Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Minden fogamzásgátlónál...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden fogamzásgátlónál mellékhatásként megjelenik a hüvelyi fertőzés és a szex közbeni hüvelyfájdalom, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni azoktól, akik olvassák ezt a fórumot, és talán tapasztaltak, vagy hallottak ilyen esetről, amiről írni fogok.

19 éves vagyok, tehát túl fiatal ahhoz, hogy a szervezetem minden fogamzásgátlóra negatívan reagáljon. Röviden felvázolnám az előzményt: 15 éves lehettem, amikor egészségügyi okok miatt fogamzásgátlót kellett elkezdenem. Ez TriRegol volt, amit aztán 1-1,5 év után abbahagytam a migrénjeim miatt (de végül nem az volt az oka). Tehát mellékhatások nélkül szedtem. Aztán később már fogamzásgátlás céljából Mercilont kaptam az orvosomtól, nem is volt semmi probléma. Azonban alig szedtem egy évig, és előjöttek a mellékhatásai: hüvelyi fertőzések, szex közbeni hüvelyfájdalom. Az orvos tanácsolta, hogy váltsunk gyógyszer, így visszatértem a TriRegolra, ami régebben nem okozott mellékhatást. Azonban akkor a hüvelyviszketés és fájdalom mellett híztam is tőle, úgyhogy orvos váltás (elmúltam 18 úgyhogy nem mehetettem többé gyermeknőgyógyászhoz)mellett gyógyszerváltás is történt újra. Lyndinette-t kaptam, a tünetek ugyanazok voltak, és most Symiciát szedek (ez a Yasmienelle „testvére”), itt is eljött a viszketés és a fájdalom, emellett pedig cisztikus csomók keletkeztek az arcomon (hatalmas nagy pattanások). Szóval most itt vagyok 19 évesen 4 féle fogamzásgátlóval a hátam mögött, és egy orvos sem tudja megmondani, hogy mindez mitől van.

Természetesen tartottam szüneteket a gyógyszerek között. A szünetek alatt semmiféle fájdalmat és fertőzést nem tapasztaltam, azonban a ciklusom rendszertelensége miatt szükségem van a gyógyszerre.

Most így hirtelen azt hiszem mindent leírtam, akinek tud, kérem, segítsen, mert ez már lelkileg is nagyon megvisel.


2010. nov. 16. 21:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Érdekes történet!Ilyet nme sűrűn olvasni itt,hogy valaki mindegyik tablettára ugyanúgy reagáljon.Az biztos,hogy valamiért a te szervezeted nem bírja a fogamzásgátlókat.Bizonyíték erre,hogy a tabletták szünetében panaszmentes voltál.

A ciklusod rendszertelenségére nem a fogamzásgátló a megoldás.Sok orvos a könnyebbik utat választja és felírja a fogamzásgátlót,ezzel letudva egy időre a páciensét.A beteg örül,mert havonta van vérzése,de sajnos ez nem menstruáció csak megvonásos vérzés.Azért van a vérzés,mert abban a 7 napban nem szedi a tablettákat.Ha abbahagyja a fogamzásgátlót,akkor pedig újra az orvosnál köt ki,csak valamivel idősebb és már gyerekre vágyik,de a menstruáció még mindig rendszertelen,ami megnehezíti a teherbe esést.Azt tanácsolom,elöbb derítsd ki,hogy mitől van a rendszertelen ciklusod.Ehhez hormonvizsgálatra is szükséged lesz.Nem ártana felkeresned egy endokrinológust sem.Ha megvan az ok,akkor lehet kezelni,nem pedig elnyomni,hogy utána később legyen belőle gond.A fogamzásgátlót pedig szerintem felejtsd el és védekezzetek másképp.Feleslegesen teszed ki a szervezetedet ezeknek a mellékhatásoknak.

2010. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, voltam már hormon vizsgálaton, az orvos szerint minden normális. Évekig vizsgálták, hogy mitől lehet, hogy rendszertelen a ciklusom, de nem tudtak rájönni. Így lóadagnyi hormontartalmú gyógyszerekkel tömtek, ami meghozza a menzeszt, meg stb... amitől pattanásos lettem, híztam, és had ne soroljam tovább. Szóval elegem lett ezekből, és ezek a nagy adag hormonok többet ártottak a testemnek, mint a fogamzásgátló alacsony hormontartalma. Hát ezért döntöttünk úgy, az orvossal, hogy ez jobb megoldás.
2010. nov. 17. 06:12
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A hormonvizsgálat azt jelentette, hogy minden határértéken belül van, gondolom. De ez koránt sem jelenti azt, hogy minden normális! Nekem is mindig voltak vérzésgondjaim, kb. 16-17 évesen nekem is néztek hormonokat egyszer. Semmi nem volt határértéken kívüli, de ez nem jelent semmit. Fogamzásgátlót szedtem 5-6 évig, aztán abbahagytam, megjött párszor, aztán megint nem. Ismét volt, ezúttal részletesebb hormonvizsgálat. Megint minden határértéken belüli, DE nincs se peteérés, se tüszőrepedés, semmi. Ezt bizonyos hormonok szintjének megugrása jelezné a ciklus adott szakaszában.


