor már védett vagyok?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor már védett vagyok?

Figyelt kérdés

Symiciát szedek.Ma vettem be a 10-dik szemet. a párommal ma már óvszer nélkül szeretkeztünk,de nem élvezett belém. A betegtájékoztató szerint már az első szemtől véd a gyógyszer. Mások szerint 1 hónap,va naki 15 napot mond...

Ezek alapján,akkor most védettnek számítok a 10-dik szem után,vagy tényleg ki kell várni az egy hónapot?


2010. nov. 28. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:

És most szerinted mi okosabbat tudnunk mondani?

Mi is annyit tudnunk, amit az orvosunk mondott, vagy amit a betegtájékoztató ír.

Nekem egy orvos 15 napot mondott.

De azt csinálsz, amit akarsz.

Ha akarsz, akkor kockáztass, ha nem akarsz, akkor meg várd ki az egy hónapot.

De most az mivel jobb, ha most beléd élvez, aztán egy hónapon keresztül izgulsz azon, hogy vajon védett-e vagy sem?

2010. nov. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem értem minek ilyen hangnemben válaszolni.Ha nem tudsz normálisan választ adni,akkor ne tedd. Szó se volt róla,hogy belém élvez.Épp azt írtam,hogy nem élvezett belém,nem is fog. Azért tettem fel a kérdést,mert annyi eltérő véleméyt hallottam eddig,orvosoktól is,hogy már nem tudom minek higgyek...
2010. nov. 28. 20:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért kell ilyen hangnemben választ írni, mert:

Egyrészt minden nap felteszik ezt a kérdést és már unalmas.

Másrészt erre nincsen normális válasz. Egyszerűen nem lehet rá normális választ adni.

Szerinted ha az orvosok sem értenek benne egyet, akkor majd itt vmi anonim válaszadó megmondja a tutit? Akkor majd neki elhiszed, de az orvosnak meg nem?


Vagy tapasztalatot vársz?

Hogy vki azt mondja, "én az első szem után lefeküdtem a barátommal és nem lettem terhes"? És ezzel ugyan még is mire mész? Lehet, hogy nem a tabi "védte meg", csak amúgy sem esett volna teherbe.


Ez tipikusan olyan dolog, amit neked kell eldöntened, hogy meddig vársz vagy meddig nem. Ugyanis nem a válaszadók fognak esetleg kockáztatni meg teherbe esni, ha nem jól válaszolnak.


Amúgy ha nem hat a tabletta, akkor a megszakítás már amúgy sem sokat szoroz vagy oszt. Ugyanis a hatásfoka csak kb. 50%.


Most azzal adtam volna normális választ, ha azt mondom:

"Igen, védett vagy" vagy "Nem, nem vagy védett"?

2010. nov. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy normális választ adjak a kérdésedre:

Szerintem nem vagy még teljesen védett. Ugyanis az én orvosom azt mondta, hogy a 15. szemtől véd, és én benne megbízok. Egyébként azt is mondta, hogy ilyenkor kiegészítő védekezésnek nem megszakítást kellene alkalmazni, hanem óvszert vagy pesszáriumot (spermiciddel).

2010. nov. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!