Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tegyek? Elhozzam a recepte...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Elhozzam a receptet, vagy keressek másik orvost?

Figyelt kérdés

Ma voltam felíratni a fogamzásgátlót, de a doki nem volt ott. Azt mondta az asszisztens, hogy majd megírja a receptet és csak be kell mennem érte.

A vérvizsgálat eredménye szerint 3 értékem is éppen határeset volt.

Nem úgy kéne történnie, hogy megbeszéljük az orvossal, hogy melyik lenne a számomra megfelelő és közösen választjuk ki a hatások és a számomra megfelelő árkategória figyelembevételével? Mondtam, hogy nem szeretnék túl drágát. Attól tartok, felírja a legolcsóbbat, nem foglalkozva azzal, hogy milyen hatással van a szervezetemre. Én meg nem akarok minden szart beszedni.

Fontos lenne, hogy ne hízzak (hajlamos vagyok rá), szőrösödjek, ne zsírosodjon még jobban a bőröm (menzesz előtt tiszta ragya leszek), ne legyenek fájdalmaim. Szóval a PMS tünetekre is megoldást nyújtson.

A Dyane 35-öt említette az asszisztens, de annyi rosszat hallottam róla, hogy félek azt beszedni. A Triregol a legolcsóbb, de annak úgy tudom, elég magas a hormontartalma. Általában viszont a Lindynette 20-at szokta felírni a doki, ami közepes árkategória.


2009. jan. 7. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Én Tri-Regolt szedek már talán több mint egy éve.A megszokási időben (első 3 hónap) néha feszült a cicim, de se pecsételő vérzés se semmi. Azóta szinte nem is görcsöl a hasam mensikor, és a vérzés mértéke is nagyon csökkent.

Barátnőm a legkorszerűbb,legdrágább gyógyszert kezdte el szedni (yasminelle talán, nem mernék esküdni) azóta hullik a haja, megszokási időben majdnem 3! hétig megvolt neki, ilyenek.

Szóval nem feltétlen rossz a triregol, egyénfüggő mire hogy reagál a szervezet.nálam semmi gond nem volt vele :)

2009. jan. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én diane 35 öt szedek 2 éve, de ma megyek másikat iratni, mert nem szabadna ezt tovább szedni fél évnél. Egyébként mig szedtem jó volt, mert eltűntek a pattanásaim, és védett a terhességtől, de rosszat többet tudok róla mondani. Hullik a hajam, a libidóm 0, fáj a fejem, ráadásul van vmilyen betegségemamire nem jön rá az orvosom. Lehet, h ettől a gyógyszertől...
2009. jan. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok, ja és sztem hagyd hogy megvizsgáljon az orvos, és úgy irjo fel gyógyszert
2009. jan. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Voltam vizsgálaton. Csinált hüvelyi ultrahangot és rákszűrést és volt vérvizsgálat is. Ami 3 épphogy csak normális értéket mutatott ki. Az asszisztens erre azt mondta, hogy nem probléma. 2 esetében a felső határon volt az érték, 1 esetében meg 1 századdal felette. A többi szint normális volt. Szóval félek kicsit, nehogy vmi szart írjon fel.
2009. jan. 7. 12:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ha normálisak voltak az értékeid, akkor nem kell aggódnod. Viszont a diane35-öt én sem szedném a helyedben! Hívd fel, mondd neki, hogy másikat írjon, mert ezt nem szeretnéd. Aztán majd bemész a receptért. :)
2009. jan. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én se a triregolt se a dianet nem szedném,mondjuk mindenkire másképp hat.HA az értékeid a felső határon voltak,akkor is beleestek még a normális tartományba
2009. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a Linynette 20-at szedem már évek ota! Semmi bajom tőle, nem csökkente libidóm, szóval nincs gonunk :) ! NEm híztam nincsnek fájdalmaim, nincs pattanásom, semmi bajom tőle, és még terhes se lettem :) ! 2400 ft környékén van havonta nem tudom ,mert párom szokta venni! Én csak felíratom! De azért olcsóbb ,mint gyereket nevelni :) ! És tényleg nincs bajom tőle!

2009. jan. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én Diane 35-öt szedtem 21 éves koromtól 5 évig, nem volt rá panaszom, nem volt pattanásom, pedig hajlamos voltam rá, a libidómmal sem volt baj, bár voltak olyan periódusok, mikor nem volt kedvem a szexhez, de ez szerintem mindenkinél természetes. Szőrösödésre írta fel anno a nődoki, bár nem vettem észre, hogy azon segített volna. Romániában, Nagyváradon lakom, Magyarországon nem ismerem az árakat, meg a fogigátló-választékot, de nemrég azt mondta a nődokim, hogy a Diane az egyetlen olyan fogamzásgátló, melynek nem „csupán” a fogamzásgátlás a feladata, hanem a pattanásodás, más kellemetlenségek elmúlasztása is. Mondjuk, nálunk az egyik legdrágábbak közé tartozik.
2009. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!