Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A tabletta 19. szeménél...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A tabletta 19. szeménél megjött. Tartok ezuán szünetet. De mi történhetett? Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mióta szeded a gyógyszert?Mert pár hónapja akkor lehet,hogy csak még nem állt be a szervezeted(hormonok).
2010. nov. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

MINDEN tabletta betegtájékoztatójában le van irva, hogy ha bármilyen rendellenes dolgot tapasztalsz, akkor SZEDD tovább és menj el az orvoshoz.

Ha nemrég kezdted szedni, és a 19 napon vérezni kezdtél, az a legtöbb esetben csak a hormonrendszer megzavarodása a tabletta miatt és ilyenkor NAGYON FONTOS, hogy szedd tovább, amig elfogy a levéllel, utána tartsd meg a 7 napos szünetet, majd a következö levelet is elöirás szerint szedd. Ugyanis CSAK igy van esélye a szervezetednek átállni a tablettával szabályzott rendszerre, ha összevissza abbahagyod, akkor csak egyre több bajod lesz vele.

Ha már régebben szeded - azaz több hónapja, akkor az ilyen közti vérzéssel orvoshoz kell menni, mert fertözés áll valószinüleg mögötte, és azt kezeltetni kell.

2010. nov. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem kellett volna szünetet tartanod. Nagy butaságot csináltál... A betegtájékoztató pedig nem dísznek van, normális ember elolvassa mielőtt bármilyen gyógyszert elkezd szedni.
2010. nov. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3. hónapja, és tudom, hogy ez elvileg normális is lehetne, mégis aggaszt.
2010. nov. 7. 19:25
 5/7 A kérdező kommentje:
3. válaszadó, azt írtam ezután tartok szünetet. ha elfogy a maradék, majd ujrakezdem. De miért ne tartsak ezt kérlek indokold meg. egyébiránt a betegtájékoztatóban az áll, ha rendellenes a vérzés az első 3 hónapban,akkor is szedjem ugy, ahogy eddig, szünetet is tartva.
2010. nov. 7. 19:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Hulyeseg. Nekem a Cilest szedese soran volt ez, mar a 21. szem bevetele elott megjott reggel es 9napig tartott, elso 2-3 nap az elejen meg a vegen is barnazas volt, jo eros. Elmentem es MONDTA AZ ORVOS, HOGY AZONNAL AT KELL ALLNOM MASIK FAJTARA MERT EZ NEKEM TUL GYENGE ES TEHERBE ESHETEK BARMIKOR!!!!!!!!!!!!!


Es meg mielott hitetlenkedik valaki, ezutan Microgynon-t adott az orvos, szedtem rendesen mar egy eve, mikor meg egy majusi honapban megjott rendesen a megvonasos verzes a 7napos szunetben, juniusban mar csak 2nap barnazas volt a szunetben, nem rendes verzes. Juliusi 7napos szunetben meg mar meg sem jott, barnazas sem volt, rozsaszines folyas sem, semmi!!! Elmentem orvoshoz es kiderult hogy RENDES SZEDES MELLETT (ertsetek jol: NO hasmenes, NO hanyas, nem hagytam ki egy szemet sem, mindet idoben bevettem, nem szedtem semmi gyogyszert, gyogynovenykeszitmenyt vagy antibiotikumot) es VOLT PETEERESEM ,csak a tuszo nem repedt meg igy az erett pete nem szabadult ki, hanem ciszta formajaban novogetett. Es mindez rendes szedes mellett.


Tehat te kedves kerdezo teherbe eshetsz igy, mert a szervezeted is adja a jeleket, hogy nem jo neki ez a fajta gyogyszer. Ne lepodj meg, ha kopogtat a golya mert nem valtasz masik bogyora. Javaslom hogy gumizzatok mig nem konzultalsz orvossal.

2010. nov. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát köszönöm uolsó válaszadó, valóban esedékes akkor a doktorúr meglátogatása.
2010. nov. 8. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!