Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha a menstruációm 4. napján...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a menstruációm 4. napján vettem be a tablettát, és rá a 4. napon feküdtem le a barátommal, de gumi nem volt, akkor is védett?

Figyelt kérdés
anyukám azt mondta, neki védett akkor is...
2010. okt. 6. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
netegtájékoztató mit ír? meg mit mondott az orvos mikortól véD?
2010. okt. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nemtudom... de elv. védenie kell ilyenkor is... sensonette-t szedek.
2010. okt. 6. 21:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg sem kell védenie:


"Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban további védekezést (például óvszert) kell alkalmaznia"


Tuti,hogy a te tablettát tájékoztatója is ilyesmit ír.Ha a 4.napon kezdted el szedni,akkor még 7 napig kell az óvszer.Gondolom azért jöttél ide megkérdezni,mert mégsem bízol abban,amit anyud mondott és abban sem,hogy "elvileg" védenie kell.Elöbb olvasd el a tájékoztatót és csak utána csinálj hülyeséget.

2010. okt. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
+haltam
2010. okt. 6. 22:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért még ne ugorj ki az ablakon,lehet szerencséd.De most már figyeljetek oda és csinálj majd tesztet!
2010. okt. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Miért nem olvastad el a tabletta betegtájékoztatóját? Nem azzal kellene kezdeni, mielőtt beveszel vmit? Legyen már eszed. Amúgy nem, 7 nap kiegészítő védekezés kellett volna.


"A megelőző hónapban hormonális fogamzásgátlást nem használt nők

az első bevont tablettát a menstruáció első napján vegyék be. Amennyiben a Sensonette szedését a menstruáció első napján kezdi el, Ön azonnali védettséget kap a teherbeesés ellen. A 2.-5. napon is elkezdheti a gyógyszerszedést, de ekkor kiegészítő fogamzásgátlást (pl. óvszert) kell alkalmaznia az első 7 napon. "


Ezt konkrétan a Sensonette betegtájékoztatójából másoltam ki.


"anyukám azt mondta, neki védett akkor is..."

Ezt a baromságot meg gondold már végig. Attól, hogy ő már negyedik napon szexelt, és nem lett terhes, nem azt jelenti, hogy hatott a tabletta.


Hány éves vagy?

2010. okt. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igaz, hogy nem kellett volna... egyszerűen felelőtlen voltam és kész... az én hibám, én csak megkérdeztem :( :/
2010. okt. 6. 22:27
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat,szerencsére nem lettem terhes,ezentúl jobban odafigyelek :)
2010. okt. 8. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!