Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Minden fogamzásgátlónál...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden fogamzásgátlónál mellékhatásként megjelenik a hüvelyi fertőzés és a szex közbeni hüvelyfájdalom, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni azoktól, akik olvassák ezt a fórumot, és talán tapasztaltak, vagy hallottak ilyen esetről, amiről írni fogok.

19 éves vagyok, tehát túl fiatal ahhoz, hogy a szervezetem minden fogamzásgátlóra negatívan reagáljon. Röviden felvázolnám az előzményt: 15 éves lehettem, amikor egészségügyi okok miatt fogamzásgátlót kellett elkezdenem. Ez TriRegol volt, amit aztán 1-1,5 év után abbahagytam a migrénjeim miatt (de végül nem az volt az oka). Tehát mellékhatások nélkül szedtem. Aztán később már fogamzásgátlás céljából Mercilont kaptam az orvosomtól, nem is volt semmi probléma. Azonban alig szedtem egy évig, és előjöttek a mellékhatásai: hüvelyi fertőzések, szex közbeni hüvelyfájdalom. Az orvos tanácsolta, hogy váltsunk gyógyszer, így visszatértem a TriRegolra, ami régebben nem okozott mellékhatást. Azonban akkor a hüvelyviszketés és fájdalom mellett híztam is tőle, úgyhogy orvos váltás (elmúltam 18 úgyhogy nem mehetettem többé gyermeknőgyógyászhoz)mellett gyógyszerváltás is történt újra. Lyndinette-t kaptam, a tünetek ugyanazok voltak, és most Symiciát szedek (ez a Yasmienelle „testvére”), itt is eljött a viszketés és a fájdalom, emellett pedig cisztikus csomók keletkeztek az arcomon (hatalmas nagy pattanások). Szóval most itt vagyok 19 évesen 4 féle fogamzásgátlóval a hátam mögött, és egy orvos sem tudja megmondani, hogy mindez mitől van.

Természetesen tartottam szüneteket a gyógyszerek között. A szünetek alatt semmiféle fájdalmat és fertőzést nem tapasztaltam, azonban a ciklusom rendszertelensége miatt szükségem van a gyógyszerre.

Most így hirtelen azt hiszem mindent leírtam, akinek tud, kérem, segítsen, mert ez már lelkileg is nagyon megvisel.


2010. nov. 16. 21:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én már többször beszélgettem erről a barátnőimmel, és 6unkból senkinek sem volt még soha rendszeres a ciklusa. A 7.-nek úgy rendszeres, hogy mindig 35 naponta jön meg neki, és 6 nap. Kettejüknek 8 napos, és mind egészséges, 19-20 éves lányok vagyunk. Fogamzásgátlót egyikünk se szedett soha. A te eseted szerintem egyáltalán nem furcsa.

Szóval én nem próbálkoznék tovább a tablettákkal, ott van pl. az óvszer.

Hajrá!

19/L

2010. dec. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.


Neked amúgy mit jelent a rendszertelen? Össze-vissza jön meg, vagy néha nincs is?

Én úgy értettem, hogy megjön, de soha nem 28 naponta, mindig máskor, ált. hasonló ideig, hasonló mennyiség.

Nem mindegy!

19/L

2010. dec. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Rendszertelen alatt azt értem, hogy az a jobbik eset, ha egyáltalán megjön, olyan 40-50 napos ciklus után. A rosszabbik eset, mikor 2-3 hónapig meg sem jön.
2010. dec. 15. 18:28
 14/14 A kérdező kommentje:
Az endokrinológushoz egyébként kitől kérhetek beutalót? nőgyógyásztól?
2010. dec. 16. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!