Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az antibiotikum hatása a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az antibiotikum hatása a fogamzásgátlóra?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon olvasom rengeteg kérdés alatt, hogy az antibiotikum rontja a fogamzásgátló hatékonyságát.

Ma kaptam antibiotikumot, ezért elolvastam a fogamzásgátlóm betegtájékoztatóját.

Sehol nem írja, hogy gyengítene.

Most akkor mi van? Vagy nem mindegyik fogamzásgátlóra igaz ez?


tegnap 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Az öcsém is az antibiotikum és a fogamzásgátló együttes hatásának eredményeként fogant meg.
tegnap 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
72%
igen, gyengíti, kell a plusz védekezés.
tegnap 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
42%

Így lettem én is.

Amúgy próbáld megnézni itt a gyógyszerkölcsönhatást: [link]

Vagy ha tudsz angolul akkor több oldalt is kidob a Google “drug interaction” keresőszavakra

Én a helyedben akkor is óvatosabb lennék most, ha nem írja sem az antibiotikum sem a fogamzásgátló betegtájékoztatója

tegnap 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
72%
Az antibiotikum kúra alatt, és utána még minimum egy hétig kell kiegészítő védekezés
tegnap 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyes antibiotikumok gátolják a fogamzásgátló hatóanyagának a felszívódását. Függ attól mit szedsz, milyen dózisban, mennyi ideig és hogy milyen típusú fogamazásgátlót alkalmazol. Ha nem vagy profi a farmakológiában akkor menj biztosra és alkalmazz olyankor kiegészítő fogamzásgátlást!
tegnap 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ez így elég felszínes kérdés, ahogy az antibiotikum, úgy a fogamzásgátló tabletta is gyűjtőnév. Ennyi információval lehetetlen megmondani. Általában penicillin, amoxicillin, tetracycline, erythromycin semmilyen hatással nincs a fogamzásgátló tablettákra. Viszont, van olyan antibiotikum ami enzimindukciót okoz. Ezt általában kíséri hasmenés, hányás, a kezelés alatt, amennyiben ez történik ajánlott más fogamzásgátló módszerrel kiegészíteni a tablettákat, pl. óvszerrel az antibiotikum kezelés után még egy hétig. Egy orvos.
tegnap 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Aktil duóról van szó. Volina fogamzásgátlóval.
tegnap 19:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Én szedtem ilyen antibiotikumot, más fog.gátlóval. Nekem a doki azt mondta, lehetséges, hogy gyengíteni fogja. Jó nagy különbséggel vedd be a kettőt, tehát több óra kihagyással, utána megszakitás legyen még szerintem mellé. Egyébként a legtöbbször az a baj az antibiotikumokkal, hogy hányás vagy hasmenés is társul hozzá. Kell valami probiotikum mellé, és akkor nem lesz baj.
tegnap 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja meg még annyit mondott ha gyengíti a hatását, fog jelentkezni pecsételő vérzés. Ez is lehet intö jel.
tegnap 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!