Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Először hogyan kezdjem el?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Először hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés

most kezdtem fogamzásgátlót szedni. úgy van, hogy menstruáció első napján veszem be az elsőt majd akkor egy huzamban 21-et és utána 7 szünet majd újra?

vagy..

hogy ma bevettem egyet kihagyok egy hetet, majd akkor újra szedem?

ez nincs benne, és több féle infót hallottam ezért fordulok most hozzátok. légyszíves segítsetek :)köszönöm


2010. nov. 27. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
lassan írom, akkor talán megérted: B E T E G T Á J É K O Z T A T Ó
2010. nov. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

édes vagy hogy úgy mondjam...de hogy írjam érthetőbben hogy az első alkalom szedése nincs benne....

és ha nem tudsz normálisan válaszolni, akkor ne erőltesd magad!

2010. nov. 27. 23:26
 3/7 anonim ***** válasza:
A menstruációd első napján beveszed az elsőt, majd utána folyamatosan 21 napig szeded.Amikor beszedted az utolsót is, akkor kell 7 nap szünetet tartani. A 8. napon akkor is el kell kezdeni, ha esetleg még vérzel. Igyekezz minden nap azonos időben beszedni. Így mindig ugyanazon a napon kezded és mindig ugyanazon a napon is menstruálsz. (Ezt úgy értsd, hogy pl nem minden hó 5.-én fog megjönni, hanem mindig ugyanazon a napon tehát pl kedden. Ha pl kedden kezded szedni, és szeded 21 napon át, akkor hétfőn kell abbahagyni, ekkor fog elfogyni a csomag. Majd a köv hét kedden újra elkezdeni. És így tovább)
2010. nov. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséged :)
2010. nov. 27. 23:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és azt még elfelejtettem írni, hogy a legelső alkalmakkor normális, ha tovább vérzel a megszokottnál. Én pl amikor elkezdtem szedni akkor folyamatosan 12 napig véreztem. Meg is ijedtem, de megnyugtattak, hogy nincs ezzel semmi baj. Kell idő mire a szervezet megszokja a gyógyszert. Azóta minden rendben:) (2. hozzászóló voltam)
2010. nov. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
de benne kell legyen, mi a tabletta neve?
2010. nov. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
symicia
2010. nov. 28. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!