Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy váltsak át új fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy váltsak át új fogamzásgátlóra úgy, hogy a védelem végig megmaradjon?

Figyelt kérdés

Gracialról szeretnék váltani Yadine-ra, kérdesem, mikor szedjem be a Yadine-ból az elsőt, hogy közben védett maradjak?


A: beszedem az utolsó gyógyszert, megtartom a 6 nap szünetet ( ennél a fajtánál csak 6 nap van, nem 7 ) és a 7. napn kezdem el az újat.


B: Beszedem az uccsó szemet, utána jön a szünet és a megvonásos vérzés 1. napján szedem be az újat, és nem várom végig a 6 napot.


C: Beszedem a régiből az uccsó szemet, nem tartok egyáltalán szünetet, hanem rögtön elkezdem szedni az új fajtát.


Melyik lenne a helyes eljárás?


2009. jan. 15. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha egy másik kombinált hormonális fogamzásgátlóról, hüvelygyűrűről vagy transzdermális (fogamzásgátló) tapaszról vált át.

A Yadine szedését elkezdheti, amint az előző tabletta tabletta-mentes periódusa lejárt (vagy a korábbi fogamzásgátló utolsó inaktív, hatóanyagot nem tartalmazó tablettáját követően).

Ez van a tajekoztaton, szerintem ezt te is el tudtad volna olvasni, az en orvosom hangsulyozta, hogy amikor valtok, az uj tabi elso 7 napjan mashogy is vedekezzek. Ez fuggetlen attol, hogy melyik tabit szeded.

2009. jan. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szoval az A. Elso voltam.
2009. jan. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Benne kell hogy legyen a tájékoztatóban!
2009. jan. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elolvashattam volna, igen, meg is tettem amúgy, csak hallottam már mind a 3 variációt. Pl egy olyan honlapon olvastam a következőt, ahol nőgyógyász válaszol a kérdésekre, hogy valaki szintén az A megoldást választotta, és a doki azt irta neki, h mivel az uj tabi alacsonyabb hormontartalmu az előzőnél, ezért vagy kevesebb szünetet kellett volna tartania, vagy semennyit, hanem rögtön elkezdeni, mert így csökkent a védelem. Most dokinak higgyünk, vagy a tájékoztatónak...ez bizonytalanított el, ezért gondoltam hogy írok, ti hogy tudjátok...
2009. jan. 15. 12:21
 5/6 anonim ***** válasza:
megint az elso vagyok, nos az, hogy alacsonyabb hormontartalma van e az egyik tabidnak, vagy hogy egyaltalan miert kell valtanod, azt az orvosodnak kellett volna elmagyaraznod. Nekem az enyem az elsot mondta es azt hogy 7 nap maskent vedelem is, nalam mindketto uolyan hormontartalmu volt, csak kulfoldre koltoztem es mas nevu volt.
2009. jan. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elolvastam a Yadine tájékoztatóját, és egyértelműen az A!
2009. jan. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!