Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ez normális? Bezavarhatta a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez normális? Bezavarhatta a hormonjaimat?

Figyelt kérdés

Abbahagytam a tabi szedését,szóval 1 hónapot már kihagytam.

Tegnap kellett volna megjönnie,vagy ma.

De még eddig semmi.

21/L


2010. okt. 19. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz olyan pontos, mint amikor szedted a tabit, ezt ne is várd! Ha a szedés előtt rendszeres volt a vérzésed, akkor kb. egy fél éven belül olyanra áll be, mint a szedés előtt volt. Ha korábban rendszertelen volt, ugyanolyan rendszertelen lesz valószínűleg (saját tapasztalat).
2010. okt. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A tabi szedésekor rendszeres volt,mindig egyformán és ugyanakkor jött meg.

Viszont,a tabit szeretném folytatni,csak azt várom hogy mikor jön meg.

Mennyi ideig csúszhat?

2010. okt. 19. 10:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt senki nem fogja tudni megmondani, lehet, hogy holnap megjön, lehet, hogy csak fél év múlva. Viszont ugye azt tudod, hogy fél évnél kevesebbet nem ajánlott szüneteltetni a gyógyszert? Tehát ha szünetet akarsz tartani, akkor minimum fél évet érdemes. Rövidebb szünettel több kárt csinálsz, mint hasznot.
2010. okt. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és az, hogy a szedés alatt rendszeres volt, nem jelent semmit, mert nem a tested szabályozta a vérzést, hanem a gyógyszer. A vérzésed jellege az az, mint amilyen a szedést megelőzően volt. Tehát az, hogy akkor mennyire volt rendszeres, milyen hosszú volt egy ciklus, stb.
2010. okt. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Van akinek nem indul újra a peteérése. Ilyen esetben el kell menni dokihoz. De lehet, hogy csak idő kell neki. Addig ne kedd el újra a gyógyszert, míg teljesen helyre nem jön. Bár ha több hónapig nem jön meg, és utána sem akarna rendszeres lenni, akkor én a helyedben elgondolkodnék, hogy jó megoldás-e a tabi...
2010. okt. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt remélem tudod hogy ezzel jól fejberúgod a szervezeted? A tabit nem szabad egyik hónapban szedni, aztán ha úgy érzed szünetet tartasz 1 hónapig, azt meg megint elkezdeni... Látszik hogy sokan ész nélkül tömik vele magukat, azt se tudják hogy működik... Az a világon semmit nem jelent hogy neked pontos volt tabi közben, ugyanis az egy mesterségesen előidézett vérzés volt, nem menstruáció, olyankor mindenkinek pontos.

Elmondom neked, hogy miután abbahagytam 4 hónapig nem jött meg. Úgyhogy még te is járhatsz így, de ha megjön is, én akkor sem tanácsolnám hogy elkezd, legalább néhány hónapot várj hogy egyáltalán beindul e a peteérés. De te tudod...

2010. okt. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem!

Várok legalább 3-4 hónapot h újra elkezdjem szedni.

Csak most meg vagyok ijedve,hogy nem akar megjönni.

A barátommal ez alatt az idő alatt óvszerrel védekeztünk,de az aktus elején betette 2-3x óvszer nélkül aztán húztunk óvszert.

De nem ment el bennem,még így óvszerrel sem.

Remélem csak azért késik, mert abbahagytam a tabit.

2010. okt. 19. 11:50
 8/10 anonim ***** válasza:
ez annyira változó. én 8 hónapig szedtem, aztán egy hónapot kihagytam, és percre pontosan megjött ismét. szóval28 napra, mint gyógyszerrel. nagyon függ a szervezetedtől, a gyógyszer milyenségéről, mire kaptad, s ilyenek. nekem pontosan megjött, szerintem neked is megjön, csak ne aggódj!
2010. okt. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Nem akarlak lelombozni, de az egyszeri alkalom még semmi nem jelent. Nekem miután abbahagytam, volt ugye egy megvonásos vérzés, utána három menstruáció, majd majdnem fél év szünet, mire újra megjött. Rendszerint a gyógyszer abbahagyása után 3-4 alkalommal még "lendületből" szabályos a vérzés. De igazából ez tényleg mindenkinek máshogy alakul, annyi féle verziót hallottam már én is, hogy mi volt a szedés befejezése után. :)
2010. okt. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
köszönöm utolsó, de azt én nem fogom megvárni,nem várhatom meg, mert ismételten el kell kezdenem, mert nem javult a helyzetem, szóval jöhet a következő 8 hónapos kezelés. így nem tudom, hogy milyen lenne a köv. alkalom, de a dokim azt mondta, hogy ritka, hogy gyógyszer után is ilyen percrepontosan megjött, általában késik, de mondjuk azt is mondta, hogy azért jött ilyen pontosan, mert előtte is rendszeresen 28 napos volt. na, de hátha ezután is így lesz:)b reménykedjünk
2010. okt. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!