Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Akik megszakítással védekeznek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik megszakítással védekeznek, miért választották ezt a módszert?

Figyelt kérdés

2022. júl. 22. 12:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
31%

utáljuk a gumit ;)


45/F

2022. júl. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
54%
Mert hülyék(?)
2022. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
Bátrak
2022. júl. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%
A megszakításos védekezés nem védekezés. 30 százalék esély van vele a teherbeesésre
2022. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

Nem szeretjük a gumit és a nejem nem szedhet gyógyszert.

Tény, van kockázata, ugyanakkor az is tény, hogy bő 30 év alatt 2 gyerek lett belőle, szóval a 30% finoman szólva túlzás (kevésbé finoman: hazugság).

Ugyanakkor senkinek nem ajánlanám, ha egy esetleges terhesség gondot okozna.

2022. júl. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
62%
Mert szerencsejáték függők
2022. júl. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Mert nem szeretnék még évtizedekig gyógyszert szedni, és a többi hosszabb távú fogamzásgátlást sem szeretném. Ellenben ha összejön egy baba, ami nyilván esélyes, hiszen ez nem védekezés, akkor sem lesz gond belőle. Stabil kapcsolatban élünk, elfér még egy gyermek, ha jönni akar.
2022. júl. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

Mi ezt használjuk. Több oka van. Stabil házasságban élünk, nekünk nem gond, ha összejön a baba.

Emellett oka van, hogy mit miért nem tudunk használni:

- Fogamzásgátló: hormonproblémám és a trombózis hajlam miatt nem kaphatom.

- Spirál (hormontartalmú és hormontentes): nem marad nekem fent, mivel van egy kis rendellenességem. Már kettőt elhagytam. Na meg hormontartalmút nem is kaphatnék.

- Pesszárium: 16 centi nyugalmi állapotban a hüvelyem hossza. Lehetetlen felrakni.

- Helyi hatású fogamzásgátlók: folyamatosan vérzek. Az év 90%-ában. Emiatt nem nyújt nagy védelmet.

- Óvszer: latex allergia és párom nagy mérete még kiküszöbölhető helyes óvszerválasztással. Viszont havi 30-50 db óvszert nem fogunk venni. Ennél környezettudatosabb vagyok. Még 5-10 db oké, annyit megvennék, de nem szívesen.

Szóval maradt a megszakításos védekezés nekünk, mivel a mi kapcsolatunkba belefér. A termékenységtudatot közben tanulom mellette, de igazából úgy használjuk, hogy a kettőt együtt kombináljuk. Másnak viszont nem ajánlom, ha nem szeretne gyereket, nem tudná felnevelni. Akkor kezdjen el nézegetni más módszert. Én pl felsoroltam rengeteget. Nekünk ez így bevállt és nem váltunk már. Ha tehetném, akkor a hormonmentes spirált választanám, de sajnos nincs erre lehetőségem.

2022. júl. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
27%
Mert azt hiszik szerencséjük lesz és megússzák.
2022. júl. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert mélyvénás trombózist kaptam a gyógyszertől, gumit néha használunk, de ismerem a férjem, nem az utolsó pillanatban kapja ki. 15 ève már, hogy nem estem teherbe, pedig két nsponta még mindig együtt vagyunk, és van gyerekünk is (őt akartuk). Korábbi kapcdolatban viszont előfordult, hogy elszakadt a gumi, amit csak élvezés után vettünk észre, nyilván közèpidőben. A trombózis miatt viszont eset utánit sem vehetek be. Akkor már inkább vegye ki. Természetesen ez a módszer nem a tapasztalatlan fiataloknak való.
2022. júl. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!