Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló a menszesz első...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló a menszesz első napjától?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Slinda fogamzásgátlót írt fel a nőgyógyászom, ugye a menszesz első napjától kell szednem, de úgy olvastam a betegtájékoztatón is hogy nagyjából mindig egy időbe próbáljam beszedni. Na most ha nekem például este 7kor jön meg akkor vegyem be este 7kor és aztán mindennap akkor kell szednem?

Mert én a reggeli órákat gondoltam ki alkalmasnak magamnak ,hogy lehetne ezt össze kombinálni?



#rendszeresség #Menszeszelsonapja
2022. júl. 23. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen
2022. júl. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Valahogy csak meglehet oldani..
2022. júl. 23. 13:34
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha megjön, akkor nem óramű pontosan akkor kell az elsőt bevenned. Kb 12 óra múlva. Utána meg minden nap pontosan. Normális orvos remélem ezeket elmondta:

- 1 hónapig kieg védekezés ajánlott

- Mellékhatások lehetnek. Leggyakrabban hízás (emiatt főleg figyelj oda az étkezésre és a mozgásra), csökkenhet a libidód, hüvelyszárazság lehet, fejfájás stb stb.

- Az első 3 hónapban nagyon gyakori a pecsételő vérzés, vérzés. Emiatt mindig hordj tisztasági betétet. Így nem ér kínos meglepetés.

- A fogamzásgátló a női hormonális folyamatokat befolyásolja. Emiatt nem lesz igazi ciklusod, csak megvonásos vérzed. Ebből adódik, hogy amikor abbahagyod, akkor minden bajod lehet: folyamatos vérzés, de akár hónapokig nem jön meg.

- A fogamzásgátló sajnos nagyban elősegíti a trombózist. Emiatt ha neked volt vagy a családodban, akkor be ne szedd. Ha nem volt vizsgálatod, ami megmutatja, hogy mennyire vagy hajlamos rá, akkor pedig ugyanúgy ne tedd és keress normális orvost, mert ez nem játék.

- Ha hormonproblémáid, szabálytalan ciklusod van, akkor nem ajánlott szedni, mert csak még több gondod lesz, ha abbahagyod. Akkor egy hozzáértő orvost keress.

2022. júl. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3/3as

Hátam közepére nem kívánom hidd el

Nem fogamzásgátlás céljából kell szednem , cisztás problémám van a háttérben

Szóval teszünk vele egy próbát de ha nem okés a dolog akkor tuti befejeztem

2022. júl. 24. 15:53
 5/11 anonim ***** válasza:
Engem 5 évig ,,kezeltek” PCOS miatt vele, mire trombózisom lett és egy normális dokihoz kerültem, aki az előző kezelőorvosomat elküldte a p*csába (szó szerint). Idézem: ,,sikeresen majdnem megölt plusz a teherbeesési lehetőségemet nagyjából 1%-ra csökkentette...” Szóval ha mezei nőgyógyász írta fel, akkor inkább keress fel egy nőgyógyász endokrinológust, mivel többet tud ártani, mint használni sokszor egy nőgyógyász segítsége. Nem bántásból mondom, de sajnos sokunkat félrekezeltek pcos és endometriózis miatt
2022. júl. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igazából magánrendelésre járok egy endokrinológus nőgyászhoz, debrecen egyik legjobbja

Ő írta nekem de most megijesztettél. 9.én megyek hozzá vissza nem tudom merjen e addig szedni vagy jobb lesz ha máris hagyom a picsába 2 szem után.. most megijesztettél :(

2022. júl. 25. 00:29
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyébként ösztrogénmentest kaptam.
2022. júl. 25. 00:30
 8/11 anonim ***** válasza:
Mivel én végigjártam ezt az utat elég sok sorstárssal, így a tapasztalatomat sokszor elmondom, mert lehet másoknak tudunk segíteni. Amúgy ha valaki nem akar gyereket, de nagy fájdalmai vannak pl az endometriózis miatt, akkor hasznos például a fogamzásgátló. Viszont az esetek 90%-ában sajnos tévesen alkalmazzák. Emiatt jó a másodvélemény egy olyan orvostól pl, aki nagyon elismert ezekkel kapcsolatban. Neten utàna tudsz nézni a tapasztalatoknak mindig.
2022. júl. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazából nekem elég nagy fájdalmakkal jár , és gyereket sem akarok egyenlőre a későbbiekben is fogalmam sincs mikor.. és 5 évig én nem szeretném szedni sem. Annyi mindent kipróbáltunk már, hogy akkor utolsó lehetőségként adtam ennek is egy esélyt.
2022. júl. 25. 10:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Viszont ilyen esetben oka lehet, hogy ezt írták fel. Ha megvolt a trombózis hajlamra a vizsgálat, akkor nincs akkora rizikó. Anélkül viszont nem merném beszedni. Viszont arra számíts, hogy ez csak akkor hat, ha folyamatosan szeded. Mondhatni nem ajánlott lerakni, mert akkor jön a pokol. Ha pedig tuti, hogy gyereket szeretnél, akkor megint csak ronthat. Ha például elfogadod, hogy nem akarsz gyereket és hajlandó vagy egész életedben szedni, akkor nyugodtan kezdj bele. Viszont ha nem vagy benne biztos, akkor kérj másodvéleményt.
2022. júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!