Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért van az,hogy a tabletta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az,hogy a tabletta véd a 7 napos szünetben,viszont ha 1 szemet kihagyok hóközben akkor kiegészitő védekezés kell pár napig?Megtudná valaki magyarázni?

Figyelt kérdés
Ennyire intelligens a tabi?:)
2009. jan. 7. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Hát így is lehet mondani. Annyira alacsony a mai generációs tabik hormontartalma. Ami végül is jó.Csak kicsit kell figyelni.
2009. jan. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ez engem is érdekelne :D de sztem az előző válasz... nem éppen erre a kérdésre vonatkozik
2009. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
hanem mire?
2009. jan. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem lettem okosabb:) 7 napig nem szedem és mégis védve vagyok,akkor az 1 szem kihagyás miért lehet végzetes? Nem tudom másképp feltenni ezt a kérdést..... a válasz viszont nagyon érdekelne.
2009. jan. 7. 16:40
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
én sem értem... és akkor nem csak szerintem nem válasz a kérdésre... ugyanis arról szó sincs benne h miért véd a hét napos szünetben, miközben amikor a 21 nap alatt szedjük, és kihagyunk egyet, egyből kell más védekezés... ezt szeretnénk megtudni :) és bocs a sok offolásért, de gőzöm sincs a válaszról :D
2009. jan. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sz.tem azért mert a menses alatt nincs peteérésed hanem pont abban az időszakban vége a peteérés folyamatának és azért nem vagy azokon a napokon termékeny.

A másik meg az h sok embermek nincs is ilyenkor kedve a szexhet h "folyik onnan valami".

De ismétlem sz.tem...de erre pontosan csak a nőgyógyász tudná a választ!

Dotti

2009. jan. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A tabletta a peteérést ajándékozza meg: ugyanazzal a hormonnal, ami a terhes nőben is termelődik. Ha ez a hormon 1 napra kimarad, elkezdhet érni a pete.

A havi vérzés 1 hete alatt viszont NINCSEN peteérés, magától sem.

2009. jan. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Peteérés bármikor bekövetkezhet spontán is, egy jó kis orgazmustól ,és nagyon sok nő mensi alatt lett terhes, mert csak akkor van peteérésük, szóval én sem értem ezt a hét napos szünetet! Nekem pl. úgy van, hogy a hét napos szünetem hétfőn kezdődik, és csak csütörtökön jön meg és vasárnap már el is múlik hétfőre semmi nincs! Szóval ott van a hétfőtől szerdáig időtartam amikor "nem folyik " belőlem semmi. Az még szabad idő, de még nem estem teherbe , szóval véd akkor is! De tényleg nem értem én se jó lenne,ha valaki megmagyarázná :) !!!
2009. jan. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Igenis van akinek MENSI ALATT VAN peteérése!!! MErt sok nő úgy esett már teherbe!!!!
2009. jan. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A nemi ciklus:


* A menstruációt követően a tüszőérést serkentő hormon (FSH – folliculus stimuláló hormon) szintje lassan emelkedni kezd, új tüsző érését segítve

* A ciklus közepe táján az ösztrogének szintje is emelkedik, amit hamarosan követ a luteinizáló hormon (LH) mennyiségének ugrásszerű növekedése, ami az érett petesejt kilökődését idézi elő

* A petesejt bekerül a petevezetőbe, közben a felrepedt tüszőből kialakul a sárgatest (corpus luteum), ami a ciklus hátralévő részében, egészen a menstruációig termeli a progeszteront. Ebben az időszakban a legnagyobb a megtermékenyítés esélye

* Közben a méh nyálkahártyája megvastagszik, dúsan erezetté és mirigyessé válik, felkészül a megtermékenyített petesejt (zigóta) beágyazódására

* Amennyiben ez nem történik meg, a sárgatest elsorvad, progeszterontermelése leáll és a nyálkahártya leválása megkezdődik, vérzés kíséretében.


Tehát:

-közben NEM termelődik új petesejt.

-NEM, egy jó orgazmustól nem fog hirtelen kilökődni egy új petesejt.

(Itt megjegyezném, hogy petesejtből csak VÉGES számú van, ez kb 4000 egy átlagos nőnél, úgyhogy ha minden orgazmuskor kilökődne egy petesejt, akkor 30 évesen már menopauzád lenne, és 9-es ikreid.)

-Ezért NEM valószínű, hogy amíg vérzel, addig megtermékenyülhetsz.

-DE semmi sem biztos, csak a halál. A természet furcsa dolgokat képes tenni.

2009. jan. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!