Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi idő után javul a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő után javul a pattanásos bőr ha fogamzásgátlót szedek?

Figyelt kérdés

Most váltottam mert nem segített az arcomon ami elsőnek fel lett írva, sőt inkább rontott. Most egy hete a Gracialt szedem, orvosom szerint ennek megkéne szabadítania a pattanásoktól. Eddig mintha javulna de még mindig jönnek ki újjak és már nagyon aggaszt h mi van ha ez sem mulasztja el végül. Már nagyon elegem van belőlük, borzasztó esztétikátlan és már tini sem vagyok h arra lehessen fogni. Tervezek elmenni majd bőrgyógyászhoz de az nem fog egyhamar összejönni, jelenleg külföldön vagyok stb.

Szóval a lényeg h akinek segített a bőrproblémáján a fogigátló, az mennyi idő után látott eredményt? Kell neki pár hónap? Vagy már most el kellett volna dőlnie hatásos e?

22/L



ma 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Most tényleg 22 éves létedre kell elmagyarázni, hogy a fogamzásgátló nem erre való? Van akinek megszünteti az ilyen jellegű problémáit, de nem ezért szokás szedni. Nekem pl 33 évesen is ugyan úgy jönnek ki pattanásaim, sőt nagyobbak is és néha több is, pedig évek óta szedek fogamzásgátlót. Ez nem feltétlenül oldja meg.

Külföldön is el lehet menni bőrgyógyászhoz, ezt a részét nem is értem. Ha nyelvi akadályaid vannak, akkor pedig tolmács.

ma 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem erre való de ez is egy hatása, ennyit azért csak tudhatok. És teljesen értem h nem mindenki bőrén segít. De ha hormonális okok miatt ilyen elcseszett az arcbőröm akkor feltételezem h a megfelelő fogigátló segíthet rajta. A kérdésem arra korlátozódott h akinek SEGÍTETT, azoknak mi volt a tapasztalata, mennyi idő után láttak eredményt
ma 13:58
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja és mielőtt valaki nekem esik, nem specifikusan csak erre szedem. Párkapcsolatban élek, fő funkciója a terhesség elkerülése egyértelműen 😌
ma 14:00
 4/12 anonim ***** válasza:
Aki pattanásos volt gyógyszer szedés előtt barátnőm, ő utána is az maradt. Én sose voltam pattanásos, nekem nem is változott ez a gyógyszer után sem. Viszont a barátnőm aki pattanásos volt, mikor abba hagyta a gyógyszert nagyon brutál csúnya lett az arca. Olyan 27-28 éves lehetett akkor. Én inkább bőrgyógyásztra mennék, mert ezzel több kárt csinálsz mint hasznot.
ma 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#2 ez sem magyarázat akkor sem. Pcos-em van, ami hormonális gond, ezért vagyok én is pattanásos. Ezért mondom hogy ezt nem oldja meg a gyógyszer. Sőt ha hormonális a probléma, akkor nem bőrgyógyász az első, hanem egy endokrinológus, vérvétel, cukorterhelés stb.
ma 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Abban igaza van az 5#nek, hogy ha hormonálisan vagy pattanásos, nem biztos hogy a fogamzásgátló jót tesz neki. Előbb ki kellene rendesen vizsgáltatni magad, védekezni meg valami hormonmentes módszerrel kellene addig. Én legalábbis ezt csinálnám. Mondom annak a lánynak, nagyon csúnyán hazavágta a gyógyszer az arcát, utána alig tudott teherbe is esni stb. Nem mindenkinek tesz jót a fogamzásgátló. ;(
ma 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Csak azt nem értem miért van hangoztatva h a gyógyszer csodát tesz a pattanásos bőrrel, a saját nőgyógyászom is szentül állította h el fogja mulasztani stb 😕

Keresek majd egy bőrgyógyászt akkor, hátha. Csak már nagyon az agyamra megy h tönkre teszi az arcom a sok pattanás meg az utána maradt hegek...

A fogigátlót nem fogom abba hagyni mert azzal többet ártok szerintem, ha már egyszer elkezdtem. Az óvszert amugy is utálom, ez a legpraktikusabb védekezési eszköz így jelenleg.

ma 14:16
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez a te döntésed, de egy hormonvizsgálat is jó lenne. Arra ott az endokrinológus. :)
ma 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Páromnak anno kb fél év kellett rá.
ma 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Marketing, el kell adni valahogy.

Az én életemet tönkre tette 5-10 év szedált állapot, de nem vettem észre hogy nem érzek semmit vagy valami baj lenne csak amikor elfelejtettem egyszer megvenni. Még szerencse.

ma 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!