Nem policisztás a petefészked? Nem vagy túlsúlyos? Bőrproblémák? Voltál endokrinológusnál is? Pajzsmirigyed rendben? A hormonvizsgálathoz tartozott terheléses cukor vizsgálat is?

2010. nov. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a 9:22-esnek.Sajnos a fogamzágátló nem megoldás semmire.Most még nem akarsz gyereket és örülsz,hogy van vérzésed,de ebből így az életben nem lesz baba.Sajnos végig kell járni mindent,amit a második hozzászóló írt!Ez a te érdeked és cseréld le az orvost,ha ő nem hajlandó másra csak fogamzásgátló írására!Ez nem megoldás!
2010. nov. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen durva mellékhatásokkal a helyedben én egy életre eldobnám a fogamzásgátlókat! Az, hogy milyen durva mellékhatások jönnek ki, vagy hogy az általad említett hüvelyi panaszok kijönnek-e, nem korfüggő. Én is szedek évek óta fogamzásgátlót, de hüvelyi panaszaim sose voltak, mindössze a folyásom állaga változott, de az természetes.

Olvasom, hogy a ciklusod rendszertelenségére szeded. Ám tudnod kell, hogy ez esetben nem megoldjátok hanem szőnyeg alá söpritek a problémát, mivel a fogamzásgátló a ciklusgondjaidat csak látszólag oldja meg, hiszen kreál neked egy mesterséges álciklust, de a az alapprobléma nem rendeződik! Sose értettem, miért írnak fel egyes orvosok "ciklusrendezésre" fogamzásgátlót. Ki kell jutnod ebből az ördögi körből, hiszen a a fogamzásgátló nálad gyakorlatilag nem old meg semmit, hiszen neked alapból sincs szabályos peteérésed minden bizonnyal. Másfelől meg nem bírja a szervezeted. Mindenképpen keress fel egy megbízható, jó orvost, aki hajlandó téged komolyan, alaposan kivizsgálni, nem pedig fogamzásgátlókkal elfedni az alapproblémát!

2010. nov. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, sajnos ez gyakori mellékhatása a gyógyszernek, nincs benne semmi különleges. Nem kell firtatni az okát, egyszerűen az az oka, hogy a tabi mellékhatást okoz nálad. Sajnos ez van...


A tabi megváltoztathatja a hüvelyflórát, kevésbé lesz ellenálló, könnyebben elkapod a fertőzéseket. Korábban azért nem kaptad el, mert nem fogamzásgátlásra kaptad a tabit, vagyis nem volt fertőzésforrás (partner).


Nem mellesleg egy kérdés: a partneredet is kezelték minden egyes alkalommal? Mert ha nem, ő fertőz vissza folyamatosan. Ha neki nincs tünete, akkor is fertőz, mert elkapta tőled.

2010. nov. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

9.22-es!


nem vagyok se túlsúlyos, pajzsmirigyemmel minden rendben, petefészkem is rendben van, nem voltam még endokrinológusnál, és nem csináltattak terheléses cukor vizsgálatot se bármit jelentsen.

9.52-es

Az orvos csere már megtörtént, nem is egyszer... egyikük sem volt képes rendesen kivizsgálni. és 19 évesen nem igazán engedhetem meg magamnak, hogy 10ezreket fizessek magánrendelésen... :/

15.29-es

páromat is kivizságálták már, kezelték, de ettől függetlenül is visszatér a probléma.


nagyon szépen köszönöm mindnyájatoknak a választ, az orvos ilyen dolgokat meg sem említett, ő elintézte annyival, hogy ki kell kísérletezni, hogy melyik gyógyszer lesz jó nekem, mert az ő vizsgálatai szerint minden rendben van.

épp ma voltam nála azt javasolta, hogy még egy gyógyszert próbáljak meg, most Cypromix tablettát írt fel, mivel az utolsó gyógyszer csomó pattanást hozott rám :S (pedig amúgy nagyon szép bőröm van)

Szóval még egyszer hálás vagyok a sok segítségért :)

2010. nov. 17. 19:43
 8/14 A kérdező kommentje:
Jah és még valami eszembe jutott, hogy számomra a legfurcsább dolog az, hogy 1 évig tünetmentes voltam a Mercilonnal, sőt örültem, hogy milyen jól el lett találva. és főleg ezért állok értetlenül a történtek előtt, hiszen egyszer csak mintha valami megváltozott volna, egyik gyógyszer sem felel meg.
2010. nov. 17. 19:53
 9/14 anonim ***** válasza:
Elhiszem,hogy ez pénz kérdés is,de nem csak az!Az endokrinológus nem nőgyógyász és ő többet tudna neked mondani arról,hogy miért nincs állandó ciklusod.Most még fiatal vagy és bőven van időd,hogy végigjárd,hogy mi lehet az oka.Ha már a gyerekvállalás küszöbén fogsz állni,akkor minden perc számít és akkor sem lesz jobb a helyzet,mint most,csak épp kevesebb időd marad.Ne hanyagold el és rántsd meg a vállad,hogy nem tudják az okát,vagyis szedem tovább a fogamzásgátlót,mert ezt később nagyon fogod bánni,ha nem lesz gyereked!
2010. nov. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. nov. 27. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!